Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


MichalCZ

Recommended Posts

Ahoj lidi,

Je to asi trochu hloupá otázka, ale mám toto auto chvilku, tak se potřebuju optat.

Mám P 307 1.6 16v. Spotřebu mi to ukazuje 7.4, ale nějak mi to nepřijde oproti ujetým km na jednu natankovanou nádrž (možná se mi to jen zdá...)

Chci se tedy optat vás co máte stejné auto a motor, kolik ujedete na jednu nádrž km?

Předem děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřesnost tam je dána stylem jízdy a typem provozu. Pokud se nepletu, pod 20 km/h, to neukazuje okamžitou spotřebu a automaticky počítá 10l/100 km. :myslim 

Nicméně na 1.6 16V mít 11,4l/100 km, to je nějak moc, ne? To jezdíš jenom město a krátké trasy, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalCZ

otázka není hloupá, hloupé je ptát se na spotřebu, když ji nemáš změřenou přesně :myslim, takže natankuj do plné nádrže, ujeď nějakou vzdálenost a pak zase natankuj do plné, pohrej si s kalkulačkou a budeš vědět, kolik to vlastně bere--pak se teprve dá řešit spotřeba..., na palubák nekoukej, ten zpravidla podměřuje, tzn.,ukazuje méně, než je skutečnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se podělím.

Motor 2.0 hdi 66 kW RHY vůz SW rok 2005

 

Jezdím od spotřeby do spotřeby plné nádrže. Při tankování ještě 3x zmačknu pistoli a vyšlo:

 

60,44 litrů tankováno a najeto 979,4 km.

 

Tedy: 60,44(litrů) : 9,794(km ve stovkách) = 6,17 l na 100 km.

A je fakt, že motor při zastavení do 5 minut nestopuji, když vím že jedu dál a motor nepodtáčím. Radši jedu do kopce v obci 50 na III a těch 2000 ot. Olej Total 5w30.

EDIT: PP kecá, ukazuje cca o 4 deci víc. Ale jsem v klídku a na pohodu.

 

Nezávodím. Už jsem platil za rychlost. Víte o tom, že v případě recidivy za překročenou rychlost, tedy druhý raz v roce vám seberou řidičák?!

Upraveno uživatelem Míla72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mílo, tady se řeší 1.6 benzín 16V, tudíž tvá naftová spotřeba na RHY moc lidi zajímat nebude (já se s tímto motorem vejdu do 5 litrů, ale zase mám to v lehčím autě). Ale když ses rozepsal, jaký přesně olej 5W-30 tam dáváš? Třicítka podle mě do tohoto motoru nepatří. :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ten pech, že jedu buď město (devět litrů) nebo dálnici (7,7 a víc). Pokud jsem měl to štěstí a vyjezdil nádrž po jedničkách a dvojkách, tak to bylo za 7,2.

Předtím jsem měl Xsaru se stejným motorem, ta mi zpočátku jezdila za 6,2-6,5 (i dálnici, jen po městě těch 9), ale předloni a loni jsem ji taky už pod 7 nedostal. IMHO se nám zhoršuje kvalita benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano, když to budu tahat od křižovatky k křižovatce tak snad ano ale takovou cestu více méně neznám. Každopádně spotřeba u 1.6i 16V s 80kW se i po městě nemůže šplhat k 11l/100km pokud ano, je někde něco špatně. Navíc pokud to bereš ze své zkušenosti, tak moje 1.6 má menší motor oproti 2.0 a u benzínu je každý kilogram navíc znát. (Proto je to diskuze a nedej bože se z toho stane hádávé téma).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, MilanF1 napsal:

Mílo, tady se řeší 1.6 benzín 16V, tudíž tvá naftová spotřeba na RHY moc lidi zajímat nebude (já se s tímto motorem vejdu do 5 litrů, ale zase mám to v lehčím autě). Ale když ses rozepsal, jaký přesně olej 5W-30 tam dáváš? Třicítka podle mě do tohoto motoru nepatří. :myslim 

Ahoj, tak to se omlouvám :myslim  Kouknul jsem do vlákna a nechal se unést.

 

Nyní tam mám 5w30 INEO ECS. Ale původně sem tam chtěl dát INEO LONG LIFE. Holt tam půjde další výměnu. Olej mi doporučil kolega na základě svých letitých zkušeností se stejným motorem. Ačkoliv mne prodloužené výměny nezajímají. Kolem 10 tis. jde ven.

 

Omlouvám se za   :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...