Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

volnoběh až 4000 ot/min


soundlovers

Recommended Posts

1.4 KFX 1997, motor začal na volnoběh vybíhat az k 4000 ot/m, nekdy 2000, nekdy 1500 nekdy otázky kolísají kolem 1000..nebo spadnou pod 500...na diag jsem zjistil jen že při tom jevu krokový motorek má jen 5 kroků a predstih je bud 0 nebo 27 stupnu nic mezi tím.(v normálu se predstih mění)...jinak vše je v normě, nikde jsem nezjistil přisávání vzduchu, co mám ještě zkontrolovat? po resetu RJ jde vše dobře a po chvíli jízdy se to objeví....pak nepomuze nic jen odpojit např baterku na chvíli....krokáč jsem dával jiný ale bez zmeny, klapka je cistá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no práve jsem z toho jelen zda se ze z nejakého duvodu RJ porád otevírá vzduch (krokáč)

dle udaju 5 kroku znamená že je pruchod vzduchu uzavren nebo otevřen?

 

zítra to celé rozdelám, vyndám teleso škrtící klapky , projdu jeste jednou vše...

 

nekdy to auto jede i bez plynu :) kdyz brzdím motorem jede to :) pak to najednou zase prestane a otáčky volnobezne zustanou na  cca 1100 ale je to porád moc....

nevím si uz rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem vse rozdelal -  celou klapku nebyla zaneřáděná, přesto jsem ji vyčistil do běla :), všechny konektory pročistil, promeřil vodiče od konektoru k RJ, dal ještě třetí krokáč a ještě jiný snímač tlaku vzduchu....po  200 km zatím volnoběh drží.....ale objevila se jiná záludná závada: po 100 km jizdy jsem zastavil a  po 3 hodinách se vrátil k autu.... nastartuji vše ok a po nastartování asi po 1 km totální výpadek motoru, proste uplne prestane jet pokud dám plyn chvilkami se chytal ale nedalo se jet.... mel jsem s sebou diagnostiku napichl a zjistil ze LS dává 0 V proste se nehla, občas skočila do hodnoty 900mV....po odpojení LS uz auto jelo (RJ dala fixní hodnotu kolem 350mV), stát se to na dálnici nebo v tunelu tak nevím....
LS je nová asi 3 mesice najeto na ní cca 5000km.... proc dává 0V???? podojetí domu a po vychladnutí motoru jsem ji zapojil a normálne bezi.....poradí někdo??? podobná vec se mi stala pred rokem kdy jsem dal novou LS a po nekolika km totální výpadek motoru pak jsem tam dal starou a jelo to (tehdy jsem nevedel za staci ji odpojit na dojetí domu) vyreklamoval jsem ji tehdy a nyní stejná potíž....je vada v LS nebo v mechanice motoru? Olej to zere cca za 10 000 km od horní rysky ke spodní, voda je stále na stejném dílku ... čím to že LS se takto chová? A proc díky ní motor nejel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc se tak chova?

Zlomeny signalni kabel nebo prodreny signalni kabel a dotyka se nekde na kostru.(merit a hejbat kabely).nebo vadna ls(mene pravdepodobne)

Proc nejelo?

RJ si myslela dle lambdy ze mas prilis chudou smes,proto at pridas jak pridas co ma delat?stale ji ls hlasi moc kisliku.takze prida benzin,ubere vzduch a stale nic.tak se to bude jakoby dusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kabel od LS je zakoncený konektorem (LS je nová cca několik mesicu) na tom kousku kabelu od  LS ke konektoru nevidim nic prodreného....kdyz jsem odpojil konektor tak auto uz jelo (kabel od konektoru k RJ tedy bude ok) předpokládám tedy závadu na LS (je to jiz druhá LS co se takto chová) nebo něco ničí LS ve výfuku....????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moze ti lambda skratovat bud kabelami co vylucujes alebo potom v nej samotnej v tej chvili ti posle 0volt do rj motora

cim nasledne rj motora obohacuje zmes 

je to stejne akoby na 120 MB ked je motor v chode za tepla zatiahnes sytic ,zacne sa dusit pretoze je tam moc benzinu a malo vzduchu

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

dlouho bylo vše ok - volnobeh se nejak sám opravil..:)  ale vcera zase jedu a najednou 3000ot po vyřazení zjsitil jsem ze nikde neprisáván vzduch, oddelal sjem vzduchový filtr,jsem  ucpal prstem komurku kudy proudí vzduch pro krokáč a motor zhasl je tedy jasné že krokáč nefunguje...nebo z nejakého duvodu rj ho otevídá více.. giag nukazuje nic, hodnoty jako tlak teplota odpovídá reálu...měl nekdo takový problém? na forech je toho mraky ale nikdo uz nenapsal zda to opravili a cím to bylo zpusobeno  diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...