Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vynechává servo


MaxQ69

Recommended Posts

Ahoj. Na 307 začalo před týdny vynechávat servo. Někdy posilovač řízení jde, někdy ne. Pročetl jsem tu snad všechny příspěvky na podobné téma, ale zatím žádná z rad ostatním kolegům můj problém nevyřešila. Po nastartování v 99% servo funguje, pak vynechá po 3, někdy 5 a někdy i 15 minutách. Po čase zase funguje a pak zase vynechá na několik minut. Kapaliny je tam dostatek, ale všiml jsem si, že když servo funguje, je tam kapaliny těsně pod maximální hodnotou. Když jde volant ztuha, dosahá hladina kapaliny pomalu až k víčku. V servisu to napíchli na dvě diagnostiky a jediné, co jim to hlásí, je "chyba řídící jednotky". Po smazání hlášky a projetí auta jim to po znovupřípojení hlásí to samé. Smůla ale je, že jsem včera vezl auto 60 km do servisu a vynechalo jenom asi na 10 vteřin před vraty servisu. Jinak nic, ani během té testovací jízdy. Nerad bych koupil posilovač a pak zjistil, že v posilovači vlastně chyba není. Četl jsem, že častou (či možná dokonce nejčastější) příčinou, je krom nedostatku kapaliny chyba v elektrice. Nikde nic nenašli a pojistka je ok. Napadá vás nějaká možná příčina, která by klukům v dílně pomohla mi vyřešit ten problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chyba je na 100% v elektrice, zkontrolovat uložení pojistek, samotné pojistky dej nové, připojení kabelů k servu, ukostření motoru páskem, ukostření AKB ke karoserii,atd.

může to být i samotným servem (opotřebený motorek čerpadla atd.)

v nejhorším zkusit napojit servo na nové dráty přímo z baterie (přes pojistku samozřejmě)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, ozzy56 napsal:

chyba je na 100% v elektrice, zkontrolovat uložení pojistek, samotné pojistky dej nové, připojení kabelů k servu, ukostření motoru páskem, ukostření AKB ke karoserii,atd.

může to být i samotným servem (opotřebený motorek čerpadla atd.)

v nejhorším zkusit napojit servo na nové dráty přímo z baterie (přes pojistku samozřejmě)

Tu elektriku, jak jsi psal v prvním odstavci, kontrolovali několikrát, i každou pojistku. A nic. Jen ty pojistky nenechali.

Být to servem, bylo by to hloupý, ale aspoň by se vědělo, čím to je, a koupilo by se jiný. Bohužel nevím, jak to zjistit.

A servo na baterii nevím, jestli by něco řešilo, protože vynechává nahodile. Čili jeho případná funkčnost by (alespoň, co si já jako laik myslím) na nic neukazovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s 307 nemám zkušenost, ale na Opel Corsa z roku 2004 jsem zapojil nový kabel bez problémů, problém byl ten, že jsem tak zjistil nutnost vyměnit celý sloupek řízení se servem za cca 35 tisíc :(, nakonec jsem sehnal jiný z vraku...

pravděpodobně máš servo s proměnlivým účinkem (v závislosti na rychlosti), tam asi neporadím co dál, zkus vyměnit to servo, taky bych dal z vraku :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Mne začalo tiež vynechávať servo, keď som odpojil napájanie z konektora sa vyvalil olej. Po rozobraní som zistil, že sa odporučilo gufero na čerpadle a olej pretiekol do elektroniky a motora kde izoloval a lepil uhlíky takže sa motor netočil. Po vyčistení a výmene gufera zatiaľ ide lepšie ako kedykoľvek doteraz. Je to babračka ale netreba sa toho báť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...