Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206sw cidlo venkovni teploty


Dawe1258

Recommended Posts

Zdarec chtel bych vás poprosit o radu mením prave zrcatko. stare bylo bez elektroniky a nove ma jiz vyhrivani a cidlo teploty ( stale ukazovalo ---°C) a nastal problem s pripojenim na zrcátku je konektor 4x1 pin a na aute 2x2 jak to zapojit? sehnal jsem protikus na ten 4x1 ale nevim na ktere piny ma jit vyhrivani a kam cidlo teploty. VIN:VF32EHFXF42632617

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovědět by měl někdo, kdo to už zblízka viděl, ale pokusím se:

- proč tam dali jiný konektor, má asi svůj důvod, možná něco nebude pasovat

- zrcátko má ruční nastavování, takže kablíky k motorkům tam nejsou (?)

- na straně zrcátka najdeš vývody ohmmetrem, čidlo má např. 2500 Ohmů a vyhřívání asi 6 Ohmů

- na straně auta - kablíky k vyhřívání budou snad silnější

- na polaritě vyhřívání ani čidla nezáleží

- můžeš to zkusit: nezapínej vyhřívání, a identifikované čidlo připoj zkusmo k autu, teploměr by měl ukazovat. Druhé kablíky budou vyhřívání.

- taky existuje možnost přehodit kabeláž ze starého zrcátka do nového, možná i se starým čidlem.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konektory jsou jiné protože zrcátko bylo z obsahu 1.4 který má jine konektory jinam cca 4k Ohmů to melo to cidlo coz je dobre. nakonec jsem to vyresil tim stylem ze jsem musel nastartovat motor a pote jsem si zapnul vyhrivani, na 2 konektorech jsem mel napeti baterie coz bylo vyhrivani a druhe 2 jsem dal na cidlo.bohuzel nevim proc tak cidlo neukazuje stale mam ---°C. Puvodne byl v aute displej A a predelal jsem na B a ted jsem menil prave mechanicke zrcatka za zrcatko manualni s vyhrivanim a cidlem. Zustalo mi zde funkcni z jedne havarky. Displej ukazuje carky takze by v jednotce melo byt vse dobre nastavene ne? Ve starem zrcátku jsem nemel elektriku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo (ani já) se tady nezabýváme rokem výroby, tedy zda MUX nebo NEMUX. Tam byla asi změna v konektoru (možná proto, aby prošel otvorem?) a dost možná změna hodnoty čidla.

U starších aut (405) se čidlo aktivovalo, když se na hodinkách najednou stiskly hodiny a minuty.

Daew1258: můžou být kabely přerušené někde jinde.

parizov: v zásadě správně. Protože čidlo je drobné a nemá být napájeno stále, protože by se samo vyhřálo na jinou teplotu. Takže pokud konstruktér postupoval správně, tak mu pošle napájení jen na okamžik, např. setinu ze sekundy. A nikoli 12V, ale nějaké menší napětí, a přes odpor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda těch 12V je na vyhřívání zrcátka čidlo mělo něco malo myslim kolem 0.5V nebo nevim presne ted ale nebylo to moc. takze kabely jsou zapojené. Je to rok 2004 a je to MUX verze. Jeste mozna bude jen problem v tom ze mam v BSI nastaven displej A a ne B takze to dam na diag a uvidime potom.

Kabeláž jsem kontroloval ve dveřích a ve sloupku jestli je vse zapojeno.

Peugeot 206SW 1.1, 44kw, rok výroby 2004,  VIN:VF32EHFXF42632617

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do nejblizsiho peugeotu to mam tak cca 100km tam i zpet no tak uvidime kdy se tam vydám. Ale volal jsem s prijimacim technikem a slo by to do pul hodiny a cca 500kč. jen mam problem ze cekam na nove leve predni rameno. dnes se mi utrhnul jeden silentblok tak to mam docasne nepojizdne

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pajas502: no já mám osobně diag Bosch EsiTronic s kts 550 ale ta to bohuzel neumí, a kdyz jsem zkousel citroen v boskovicích coz je skoro to stejny jak peugeot tak mi rekli ze na to nemaji cas a ze to delat nebudou. takze bud pojedu do brna do famka nebo bystrice nad perstejnem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...