Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo


misho.1709

Recommended Posts

Dnes som využil pekné jarné počasie. Vybral som intercooler, vyčistil ho, povytieral všetok olej a prach, popritom som ešte očistil čelo a zámok kapoty (ťažšie sa otvárala kapota), štartér a ostatné veci, ktoré sú bežne na 2.2 HDi od oleja. 

Našiel som aj pár sťahovačiek namiesto origo spon a sk pások, tak som ich nahradil novými sk páskami tak, aby bolo všetko ok.

Doma mám už aj prírubu namiesto klapiek sania. Aj keď som to mal všetko rozobraté, zatiaľ ju nedávam.

Okrem toho zatreté bodky od kamienkov a nová mierka oleja :)

IMG_20170328_144401.jpg

IMG_20170328_140245.jpg

IMG_20170328_135925.jpg

IMG_20170313_204419.jpg.0c77cafaab9cba036a8cf341487c5c02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Menší update, čo sa robilo za posledné týždne:

Elektronika si trochu žila svoj život, mal som problém s komunikáciou RJ motora a BSI. S tým bolo spojených xy chýb, ktoré mi vyhodila diagnostika. 

Takisto opravené budíky, kde bol problém v kontaktoch na konektore.

Všetky problémy vyriešené svojpomocne a konečne mám auto bez jedinej chyby na diagnostike :)

Okrem toho som včera dával stočiť predné kotúče, pretože sa zvlnili a už sú opäť nahodené na aute. Na foto ešte neočistené.

Čaká ma ešte výmena lanovodov ručnej brzdy. Budú sa meniť zrejme obe zadné (ľavé a pravé). 

IMG_20170503_165216.jpg

IMG_20170510_093812.jpg

Upraveno uživatelem misho.1709
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Jedna z vecí, ktorá mi vadila na tomto aute už pri kúpe, bola zažltnuté svetlá. Samozrejme, bolo to čím ďalej tým horšie. Obzeral som sa po nových svetlách, ale nakoniec som dal týmto starým poslednú šancu a dal som ich zrenovovať. S výsledkom som spokojný, išlo mi hlavne o to, aby som ešte oddialil výmenu svetiel. Pridávam foto PRED a PO.

V blízkej dobe plánujem menší výlet za hranice, tak aby som sa nemusel hanbiť :D Okrem toho auto ešte čaká menší servis.

1.jpg

4.jpg

3.jpg

svetla_sedan.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

John: To hej...Ešte by bolo dobré ich vyčistiť aj zvnútra, ale zatiaľ to nechám tak. 

Ešte to má nejaké "muchy", ale to už by som chcel veľa, aby to bolo bez chybičky :mad:

radim.1008: Presný postup neviem, dal som to spraviť jednému chlapíkovi, ktorý vraj má v tomto už svoj zaužívaný postup. 

No určite najprv mokré brúsenie s rôznymi zrnitosťami, tak zrejme leštiaca pasta a na záver nejaká finálna úprava povrchu plexi...A z toho asi najdôležitejšia vec pre trvácnosť bude práve tá finálna úprava.

Upraveno uživatelem misho.1709
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám bremba přes 2 roky a najeto asi 20tis.km a podvozek maximálně v pořádku, silentbloky na ramenech je to jediné co pořád drží v kupě. (tyčky a čepy jsem preventivně měnil i když nebyly špatné)
A auto často dostává na frak na silnici i na okruhu a podvozek pořád OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se vyměňují futra na spodních ramenech tady asi všichni vědí, né ale mechanik, kterej to vyměňoval mě. Vyvěsil auto na zvedák vyndal ramena, přelisoval futra, nasadil zpět a utáhl na krev. Spustil na zem a po půlroce dělal znova. Kde se stala chyba? Já už to vím, Člověk se učí celej život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...