Sign in to follow this  
Followers 0
rudolf

Pneumatiky na 205

19 posts in this topic

Ahoj, jaký větší pneumatiky kdo zkoušel na P 205 (TD). Podle knížky největší homologovaný (pouze v Německu) 175/65 R14 (nebo 180/60 R14-jsou o fous menší). Na diesely pouze 165/70 R13. Má to nákej důvod. Chtěl sem tam dát 165/70 R14. Nechtěl bych tam dávat příliš snížené, aby to nebylo ještě tvrdší než to je (GTI).

Já 195/50/15 ... sice sem to musel nechat zvednout (taky to je o pár cm vyšší než jiná 205), ale vypadá to pěkně .. a sedí to a nezdá se mi to moc tvrdý :)

swine :

... sice sem to musel nechat zvednout (taky to je o pár cm vyšší než jiná 205), ale vypadá to pěkně ..

Hmm,... já tam mám 165/70 R 13, zvedlý to vůbec nemám a vypadá to jako off-road :)

Myslel jsem že ty kola na tom vypadají pěkně :P

Zase s tím můžu jezdit po poli ..:D:D

Já jezdím 1,8D na 185/60*14 a je to v pohodě. Možná by se vešly i 195. Pak už je ale potřeba vyzkoušet, jestli je natlačíš do blatníků. V každým pneuservisu mají srovnávací tabulku, podle které Ti řeknou, co čím jde nahradit. Myslím tím rozměrově.:D

Ty 195 by se tam meli vejit.

to Masinka:Christian tam sice ma ty 225ky ale to uz neni na normalni jezdeni.PRakticky zadny tlumice ale sedi mu to na tvrdo a buh vi jestli nema predelany trsku blatnicky

Tak ja tam mam klasiku 165/70 R 13 a seriovej podvozek. Zadek docela jde ale predek vypada jak offroad ale sedi to dobre. Mozna by to chtelo nakej upgrade

Hmm, já to m,ám navíc na ET 20. Takže, před každou větší louží, pouštím stěrače :)

Jinak, dopředu plánuju nějaký spojler, jenže nejsou. Prý mají jenom zadní a i tak je to bída.

Myslím, že spojler to opticky sníží....

jooooo to me taky dostalo ze kdyz projedu kaluz tak me caka voda od prednich kol na predni okno :D:D:D

Nedoporučuju nechávat otevřený ani střešní a boční okýnko:mad::mad: široký kola jsou pěkný mrchy:D

Moje zkušenosti s 195/50/15

Vpředu se musí ohnout brzdový trubičky, nebo je při plným rejdu urveš :)

Dozadu podložky 8 mm, protože to drhne o podběh a nápravu :)

Jo a dozadu si dáš tak dva lidi ... a to lehký :D:D

Předtím jsem tam měl 195/50/15, ty nebyli tak vyboulený a nepotřeboval jsem z toho nic.

ale záleží jaký sou protože pežot má napíču rozteč takže tam vklidu dostaneš i 205,50,15:cool:

Ahoj,

no já sem tam dal nakonec 175/65 R14 a je to supr. Trochu sem musel posunout zadní nárazník. Disky co sem sehnal maj ET 18. Vypadá to super tereně.

Já tam mám 195/50 R15. Nikde to nedrhne a docela pěkně sedí. Ale mám to na 205 GTI.

Lucas

Já mam 195x45/15 ale mám to snížené na stavitelném podvozku.