Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapojení kamery


MJSytic

Recommended Posts

Tak jelikož jsem měl dnes volno a bylo i poměrně teplo, pustil jsem se do instalace napájení kamery. Petr byl bohužel v práci, tak  jsem fotil sám. Fotky nejsou nic moc, ale pro představu to myslím stačí.
Rozebrání konzole nebylo zase tak složité, ale s tím místem pro uložení převodníku to teda žádná hitparáda není. Naopak mě příjemně překvapilo, že je odtud napájené osvětlení stínítek (které svítí až po nastartování), tak jsem toho hned využil a ke konektorům jsem přiletoval napájení převodníku :) 
Jejvětší nervy jsem měl s protažením "USB" koncovky pro kameru a uložení převodníku tak, aby nikde nepřekážel. Nakonec se vše zadařilo :super Teď ještě vymyslet, kam umístit kameru :myslim Původně jsem jí chtěl dát vedle snímačů, ale z obou stran překáží v záběru plastový kryt, případně je kamera moc vysoko a není v poli kde stírají stěrače. Nakonec jsem na 90% rozhodnutý, že jí umístím zespodu na kryt snímačů (viz foto). Ze všech možností mi tady přijde jako nejméně nápadná a hlavně jí nic nebrání v záběru :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak přeji ať Ti vydrží. Tak moje šla do "Kopru" po necelých dvou letech používání. A pokud pojedeš třeba k sousedům do Rakouska, tak ji nezapomeň sundat. Jsou na kamery v autech hodně hákliví a stojí to na pokutě docela dost "Éček".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska konečně první testovačka a vypadá to, že vše funguje, jak má :) GPS sice po startu nějaký čas trvá, než se chytí, ale to je normální. Pak už funguje spolehlivě ;) Mikrofonu kamery se trochu nelíbí české silnice, ale občasné prsknutí zvuku mě nějak netrápí. Tak uvidíme, jak dlouho vydrží sloužit ...

kam_test.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Normálně končila dráha letiště, tak jsem brzdil a sjížděl. Pak jsem musel dát přednost ;)

pepo385: Promiň nějak jsem si tvého dotazu nevšiml. Popravdě řečeno, ani jsem nevěděl, že nějaká novější verze je :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJStic.. Ahoj. Pročetl jsem si vlákno a v první řadě dík za tip na ten převodník, už je obědnanej. :-) Mám dotaz k té kameře. Máš to z číny? Tam totiž nejraděj nakupuji. :-) Má to české menu? Asi ne vid. A koukal jsem na ten záznam z jízdy. To musíš vyndat pamětovku, a stáhnout data do prgramu, vid. ;-) Dík... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to z Číny z Aliexpressu. CZ menu nemá. Vyndá se paměťovka, dá se do PC, pustíš "RegistratorViewer", který je free a vybereš z paměťovky videa, co chceš. Pokud máš ke kameře i GPS modul, tak to funguje, jak jsem dal screenshot ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Dneska dopoledne jsem namontoval kameru VIOFO A119S. Rozhodl jsem se, že ji koupím tady v ČR a to z několika důvodů: nákup na firmu (plátce DPH a navíc půjde do nákladů), záruka, hned k odběru, cena skoro jako v Číně. Koupil jsem i převodník z 12V na 5V. CPL filtr jsem objednal z Číny za 10 USD, v obchodě chtěli 400 Kč a myslím, že na něm není co zkazit, případně reklamovat. Ještě bych chtěl 90° konektor mini USB, ale našel jsem ho jen u nás, takže zatím neobjednán.

Převodník jsem napojil na stejný konektor osvětlení nad zrcátkem, jako se tady objevilo na fotkách. Kabely jsem nezkracoval a včetně převodníku se vše pohodlně vešlo nad kruhový ovladač rolety střechy. Převodník nic neruší a všechno šlape - doporučuji :-) Navíc tam byl i USB adaptér do zapalovače a ten taky rádio neruší (jako ten můj starý, který mi bylo líto vyhodit...)

Pár fotek pro info zde.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...