Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Neštartuje


Bystričan Ivan

Recommended Posts

Diagnostiku mi prišli spraviť dvaja mladí chalani. Veľmi im neverím. Aká to bola diagnostika neviem (neviem, či bola originálna). Nič im neukázala, ani žiadnu poruchu, pričom mi už pár mesiacov vždy nahodí ESP, ASR defekt. Tak že neviem, čo im to ukazovalo, nedávalo to žiadne výstupy, ani otáčky na vačkách. Takže neviem, podľa mňa však keď nie je napájanie motora tak to nič neukáže. Bolo mi aj povedané, že to môže byť aj imobilizér, preto nič nejde. Neviem. Stalo sa to len tak, že som normálne naštartoval, prišiel som do práce, autobusík som zaparkoval v garáži a šiel som do práce. Ráno keď som skončil chcel som ísť domov tak sa už nenaštartoval. Spravilo mi to cca 2 týždne predtým pred domom. Ale nechal som ho dva dni stáť a potom na druhý krát naskočil. Ináč štartuje vždy na prvý krát, na tuknutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Leo napsal:

V případě problému s imobilizérem by měla svítit nějaká kontrolka (asi servis).

nemusí

já jsem si tuhle při hrátkách s diagnostikou vymazal klíček, příznaky přesně stejné - startér točí a nic, no a pochopitelně žádná chyba nesvítila, to, že v paměti není načtený žádný klíček, přeci pro soudruhy inženýry z Francie není chybový stav ... takže pokud klíček nerozpozná z nějakého jiného důvodu, také vůbec není jisté, jestli řekne chybu

před 3 hodinami, Bystričan Ivan napsal:

Spravilo mi to cca 2 týždne predtým pred domom. Ale nechal som ho dva dni stáť a potom na druhý krát naskočil.

takovéhle příznaky, někdy jo, a někdy ne, a způsob projevu že odpovídal na imobilizér, jsem měl kdysi u feldy ... samozřejmě v servisu se auto tvářilo v pořádku, jen jsem někdy nenastartoval

vyřešila to výměna čtecí cívky ...

jinak neb jsem nedávno hledal nějaké info o klíčkách, jak si udělat další a nevypláznout za to něco jako deset tisíc ve Fiatu, tak jsem se dočetl, že se poměrně často mění transpondéry - čili hledal bych chybu nejen v autě, ale i v klíčku samotném ... když ti to nechtělo startovat, nenapadlo tě to náhodou zkusit s jiným klíčkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ináč sa mi niečo podobné stalo na fiate. Máme malého Punťa - používa ho dcéra na jazdenie do Krakowa a späť. Minule keď bola doma som si Punťa vzal a potreboval som ísť do mesta niečo vybaviť. Zastrčil som kľúč a ako vždy sa rozsvietili kontrolky, aj kontrolka imobilizéru vľavo. Obyčajne do 2 sekúnd zhasne a počkám kým zhasnú aj vstrekovacie trysky a naštartujem. Teraz však imobilizér - kontrolka nezhasla, skúšal som štartovať a nič, iba štartér točil motorom. Musel som kľúč vybrať  otočiť a znova zasunúť, potom už bolo všetko v poriadku. Škoda že autobusík nemá kontrolku imobilizéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...