Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot Partner 1.4i - miestny parťák


573v0

Recommended Posts

Tak som dotiahol domov ďalšiu hračku - tentokrát doslova :D Chudák parťák doplatil na zanedbanú výmenu rozvoďáku. Je to síce základná motorizácia bez akejkoľvek výbavy, ale funkciu rodinného pracanta bude plniť o to lepšie :D 1.4ku som uz mal vo veľa autách a mám ten motor rád a čo sa týka výbavy - čo tam nie je, to sa nemôže pokaziť :D

Potešili ma zadné dvojdielne dvere, naopak keďže je to jeden z prvých ročníkov, nemá ešte bočné posuvné dvere a dozadu sa lezie cez predné. No i tak, Partnery v tomto veku už majú väčšinou ten posuvný mechanizmus zničený tak mám o ďalšiu starosť menej.

Niečo o aute, aj keď v podstate moc nie je čo - je to ročník 1998, najazdené okolo 280000km, bez posilňovača, bez ABS, bez otáčkomera, manuálne sťahovanie okien, prekvapivo airbag vodiča - to poteší :D Vzadu lavica, ktorú by som chcel vymeniť za delenú ak to vôbec bude možné. Zadná náprava si už pýta repas, mierna korózia je pod vodičom. Zadok vyzerá ako búraný a gitovaný, ale mal som dolu všetky plasty a zvnútra to vyzerá neporušene.

P_20160911_080925.jpg

P_20160911_083614.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tu je náš piest :D
 P1120921.jpg

 

Riadenie malo dosť veľkú vôľu, bolo to kĺbom v tyčke riadenia, našťastie mi tam sadla z 306ky, čo som mal doma zvyšnú. Akurát tá má trocha menší priemer takže budem musieť prispôsobiť to gufero aby dnu nešiel popri nej bordel. Motorový priestor chytil tiež čosi hrdze, takže tá pôjde preč :D

P1120915.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co tam máš za kočku ,čím taháš ten motor ven..?chci si něco pořídit ,ale nevím co ....nahoď inspiraci

teďkom jsem shazoval zadek a měnil gufera v diferáku a předek si nechávám na zimu, gufera, nepřístupné místa ,tyčky řazení.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No práveže toto moje riešenie je hodne improvizované, ale zatiaľ to slúži. Keď sa raz budem nudiť, poriešim to elegantnejšie :D Mám skrátka medzi dvoma kozami z lešenia natiahnutú nejakú random trubku a na tom zavesený retiazkový zdvihák

 

Inak áno oddie, Peugeoty mám ja rád :D Ani takýto Parťák si nezaslúži skončiť na vrakovisku

 

P1120898.jpg

Upraveno uživatelem 573v0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Lenže motor je na tom zatiaľ takto :D Povedal som si, že keď sa s tým už toľko seriem, tak ho spravím komplet.. takže piesty a vložky von a budem meniť jednu vložku zo starého motora, lebo má na sebe ryhy.. plus krúžky a snáď aj ojničné ložiská, aj keď tieto vyzerali byť v hodne dobrom stave, na to koľko kilometrov má motor za sebou

P1120984.jpg

P1130007.jpg

P1130011.jpg

P1130001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...