Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Únik chladiacej kvapaliny,/prehrievanie motora


Igor010

Recommended Posts

Zdravím,

dnes ked som siel domov z prace sa mi stala taká vec. Mam Peugeot 407 coupe 2,7 HDI. Ako prvé som si vsimol, ze mi prestala fungovat regulácia teploty. Nastavil som maximalnu teplotu kurenia a fukalo mi to studený vzduch. Dalsia vec ktorú som si vsimol bolo, ze motor nemal 90 stupnov ako obvykle, ale teplota stupla na 95. (nad 95 mi nesla). Ked som auto zastavil spod prednej kapoty sa valil biely dym. Po otvorení kapoty som zistil, ze komplet chladiacia kvapalina je prec. Bola vsade po motore aj v hornej casti motora. Po doliati (pri nastartovanom motore) zacina kvapalina okamzite unikat a to z dolnej casti motora ako su rozvody, z vrhnej strany. Pred mesiacom som menil rozvody a vodnu pumpu. Na viecku pre dolievanie oleja nebola ziadna emulzia. Auto som zaparkoval do dvora a cakam kym sa mi niekto na to pride pozriet. Vedeli by ste poradit co to je? Co som sa dopocul mohla by to byt vadna vodna pumpa, alebo termostat. Obavam sa ci mi nepraskla hlava motora, alebo tesnenie hlavy motora. :ˇ(

PS: motor ma normálny zvuk a po kratku dobu co som do chladenia nalial vodu a auto zaparkoval som necitil úbytok výkonu.

Ďakujem

Upraveno uživatelem Igor010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...