Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Schreekův Satelis 400


Recommended Posts

Už od 15ti let jsem projezdil republiku na tenkrát supr stroji Jawa Dandy 50, většina z vás to asi nezná, takže to vypadalo asi takto

Jawa_50_dandy_12.jpg 

Spolu jsme najezdili něco přes 26 tis. km a dodnes mi stojí uložená v garáži, jen bohužel už v dost bídném stavu a nikdo to nechce :(

 

V 18ti sem si klasicky čuchnul ke čtyřem kolům a můj motorkářský duch byl okamžitě pryč. Bylo sice ještě pár pokusů s velkými motorkami, ale auta mě prostě táhla víc.

 

V posledních pár letech už mi to ale nějak začalo chybět a asi poslední kapkou bylo, když mi loni Pe.Tr půjčil svého skútra, aby mu během dovolené nestál na zahradě.

 

Od té doby to pro mne byla jasná volba. Zůstat věrný značce a zároveň si udělat radost byla velká výzva. Navíc tyhle skútry se dají pořídit fakt levně a servis si ještě jakžtakž může člověk dělat sám. 

 

A tak jsem si po dlouhém hledání 8.6.2016 přivezl domů skútra od Peugeotu. 

Tímto děkuji Pe.Trovi za mnohé rady a pomoc s jeho dovozem a ChouLákovi za rychlou pomoc s hotovostí ;)

IMG_20160608_171934.jpg

Po delším seznámení musím konstatovat, že je to klasická vražda dovezená z Itálie, takže stav nic moc, kilometry kdo ví a vobouchanej ze všech stran :D Ale je můj, jede pěkně a časem se trochu vypulíruje :super

Technické údaje:

Váha: 213 kg

Objem válců: 398,9 ccm

Vrtání / zdvih: 85,8x69 mm

Maximální výkon: 24 kW při 7250 ot / min

Rozvor: 1500 mm

Objem palivové nádrže: 14 l

Brzda přední/zadní:  2 x kotouč 260 mm/kotouč 240mm

Přední pneumatika: 120/70-14

Zadní pneumatika: 150/70-14

Chlazení: Kapalinou

Max. kroutící moment: 38,1 Nm 5.250 ot. / min

Maximální délka: 2152 mm

Maximální šířka: 765 mm

Výška sedla: 784 mm

Vstřikování: Elektronické

 

První dojmy:

Pohoda! Člověk nemusí moc přemýšlet, prostě jede, motorka dělá co má. Dá se s tím jet i na menší nákup, protože místa pod sedlem je opravdu královsky ;). Parking není problém nikde, z kolon už se vůbec nestresuji a všude sem vždy včas :super Maximální rychlost tachometrových 170 km / h je fajn, ale skútru už se v ní samozřejmě moc nelíbí :D , pružné zrychlení akorát na to aby člověk bezpečně předjel když potřebuje. 

 

První servis:

První větší obhlídka u odborníka v Neratovicích 18.6.2016. Kde šlo spíš o zjištění stavu a potřebných oprav.

IMG_20160618_150820.jpgIMG_20160618_150810.jpg

Stav: Jeden zadní tlumič KO (ihned vyměněn), variátor na výměnu komplet, řemen vizuálně ok, vzduchový fitr asi ještě z výroby :D, přední destičky ok, zadní do konce sezony, přední guma OK ale starší a špatně vyvážená, zadní guma slabší a špatně sjetá jízdou stále rovně :( 

Servis: Nová svíčka, nový pravý tlumič

První pořádná vyjížďka:

6.7.2016 malý okruh přes Ještěd najeto 335 km, domů jsem dojel v noci po tmě, ale spokojenej ja blecha :D

TRASA

IMG_20160706_210943.jpg

Úpravy / Opravy:

Zrenovované vzpěry + osvětlení kufru + dálkové otvírání kufru tlačítkem

IMG_20160705_220124.jpg 

16.7.2016

Další výjížďka po místech, kde jsem byl na auto srazech TRASA

30.8.2016  najeto 26 347 

Výměna olej + filtry, montáž variatoru Malossi Multivar 2000

Pozn. : Je to úplně jiný stroj, akcelerace o 100% lepší, zmizeli vibrace, na tohle si rychle zvyknu :D

1.9.2016 najeto 26 391

Nové komplet obutí Metzeler FeelFree

Pozn.: Ono to taky umí zatáčet :D Posérproužek se výrazně ztenčil ;)   

product_sheet_feelfree_460x500_jpeg.jpg

 

1.9.2016 Noční příprava na cestu na sraz ve Fulneku

IMG_20160901_223358.jpgIMG_20160901_223351.jpgIMG_20160901_223344.jpgIMG_20160901_223328.jpg

2.-.4.9.2016 První sraz klubu na skútru Fulnek

Přes 800 km za víkend prověřilo schopnosti mé i skútru, všechno dopadlo dobře a já si víkend náramně užil ;)

DSC05878.jpgWP_20160903_10_26_22_Pro.jpgIMG_5472.jpgDSC06099.jpg 

13.9.2016 První nehoda

Postarší týpek v postarším červeném Ferrari neodhadl svoji šířku a spolu s kouskem boty mi obrousil předním kolem kus levého spodního plastu. Naštěstí to byl rozumný člověk a když se nic horšího nestalo, tak jsme se rozumně domluvili. Plast už se shání a brzo to bude ještě v lepším stavu než pře tímto incidentem :D 

Shrnutí:

Letos už jsme spolu urazili přes 4 tis. km, skútr už je po technické stránce v cajku a přes zimu se bude řešit kosmetika a nějaké ty detaily. Snad ještě letos bude nějaké rozumné počasí abych se s ním mrknul třeba někam lehce za hranice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hezky se staráš-te, my co je zatím máme jen chvilku tak zatím nemusíme-jsou v záruce-zatím jenom garančky

vlákno pro PCX a FORZU ? . . .  taky nevím co bych tam psal . . .maximálně když jedu někam na výlet . . . ale vaše pravidelně sleduji

taky jsem měl ve výběru Satelise,nakonec vyhrála FORZA

tak hlavně vždy dojet do cíle a domů ale hlavně kolama dolů :papa

P.S. jestli se nic nestane a kluci budou ve školce,se chystám do Ameriky(ale ne po dálnici) https://goo.gl/maps/k4BcdjZB65N2

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak letos asi poslední vetší vyjížďka proběhla 1.10. MAPA směr Drážďany, pěkně klikatě přes Dubou a Hřensko, najeto cca 300 km, parádní projížďka  :super

 

IMG_20161001_152316.jpg

 

Od tý doby zima jak blázen, chčije a chčije. Letos už to vidím bledě... :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Aby se neřeklo, že se flákám....

IMG_20170108_131850 (1).jpgIMG_20170108_131838 (1).jpg

Příprava na sezonu 2017 zahájena...

aktuálně vyměněno zadní sedlo,nový zadní krycí plast a chromový díl pod ním (dobývali se tam nějací nenechvci), velký dík panu Tomsovi z Dolína, takhle lidové ceny jsem opravdu nečekal :super

celá motorka odstrojena a připravena na nový lak

IMG_20170108_131825 (1).jpg

Plány

výměna brzdových destiček asi komplet

nový řemen + kladka

úprava světel na 2x čočka + h1 žárovka

vyhřívané gripy oxford

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takže včera proběhla výměna všech brzdových destiček, očista a promazání brzd. Padli na to dva zubní kartáčky a celé odpoledne, páč sundavání zadního kola je fakt lahůdka :roll Nad značkou destiček jsem dlouho váhal, nakonec jsem zvolil osvědčenou značku, kterou používám i na autě. Tak snad to bude brzdit :D

IMG_20170121_150929 (1).jpgIMG_20170122_082519 (1).jpg

Dneska v plánu zadní kolo zpět, pak montáž palivového filtru od @Pe.Tr, výměna levého spodního plastu po ťukanci s klouboukářem ve Ferrari a nastrojení předních plastů. Na to se těším nejvíce :roker

IMG_20170117_172521 (1).jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že úplně čistá Peugeotí barva to není. Tohle bude spíš o trochu tmavší, podobné modré barvě dnešních GT modelů. Tu jsem chtěl, bohužel v pro lakyru to byl příliš nový kód, který nedokázal rozluštit...

Na sluníčku to vypadá úplně jinak, než takhle na fotkách....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...