Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Schreekův Satelis 400


Recommended Posts

taky bych ji tam nedával,časem se plexi "obrousí" a pod samolepkou bude jako nové. . . taky proto mám na Forze jenom proužky na kola a nic na ni nelepím [emoji12] ne že bych tam chtěl nalepit clubovku



edit: taky už jsem měl pár dotazů,proč si nenalepím tu a tu danou samolepku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

A máme tu velké finále:

Jelikož se mi nabíjení úplně nezdálo 12,6 volnoběh a 13,6 v otáčkách, tak sem ještě na rychlo vyměnil regulátor a vsadil na českou kvalitu od Vape. Nyní to máme krásných 14V na volnoběh a 14,4V v otáčkách.

IMG_20170322_183143.jpg

Včera jsem vše doskládal, vyměnil olej + filtr obojí pěkně od Malossi

IMG_20170326_182037.jpg

A dnešek už byl ve znamení 220 km výletu pro mléko :D Zde je finální podoba pro tuto sezonu, já jsem s výsledkem moc spokojen... 

IMG_20170326_174637.jpgIMG_20170326_174631.jpgIMG_20170326_174617.jpgIMG_20170326_174556_2.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Takže Satelis spokojeně jezdí. O víkendu sem se byl s Veverkou a Gabrielem protáhnout na letišti na dnu otevřených řídítek, supr akce, limity jsme našli a něco se i přiučili  ;) 

17854856_1425131214214856_8211997809005330277_o.jpg

IMG_20170409_161508.jpg

IMG_20170409_163225.jpg

Poserproužek skoro pryč, víc už to nejde, vadí stojan, ale časem se určitě trochu ubrousí :D 

IMG_20170409_181135.jpg

Bohužel jsem tam asi něco utavil, takže proběhne rozborka a hledání zdroje prapodivného pískání... Ale za to prohánění mnohem silnějších strojů po malém okruhu to určitě stálo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Nádherný kousek, přemýšlím co koupím za skůtr, mam doma jestě babetty z děctví :D Ale to už není ono. Chci minimálně obsah 400 až 650 ccm ,víc ne. Přemýšlel jsem o Burgmann 650, ale bylo mi řečeno, že nema dobre motory, tak zatim nevím co vybrat :) Ale ten Peugeot vypadá luxusně :)

 

Upraveno uživatelem Atimaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcešli kvalitní stroj s levnym provozem a relativně jednoduchym servisem kup Satelise, neudělaš chybu. Máš li sportovni ambice a dost peneze tak T-maxe. Burgmany nejsou špatný, sou to pohodlný koraby, ale dost narocny na servis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak ať to nevypadá, že se flákám:

Od jara najeto už přes 7 tis. km, takže přišla na řadu opět výměna oleje + filtrů vč. vzduchového, fakt už si o to říkal ;) 

IMG_20170809_155530.jpg

Společně s tím se provedla rozborka a kontrola variátoru a vyčíštění, ani po skoro 10 tis. nic nenese žádné známky opotřebení, což mne docela udivuje.

Dále přišla na řadu výměna ložisek v zadní řemenici, původní už byla zdrojem nepříjemného hluku. Při té příležitosti sem se rozhodl namontoval zadní spojkovou sadu od Malossi, protože původní často prokluzovala a vůbec vydávala všelijaké zvuky.

 IMG_20170809_154126.jpgIMG_20170809_154131.jpg

Tímto děkuji @Pe.Tr a Matesovi, za pomoc s povolením matice, ořech 55 mi doma zatím chybí no ;) 

Po výměně je celý systém krásně tichý a při rozjezdech vše funguje okamžitě bez zaváhání.

Poslední novinkou, která nebyla vůbec plánovaná, ale když už sem ukecal tak supr cenu, tak jsem ho tam prostě nemohl nechat, je výfuk od Akrapoviče. Bez katu a bez tlumivek naprosto brutální zvuk (hluk), který si momentálně dnes a denně užívám.

 IMG_20170710_201515.jpg

Do budoucna musím ještě pořídím lambda emulátor, který by měl kompenzovat aktuálně dost ochuzenou směs, způsobenou lepší průchodností sání a hlavně totální otevřeností výfuku. A nakonec jelikož se mi začíná rosit jeden zadní tlumič, tak už mám vyhlídnutou novou sadu, vše opět od Malossi, protože jejich díly mě zatím přesvědčují výtečnou kvalitou zpracování.

Sezona je v plném proudu a proto bych ještě rád poděkoval místním matadorům s kterými se mi jezdí nejlépe, ikdyž ne všichni mají Peugeota a někteří ani skútra, takže díky kluci @ChouLu, @h4wk3y, @Veverka, @Pe.Tr, @Gabriel 307 :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Takže po cca roce a něco přes 9 tis. km si zadní guma řekla o výměnu, sice ještě jakž takž fungovala, ale na mokru už se na ní jet nedalo. Se značkou jsem byl spokojen, takže opět Metzeller Feel Free 

IMG_20170830_185738.jpgIMG_20170904_175742.jpg

 Když už jsem měl rozebráno půlku skútra kvůli sundání kola,

IMG_20170830_185653.jpgIMG_20170830_185707.jpg

sloučil jsem to s výměnou zadních tlumičů, jeden už chvíli tekl, tak nebyla na co čekat. Nakonec padla volba na osvědčenou značku Mallosi, výrobce tlumičů je stejný jako originál, jen jsou v trochu luxusnějším provedení.... 

IMG_20170904_175726.jpgIMG_20170904_175738.jpg

Nakonec jsem na zkoušku namontoval do předních světel led žárovky v odstínu 4300k 

UT8P9j0XYVbXXagOFbXy.jpg

A jel vše pořádně otestovat na můj obvyklý okruh Dubá a zpět ;) 

IMG_20170904_201146.jpg

 

Výsledek: 

Guma funguje opět výborně, ale 80 km na úplně zajetí ještě nestačilo

Tlumiče - perfektní, tvrdší, ale perfektně drží na silnici, zadek drží jak přibitý i přes vyšší tuhost vůbec neodskakují, takže spokojenost maximální ;) 

Žárovky - paráda, čekal jsem problémy s ohniskem apod. ale nic, v čočkách svítí přesně kam mají, intenzita perfektní, oproti klasickým žárovkám několikanásobná, v noci se dá jet úplně bez problému, mám teď perfektní výhled. Navíc barevně je to k nerozeznání od nějaké lepší žárovky.

 

 

Tímto jsem dokončil přípravu na sraz v Mohelnici a věřím, že i sérii letošních oprav. Do konce sezony bych rád ještě vyrazil aspoň na jeden celodenní výlet po republice a příští rok na jaře už plánujeme s ChouLákem delší výlet napříč Itálií, snad to klapne ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...