Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepání u levého kola


zidane256

Recommended Posts

Ahoj,

začalo mi něco klepat u levého kola při jízdě na nerovném povrchu a větších nerovnostech, Nevíte co by to mohlo být? Když jedu po cestě která je rovná a nejsou na ní žádné nerovnosti tak nic slyšet nejde ale jakmile najedu levým kolem na nějakou nerovnost ozývá se klepání a takový skřípavý zvuk. Co to může být? Může to být stabilizátor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná plácám hovadiny, ale já měl podobné zvukové projevy.

Důvod - praskla mi pružina hned za tou první smyčkou.:o

Takže na rovném to nic nedělalo, ale až na nerovnostech se to ozývalo a to skřípaní bylo jak se ten konec posouval o misku uložení pružiny.

Tohle poznáž pohmatem ruky , když si tu pružinu zkontroluješ. Ale může to být i něco jiného.

Za kontrolu rukou ale nic nedáš . :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

geometrie se po výměně nedělá, pokud ta druhá neklepe, neměnil bych ji

nejprve sundej levé kolo a zkontroluj tu tyčku--nejlepší je ji na jednom místě povolit a hned víš, na čem jsi, pokud jsou protržené manžety na kloubech, tak tu tyčku vyměň hned

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jak bylo napsáno tak levnější a pravděpodobnější varianta je tyčka stybilizátoru. Může to být ale i horní uložení tlumiče což je dražší a ve finále celý tlumič a tam doporučuji výměnu i s horním uložením. Při necelých 300 000 km jsem si prošel vším ;-)

 

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...