Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Konzultace - oprava příjezdové cesty


MJSytic

Recommended Posts

Chystám se na opravu příjezdové asfaltové cesty a rád bych si nechal poradit od zkušenějších, jak na to :aut Můj plán je takový, že "výtluky" vyčistím koštětem, a pak tam nasypu přiměřené množství asfaltové směsi z pytle a následně to poplácám lopatou, případně na to vezmu malý zahradní válec. Je tenhle postup reálný, nebo se to má dělat jinak? :D 

WP_20160819_18_05_07_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba se Přema podělí o odborný názor ;) Co jsem tak studoval, tak by to mělo lepit dost, takže penetrace není nutná :myslim  Ale pokud by to zvýšilo funkčnost, tak jí můžu koupit, to je jasný. Akorát teda kterou? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem to takto dělat odbornou firmu v Itálii. Směs z pytle nasypali lopatou, nakonec to pojezdili tou dodávkou Ducato (normálně předním kolem), co přijeli. Hustí se na 4 Bary, tzn. udělá tlak 4 kg na cm2 (jednotky neodpovídají SI, omlouvám se).

Taky to tak udělám, právě jsem něco takového řešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak novou silnici nám dělali v Měšicích nedávno, takže to jsem prošvihnul :aut Ale bohatě mi bude stačit zalátovat ty ďuzny po pravé straně. Jsou v nich kaluže a špiní se mi pneu u GT :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no .....  studená balená je na krátkodobé opravy ... ale jestli ti mohu poradit tak jak si psal, zbavit mechanických nečistot a bylo by velmi vhodné ty díry před použitím stud.balené vymazat a nechat vyšpěpit třeba něčím takovým http://www.bitrak.cz/bitrak-sanace-asfaltovych-povrchu.php  aby se ty mechanické nečistoty uzavřely...... a u jakékoliv balené jsou důležité vibrace při hutnění...takže nejlépe nějakou vibrační desku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co na to sousedi...souhlasí s opravou ...?

je to stavba se vším všudy , nebo stačí ohlašovací povinnost ...je to soukrommá cesta předpokládám...

jak to bude ošetřené,až to bude položené...? nějaký zábor ....?

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myšut: Nějak nerozumím otázkám :o

Viz foto v prvním příspěvku. Je to příjezdová cesta kolem naší bytovky dozadu ke garážím. Je tam si 6 výtluků, tak je chci zadělat. Pozemek je náš a na schůzi jsem od sousedů dostal plnou moc to opravit. Ještě aby ne, když to udělám sám a po nich nic nechci :D A ostatní sousedi mi můžou políbit záda. Taky se mě nikdo neptá, jestli chci čuchat ty jejich víkendový grilovačky, poslouchat štěkající čokly nebo Mountfield sekačky na trávu :aut 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co na to sousedi...souhlasí s opravou ...?

je to stavba se vším všudy...

Tohle všechno se snad řeší u nové stavby a ne u opravy. A ještě jsem se teda nesetkal ani s tím, že by třeba silničáři sháněli souhlas lidí, že jim zalepí před domem díru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

A nezapomínejme na vyjádření všech dotčených správců inž.sití jako ČEZ, Telekom, Plynárenská společnost, Vodovody a kanalizace. A co povolení od Ústavu památkové péče? hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...