Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kryt proti sněhu


Laďa

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
  • O 4 týdny později...

ahoj, rozdíl v rychlosti zahřátí motoru žádný :(, ale prosolená břečka a kamínky (inertní posyp) na chladiče opravdu nejde--to je totiž pravý důvod, proč kryty (jsou dva) podle výrobce instalovat...:papa

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě to bude ovlivnovat chlazení. někde jsem tu viděl nějaké katalog, kde bylo psáno, že lze použít do +10°C. :myslim 

Já mám na 306tce ucpaný celý prostor mezi mlhovkami a motor se rychleji ohřeje (dříve topí) a v zimě nemám teplotu 70°C, ale okolo 80 a v koloně přes 90. 
Prostě bez deklu se mi v zimě neotevřel termostat, nyní ano, proto letí teplota přes  80 °C. Takže si myslím, že v létě to ovlivní chlazení. Já dekl dávám když přezouvám na zimní a sundávám s přezutím na letní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, teorie je jak píšeš--taky jsem si říkal, že to po zimě sundám, ale zkusil jsem jezdit s deklem a nemá to opravdu žádný vliv na TEPLOTU motoru, nebo rychlost zahřátí motoru, jezdím s tím dva roky, z toho jednou Chorvatsko, to už jsem si říkal, že to musí jít poznat :), ale nic!!, nad tím spodním otvorem je ještě jeden úzký a ten to spolehlivě uchladí (u Berlinga)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pak jo. Já mám kompletně ten prostor utěsněn. Mám tam v podstatě koženku o síle 5 mm. Navíc zespodu motoru taky zateplený dekl. Tudíž k chladiči se vzduch skoro nedostane, snad jen těsně pod kapotou - tam je sání k motoru. 

U mě to je poznat asi z toho důvodu, že jsem to fakt utěsnil, ne jen částečně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono se to taky jmenuje ofiko nějak jako ,,kryt na zimu'', nebo tak nějak--vypadá tak, že by mohl něco s teplotou udělat, ale má to zábránit JEN přístupu bordelu na chladiče :P--podívejte se na fotky nahoře, kolik místa pro náporový vzduch tam ještě zbývá...

co by taky člověk za 844 Kč ještě chtěl, že? :D

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jmenuje se "velká zima" - krásný překlad. :D 

Mně ten můj dekl stál trochu mého času, materiál vlastní. :D 

A zrovna dneska jsem viděl dvojkovou Octavii, která měla rozlámaný mřízku mezi chladičema a na chladičích a v nárazníku hromada sněhu s bordelem. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...