Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem s elektrikou


Mattes

Recommended Posts

Zdravím všetkých mam problem ze mi nejdu stahovat okienka ani strecha na mojej 206 cc...Ked stlačím stahovanie okienok tak to len tuka vzadu ak je riadiaca jednotka v kufri. Poraďte prosím.Vďaka

Upraveno uživatelem Mattes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako obvykle, první otázka je, zda to budeš opravovat sám, zda se do toho pustíš a zda to nějak zvládneš. Anebo rovnou najdeš opraváře.

Stahování střechy je sekvence (postupnosť) povelů, podmínek splnění a přechodu na další krok. Najdi si na youtube, případně přečti na fórech zde, ale i anglicky nebo francouzsky.

U tebe nenastane ani první krok. Takže buďto nelze první krok učinit (nejde stahování oken, anbeo nějaký základní koncák není připraven), anebo chybí nějaká globální podmínka (málo kapaliny? - nevím jestli tam je hydraulika - nebo vypálená pojistka).

Takže zvaž, jestli se do toho pustíš sám, nastuduj si postup stahování a pak jdi krok za krokem.

 

Edit: tvému popisu lze rozumět tak, že ani samotná okna nejdou stahovat běžným tlačítkem?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak fajn, pro začátek zapomeňme na střechu a řešme jen stahování oken.

Rok výroby? Páčka na ovládání rádia je tenká kulatá, nebo mohutná placatá? Zjišťuji, zda je systém elektriky MUX nebo ne-MUX.

Edit: ve tvých příspěvcích jsem se dočetl, že máš rok 2004, tedy MUX.

Předpokládám, že nejde ovládat ani jedno okno. Takže zkusit pojistku, a jinak už na diagnostiku (anebo já už nic neporadím). Protože kdyby to byla nějaká porucha, typu vadné tlačítko, motor, přelomený kabel, tak by šlo aspoň jedno okno.

A jak závada začala? Předtím vše fungovalo? Přestalo fungovat samo, anebo po nějaké události?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

dobrý den mam prosbu, mam pežota 206 1,4 55kw měnil sem u něj škrtící klapku a dva krokové motorky,motorek který utěsnuje vchod škrtící klapky a druhý co by měl pohybovat klapkou,po ránu když nastartuji auto tak jsou otáčky kolem 1500 a po 10 sekundách mi jdou otáčky jako kivadlo asi 3 minuty v jednom kuse,potřeboval bych poradit jak mám dostat krokoví motorek do řídící jednotky aby si to bral počítač té škrtící klapky,moc děkuju za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To do tohto vlákna moc nepasuje táto otázka ale budiš nabudúce budeš vedieť. A rok výroby vozidla? Predpokladam že 2002 a novšie... Ak si pri výmene neodpojil aku tak problém Lebo po odpojení to rozoberieš pomeníš vyčistíš klapku kontakty na konektoroch zmontuješ to trvá aj dobru hodinku tzn. Že sa uložené hodnoty zmažu. Až je komplet zmontované a pripravené pripojíš Aku a založíš kľúč do spínačky pretočiť do polohy pred štartom a necháš tak po určitom čase cca 1-2 min sa začne krokový motor pohybovať a začne začne nastavovať klapku ( auto kalibrácia) je to aj počuť a do cca 10 min je nakalibrované potom vypnuť z polohy dva do 0 a naspäť na dva zhasnú kontrolky prebehne kontrola množstva oleja a naštartuješ počas pár km sa ešte bude nastavovať až si to úplne sadne ako má. That´s all...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, petun2 napsal:

dobrý den mam prosbu, mam pežota 206 1,4 55kw měnil sem u něj škrtící klapku a dva krokové motorky,motorek který utěsnuje vchod škrtící klapky a druhý co by měl pohybovat klapkou,po ránu když nastartuji auto tak jsou otáčky kolem 1500 a po 10 sekundách mi jdou otáčky jako kivadlo asi 3 minuty v jednom kuse,potřeboval bych poradit jak mám dostat krokoví motorek do řídící jednotky aby si to bral počítač té škrtící klapky,moc děkuju za každou radu

ahoj jakube moc ti děkuju za odpověd,byl sem na diagnostice u jednoho technika,ten mi smazal závady a načetl mi krokový motorek,ale byl v háji i map senzor,ale řekl si zato 1000kča zkoušel i svůj map senzor a za vybalení toho svého map senzoru si řekl 200kč,docela zlodějna,jinak ráno přijdu do auta nastartuju a otáčky by měli viect do1000-až 1500,ap po ohřátí by měli spadnout na 800 až 850 max,ale u mího ata to neni pravidlem,nastartuju a motor kolísá s otáčkama jako kivadlo,900-1000 až 1500.trvá to asi 5 minut,a když jedu plinule třeba nějakou delší cestu a vyřadim tak mi tý otáčky kolikrát stojí na 2000 otáčkách,po 10 sekundách mi spadnou na 800,když se seknou na těch 2000 tak to musim prošlápnout abych je odlepil z těch 2000 otáček,no prostě hrůza,četl jsem tady na forum že se dá stáhnout diagnostika do mobilu,ale nevim jak nevíš něco o tom,děkuju že ses ozval a alespon něco poradil,jinak mam pežot 206 1,4 55kw 8 ventil rv 1998-2001 coupe stříbrná metalíza tuning,alu kola střížka na 3 sveřích,tuning nárazník jak ve před tak vzadu laděnej výfuk od borly,tak se měj hezky a poprosím tě o odpověd.petr.k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta diagnostika do telefónu je v celku o ničom síce s tým zmažeš chybové hlásenia a zistíš napr. Presnú rýchlosť počas jazdy ale inak na nastavovanie a pod. veci to nestačí. No funguje asi tak tak že si kúpiš modul do diagnostickej zásuvky a spáruješ s telefónom. Ten map senzor je miesto váhy vzduchu ak bol zlý tak to malo zmysel vymeniť. Takže klapka je už OK a aj map senzor. Teraz pozrieť filtre ak tam je aj palivový tak aj ten hoci asi bude doživotný v nádrži na čerpadle. 1998-2001 má trochu inú elektroniku keďže to nieje rozvod multilex a preto sa na diag. Možno nedozvieš všetko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, JakubkoSK napsal:

Ta diagnostika do telefónu je v celku o ničom síce s tým zmažeš chybové hlásenia a zistíš napr. Presnú rýchlosť počas jazdy ale inak na nastavovanie a pod. veci to nestačí. No funguje asi tak tak že si kúpiš modul do diagnostickej zásuvky a spáruješ s telefónom. Ten map senzor je miesto váhy vzduchu ak bol zlý tak to malo zmysel vymeniť. Takže klapka je už OK a aj map senzor. Teraz pozrieť filtre ak tam je aj palivový tak aj ten hoci asi bude doživotný v nádrži na čerpadle. 1998-2001 má trochu inú elektroniku keďže to nieje rozvod multilex a preto sa na diag. Možno nedozvieš všetko...

ahoj jakube,jsem odhodlanej eště jedou zaject na diagnostiku ke kamarádovi at mi to nastavý a až se příště budu hrabat v krokovim motůrku tak si budu pamatovat že mam vypojit kontakt na baterce pouze +,to abych to zase nesmazal v řídící jednotce,potom se nebudu muset dožadovat v servizech diagnostiky za 1000kč,byl sem u domanskýho v pežotu na stodůlkách a oni my řekly cenu 2500kč za diagnostiku,tak sem se ho zeptal jestli ho mam odvézt sanitkou na vyšetření do bohnic,já jsem řidič sanitky a jezdim po praze a okolí,jinak jsem z prahy,a to jsem zjistil že mi na pežotu teče olej pod hlavou a teče mi servo kapalina u domečku,blok motoru je celej politej,teče to v levim rohu hned vedle alternátoru no prostě mazec,takže musim sundat hlavu a modlim se at neni hlava skroucená,koupili sme pežota vloni na jaře za 30,000kč na sbazar,jakube když bude čas tak se ozvi ahoj petr. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...