Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trhanie autom pri pustení pynového pedálu .


Guest Brendik

Recommended Posts

Ahojte chalani neviete náhodou čo to môže byť keď idem na aute a pustím nachvíľu plyn a potom ho zatlačím trhna mi z celím autom .Motor je 1.6hdi 82kW z robotizovanou prevodovkou auto má nabehaných 117000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Idem skústiť čistiaci sprej na filter a potom uvidím .Lebo včera som sa vracal s autom z mesta držal som plynový pedál a z ničoho nič auto začalo trhať musel som manualne podradiť a sprutka stlačiť plynový pedál aby to prestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto nič nehlási. Všimol som si že keď auto naštartujem tak s ním trhá ako keby išlo na tri valce aj keď sa snažím pridať plyn tak sním šklbe .Aj dnes išiel som cca 10 kmdo obchodu  tak s ním trhalo odstavil som auto na parkovisko na 15 min a ked som išiel potom domov tak všetko fungovalo ani raz s ním nešklblo tak už neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neprobiha ti prave regenerace? Poznas treba tak, ze kouknes na motor a pokud jsou hadice od intercooleru za skritic klapkou vcucle dovnitr (je tam te hadice jen kousek, ale je to na ni videt), tak je zaskrcena klapka a motor se snazi regenerovat FAP filtr. Treba ti to trha jen pri regeneraci. Samozrejme to neni dobre, ale alespon bys vedel, ze se to deje treba pri te regeneraci.

 

Heh, tak nic omlouvam se. To by platilo pro 9HZ a 9HX a ty mas asi motor 9HR a tam neni hadice ale trubka :( 

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tam motor 9HR už som z toho neštastný neviem čo to môže byť zistil som ešte že má plynový pedál akoby dve polohy ked pridám plyn až na podlahu ako keby mal dve polohy pri spodku má nejaký odpor ktorý musím pretlačiť .V pondelok asi pôjdem do autorizovaného servisu lebo už ma to nebavý .Regenerácia to asi nebude dnes som držal plyn na 50km/h auto malo zaradený 4 prev.stupeň a auto začalo nehorázne šklbať ako keby nedostávalo palivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V motorech se úplně do detailu nevyznám.. Ale mě třeba takhle někdy škube autem (golf +) dvouhmota.. (Taky sem si myslela, že vynechává válec nebo čerpadlo nepodává naftu) A přesně jak řikáš plynovej pedál jak kdyby měl dvě polohy... Teď už se mi i občas ozývají i rány jako z prostředku motoru... Chroupavej zvuk a jak když klackem mlátíš o železo.. V říjnu už je to objednaný na výměnu... 

U chytrých aut to prej může spadnout i do nouzáku...

golf tohle nemá a pak už to jede jen na 1 a volnoběžný... Takže asi tak 10km/h a víc nic :) zatím v tom stadiu nejsem..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...