Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Instalace Windows XP


MilanF1

Recommended Posts

Po několika letech bych si rád opět přeinstaloval OS, ale mám stařičké XPčka, které již nemají podporu. Proto se ptám, zda je vůbec možné je nainstalovat a aktivovat?

PS: Jelikož přeinstalaci chci na EEE PC 1000H, kde licenční štítek je zespodu a stal se časem nečitelný, dá se nějakým způsobem zjistit ten klíč? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na netu je kdesik návod na zjištění ze zdrojového kodu ,kdysi jsem to hledal na Xp.

Je k tomu pidi  apka na čtení ,musíš v určitým souboru ve zdrojovým kodu najít ten pravej soubor ,načíst ho jak pod DOSem  (f4) a nalistovat konkrétní stranu,na tý je odstavec,co začíná určitými znaky , a ten překopíruješ do apky ,která ho dekoduje a dostaneš,co potřebuješ.

Zní to složitě ,ale za minutu to máš.Ale odkaz už nemám,musíš sám pohledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

W7 by Ti tam neběžely ? Jak píšeš - pro XP již nejsou bezpečnostní záplaty, podpora skončila někdy loni možná ještě dřív .. Takže za mě zbytečný risk. No - možná s dobrým antivirem a firewall ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane, neměj z toho obavy. W-XP normálně nainstaluješ i aktivuješ. Ač podpora skončila před více než dvěma roky, stále jsou k dispozici všechny aktualizace (až do skončení podpory) včetně SP přímo na MS. SP najdeš i na úložištích jako je třeba Slunečnice nebo Stahuj či Studna a kdyby bylo nejhůř, tak je mám já - stačí se ozvat.

W-XP jsem přeinstaloval asi před měsícem na jednom PC, kde mi běží program, který nutně potřebuji a který nelze spustit ani pod W-7.

A jen pro zajímavost, lze provozovat i "Dual OS" tedy např. W-XP a W10 nebo třeba Linux, na jednom PC a instalované na jednom HDD.  Využil jsem vlastnosti Linuxu - má podporu pro Dual OS přímo v sobě. 

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, přeinstaluji. Ale až mi přijde externí mechanika. :D Šlo by to i přes USB, ale do tohoto portu stejně nemám dostatečně velké úložiště, na které bych nahrál OS. 

StibTo: Nač W7? Mám legální XP, tak je tam dám, navíc na nich bude nejspíše i základní SW balík od ASUSu. Já s tím systémem nemám problémy. Dokonce jedu bez antiviru, tedy mám tam stařičký NOD 32, ale ten se mi již 5 let neaktualizoval. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...