Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Celkové náklady na auto


Stejsn

Recommended Posts

Tak jsem si po 4 letech shrnul veškeré náklady na moje auto. Od koupě zapisuju do spritmonitoru úplně všechno, včetně takových kravin jako je výměna gumiček stěračů nebo kapalina do ostřikovače.

Auto jsem koupil tady na klubu 12. června 2012. Od té doby, tedy za 4 roky, ujeto 40 tisíc km.

Do dnešního dne je přesná částka 274.522,- korun, což dělá 6,8 Kč / km. Z toho za palivo cca 127 tisíc - tankováno 59x (46 procent), kupní cena 70 tisíc (26 procent), 27 tisíc opravy (10 procent), 25 tisíc udržovací práce (výměny olejů, pneumatik, dálniční známky, STK apod. - 9 procent) a 17 tisíc investice do příslušenství (měnič na CD, folie na okna... - 7 procent).

Je to ojeté auto. U nového by se poměr hodně změnil ve vztahu Kupní cena vs Opravy,

Upraveno uživatelem Stejsn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Stejsn napsal:

Tak jsem si po 4 letech shrnul veškeré náklady na moje auto. Od koupě zapisuju do spritmonitoru úplně všechno, včetně takových kravin jako je výměna gumiček stěračů nebo kapalina do ostřikovače.

Auto jsem koupil tady na klubu 12. června 2016. Od té doby, tedy za 4 roky, ujeto 40 tisíc km.

Do dnešního dne je přesná částka 274.522,- korun, což dělá 6,8 Kč / km. Z toho za palivo cca 127 tisíc - tankováno 59x (46 procent), kupní cena 70 tisíc (26 procent), 27 tisíc opravy (10 procent), 25 tisíc udržovací práce (výměny olejů, pneumatik, dálniční známky, STK apod. - 9 procent) a 17 tisíc investice do příslušenství (měnič na CD, folie na okna... - 7 procent).

Je to ojeté auto. U nového by se poměr hodně změnil ve vztahu Kupní cena vs Opravy,

To jsi se trochu upsal???:myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, MotoMoto napsal:

Na tom je hezky vidět jak moc je dobré, hele odvez mě tam já ti zaplatím benzín. Lidé většinou nevidí to okolo, čehož je víc než 50%.

díky

Určitě. Rozhodně je to ale pořád levnější než taxík - 7,- / km vs 28,- / km :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zcela určitě. Jen jsem opomněl dodat, že vzdálenost je tam a zpět 26 km. A když k tomu připočítám závislost na jízdním řádu = ztracený čas čekáním na zastávce, ruce vytažené nákupem až po kotníky a další radosti jako, že autobus nejede, protože řidič zaspal....

Je zcela jasné, že auto v rodině je zatraceně nenasytný bumbrlíček s náklady srovnatelnými s péčí o živého potomka, ale, alespoň v mém případě (20 km do nejbližšího obchodu) si to dnes bez auta nějak nedovedu představit. Jak se říká: "Každá sranda něco stojí".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dospěl jsem k tomu, že vození si prdel stojí celkem dost peněz :papa

ale taky kdy jsem cokoliv na autě vyměnil, opravil atd., taky třeba kolik najedu na letní-zimní gumy, ono se to hodí při servisu auta, který si dělám sám...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez to mam pekne popisane v Exceli, tabulky, riadky, vzorce a sumy, datumy a km kedy sa co a za kolko opravilo a kolko sa tankovalo, priemerna spotreba a ine veci.

Tak viem co kolko vydrzalo, kedy sa to menilo a tak.

Momentalne to nemam pri sebe, ale mozem dat tiez orientacne.

 

Upraveno uživatelem mmartinkovic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to takhle i u mých dalších dvou aut, ale to jsou historická vozidla pro radost.  Tam už to je 9,50 u jednoho auta (najel jsem s ním jen 10 tisíc) a u druhého 8,40 (najeto 8 tisíc). Ale kdybych k tomu ještě připočítal, že oběma platím garáž, pak by to bylo fakt hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ja mam na spritmonitor uz 1507 tankovani ;) od roku 2001 a celkove najeto 400tis km. Jsou to zajimava cisla, i kdyz ted uz tam takovy veci, jako gumicky do steracu nepisu :) Na lsedovani vymen a vubec prehled, co jaky nahradni dil vydrzi, je to super vec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...