Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

drobná nehoda


rhinos

Recommended Posts

Stala se mi nebo respektivě manželce drobná nehoda při výjezdu z parkoviště.

Manželka vyjížděla na "hlavní" a odbočovala doleva a najednou tam byl starší pán z pravé strany.

Trefila ho jen předkem a měl tam spíše jen otřené plasty z manželčina P407 někde na konci zadních dveří.

Původně prý ani nezastavil a zastavil až když ona vyhodila blikačky.

problém je ten že jsem nechal doběhnout POV u předražené AXY a chtěl přehlásit na ČSOB kde mám i ostatní pojistky.

Ale to jsem nezvládl a auto bylo nepojištěné.

Pojišťovna už poslal zrušení ale myslím že ne doporučeně.

Dalo by se to nějak zaonačit aby se dalo vyřešit ještě původní pojistkou?

Odřené auto byla Škoda Octavie z roku 1998 takže nepředpokládám velkou škodu.

Navíc nejsem přesvědčen že manželka je jediným viníkem. I podle slov pána kdy říkal že si myslel že to ještě stihne.

Podle mě se tam prostě narval,manželka tvrdí že se rozhlížela a neviděla ho.

Jinak byl to Globus v Plzni.

 

Druhá věc ale je že pán zřejmě uvedl nepravdivé informace na formulář o dopravní nehodě.

Podle mě bylo pánovi zhruba 65 let,předložil ŘP ale jediné datum na přední části bylo rok 2014 ale v tu chvíli jsem to neřešil až později se mi to rozleželo v hlavě.

teď jsem dohledal že tomuto typu ŘP skončila platnost 31.12.2013 takže byl neplatný

A navíc datum narození uvedl 1976...

Mám to nějak řešit...oznámit třeba při hlášení pojistné události?

Možná nemá řidičák nebo si nebyl vyzvednout nový?

Dá se to nějak zjistit?

Upraveno uživatelem rhinos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výpověď povinnýho můžeš dát nejpozději 6 týdnů před datem výročí (začátek nového) pak už to pojišťovna nemusí uznat. V tom by jsi měl mít jasno. Posílají i potvrzení o ukončení.
Pokud auto nebylo pojištěný tak zaplať škodu a buď rád, že to neřeší úřady. To by smrdělo pěknou pokutou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to znamená, že jsi nechal doběhnout povinné ručení? Podal jsi s předstihem na pojišťovnu žádost o zrušení poj.smlouvy nebo jsi ho nechal zaniknout z důvodu nezaplacení pojistného? Jinak nové pojištění si můžeš sjednat s předstihem souběžně s tím stávajícím, pouze se ve smlouvě uvede od kdy platí. Potom se ti nemůže stát, že budeš mít nepojištěné auto. Jinak pokud už máš potvrzené od pojišťovny, že pojištění zaniklo k nějakému datu před nehodou tak máš problém. Jinak jak už tu psali ostatní tak to jestli pán má propadlý řidičák nebo se tam tvojí ženě nacpal nemají nic společného se zaviněním nehody, ona vyjížděla z vedlejší a nedala mu přednost a tím je daný viník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: to máš pravdu. :D

jsem to čekal...mě je jasný že jsem mít pojistku měl mít...komedie je že zrovna za x let kdy ji na jednom autě nemám tak se něco stane...

Tak pán buď řidičák už nemá kvůli zdravotnímu stavu nebo si ho neobnovil protože měl typ 6 jehož platnost skončila 31.12.2013 ale to mi docvaklo až později.

K té přednosti jen lituju že i v druhém autě nemám kameru.Manželka je hodně vyježděná a měla v autě dvě děti tak nevěřím že by to tam jen tak vrzla.Navíc když je tam omezení na 20km/h

A kdybych byl hajzl tak se na to vykašlu protože pán nemá v ruce záznam o dopravní nehodě

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byli  toho policajti? Nebo co jste to sepisovali, když on nemá formulář? Když se sepisuje záznam o nehodě, má každý jednu kopii...

A to tvoje ručení "doběhlo" přesně jak? Podal jsi výpověď k výročnímu datu nebo ne? Pokud jsi "jenom" nezaplatil, pojistka nekončí výročním datem, ale až za další dva měsíce po nezaplacení, plus pojišťovně náleží pojistné za ty dva měsíce. Pokud není známení pojišťovny o výpovědi ke konkrétnímu datu, co už bylo, je pojistka stále platná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

" A kdybych byl hajzl tak se na to vykašlu protože pán nemá v ruce záznam o dopravní nehodě "

Už ti tu bylo řečeno, postav se k tomu jako chlap. To, jak se to snažíš alibisticky omluvit může nakonec dopadnout tak, že to dotáhnete až na policii, oni zjistí, že on má sice v tahu řidičák, to že je propadlý - nestihl vyměnit není až takový problém. Zato pokud jste vy jezdili autem bez povinného ručení je problém docela velký a věř, že úřady a ČKP se na tom pěkně povozí, pokud se k tomu dostanou.

Náhodou pán sežene svědka a budeš v pr... i bez záznamu o nehodě. To bude mimo jiné možné ještě problém navíc, protože pán si třeba rozpomene, že jej tady a tady bolí a píchá a že je to následek té nehody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokial nema zaznam o nehode a tam neudal bolesti alebo nesiel na kontrolu, moze hoc kto povedat ze ho tam a tam boli a picha.

Obaja by dostali pokutu ak by volali "pomahacov", jeden za prednost v jazde a druhy za vodicak.

Myslim si ze poistene to mal, aj ked nenapisal datum.

Hadam uz nie sme take prasce ze si auto nepoistime, ci?

Sice davaju statistiky kolko aut je nepoistenych, nato je potom Kancelaria poistovatelov, co poistku za opravu vyplati, ale bude si to vymahat.

Ale pokial je to len suchnute a nikto z toho nechcete natahovat problemy, zaplat opravu, dohodu spis na papieri, ze mu to zaplatis a tym je vec ukoncena a ziadne dalsie naroky nevznikaju a basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se k ostatním, pokud to bylo jak tvrdíš štouchnutí po kterém zůstaly šrámy od nárazníku. S pánem se zkus domluvit že mu to necháš někde přeleštit nech to někde v servisu přeleštit nech mu celé auto umejt a vyluxovat bude tě to stát když hodně 2000- 3000 Kč a fertig nic bych víc neřešil. Dej dohromady pojištění ať to má paní v pořádku a doufej že se v tom nikdo nebude šťourat.  To že jsi si uvědomil že má pán v bordelu osobní doklady nehraje žádnou roli.  A pokud to takhle dopadne tak za ušetřený prachy kup paní do auta pořádnou kameru pro příště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drobné nehody nejsou, jsou jen hotové nehody

 

--není u Globusů nááhodou pravačka ,kde to maj na ceduli při vjezdu...? Jestli Ovy Poruba nebo Plzeň nehraje roli..

 

s nepojištěným autem nemáš na PK co dělat, spadne ti děcko pod kola náklady budou statitisícové ....chceš se zruinovat ...? to je sebevražda , naprosté pohrdání sebou samým

povinné ručení není veřejná listina ,není důvod doporučene ,i KLIK to posíl na mejl nebo sms

rozhlížela a neviděla .a následek se stal .......to je základní fráze , voda na mlýn ,na jakékoliv řešení přestupku ---- doslova to znamená , nevěnoval se dostatečně řízení vozidla - jasné  nedbalostní zavinění  ...odst 5 /1   ....  

jestli má nebo nemá řp ,to je jeho soutěž , naproti mě v baráku soused idiot jezdil taky rok se zákazem řízení a zjistilo se to náhodou....

a nevolal jsi pčr , teď honíš vítr v bedně 

budeš to muset vzít do vlastních rukou ,máš tu spoustu nejasností .Zmáčkni typa ,o co vlastně go ,tohle sám nedáš,pakliže nemá záznam o nehodě co teda vlastně řešíš....???

navíc údaje o ročníku 1976.. to je jinej člověk ,to ti každý právník shodí .,to je základ protokolu, když jsou v něm kraviny ,nemá to pak právní váhu...

 

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zasa ani poistovne nie je ziadna vyhra. Vykrucat sa budu len aby nemuseli platit. a ked uz tak to budu natahovat.

Tak isto ten pan nemal na ceste co robit ked nema opravnenie viest OA. Pripadne by uz nemal vobec viest OA ked nie je zdravotne sposobily, ked nevedel kedy sa narodil, zabudne na nejaky predpis, infarkt, nabura tam alebo tam, a co? zrazi nejakeho chodca alebo cyklistu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...