Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jednohmotny/pevny zotrvačník


winsor

Recommended Posts

Ahojte mám Peugeot 1.6 HDI 280 000 km a mám pevný zotrvačník (menil som ho aj so spojkou sada VALEO pred 50 000km).

Po zošliapnutí spojky necítim žiadne vibrácie - bez zošliapnutia spojky začne viac hrkotať - viem že toto je problém u dvojhmoty - že ju treba vymeniť - to isté platí aj o jednohmote alebo tam je to normál ? ? 

Ďakujem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno to znie smiešne ale nepamätám sa ako to bolo predtým. Zaregistroval som to až teraz keď som sa dočítal o tom ako klepoce zle fungujúca dvojhmota. Preto som to skúsil a zvuk je rozdielny.

Vtedy som menil spojku aj zotrvák lebo spojka klzala (iny zvuk) a ,,vraj" zotrvák už tiež dosluhoval.

Preto sa pýtam tých čo majú skúsenosti s jednohmotou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dosud jsi nic nepozoroval, až sis něco přečetl, začal jsi poslouchat? Já mám zato, že zvuk se lehce změní, když sešlápnu spojku. :myslim  Já bych to jako neviděl jako drama, pokud to prostě není opravdu cítit. 

Obecně je jednohmota "nesmrtelná" ... ta z fabriky asi ano, o druhovýrobě nemám info. Moje fabrická má skoro 400 tkm. ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...