Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nova spojka nespojkuje.


bemmet

Recommended Posts

Zdravím mam peugeota 407 SW 2.0 HDI 103kw 2005 rok.

Delal jsem spojku nebod nesel vubec zaradit zadny kvalt,po rozdelani jsem kouknul ze pritlacak krapek projety lozisko vyrachtane spojka jak nova ale budiz mrsknul jsem SACH- LUK  spojkovou sadu komplet novou bez setrvaku ten je cca 1 rok starej.

po slozeni a odzkouseni jsem zjitil ze je to porad stejne.

Chod spojky je asi takoví do pulky uplne propadne proste na volno a pak zabere od druhe pulkytakoví ale dost na tezko a ztuha klade odpor.

kdyz mi kolega slapne na spojku mrknu na pracovni hydraulicky valec co tlací na lozo tak mi prijde ze chodi tak jak by mel cca ne uplne do doratzu jeste tam mam tak 2 cm místa.

Tak jsem dnes vymenil pracovni valec nebod pod prachovkou byla krapek kapaliny po ovzdusneni tlakem a odslapaním je to porad stejne:D

jeste me napalo vymenit hlavni spojkovi valec. lepsí nez to cele zase rozebirat nvm co by to mohlo bejt ,nema stím nekdo zkusenosti? protlacak a spojku jsem kontroval stare dily sedeli i cislama dle novejch,

Dekuji za rady,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nedal ocistil a namaz lozisko jde pekne nebod jde na nej i skrze tu paku videt, kdyz se odenda ta guma  myslel jsem ze jse mi lozo nezacvaklo do vydlice  ( kdyz jsem ji vracel zpet )ale bohuzel vypada dobre nebod se i z vidlici vrací......

ta vidlice je na takovem kloubku ci kulise ale ta vypoadala v poradku, paku kterou to ma tvorit tvori,,,,,,jsem z toho uz zmateny:D

Upraveno uživatelem bemmet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze toho byt spousta. Pises ze valec chodi, jak by mel, jen zprvu jde pedal lehko pak tezko. 

- zacal bych odvzdusnenim, pokud to nepomuze, tak pak jeste ten hlavni valec, kdyz pomocny jsi uz vymenil.

- pak uz snad jen neco spatne ve spojce (spatne namazane, opotrebovana vydicka v miste, kde se opira o lozisko a nebo spatne slozena spojka). Taky mohlo dojit k poskozeni drazek ve stredu na lamele pri napasovani prevodovky na motor. Byly tam stredici koliky po obvodu motor prevodovka?

Zkus napsat co vse jsi namazal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ty koliky jsou jen dva. Jinak jeste se maze ten kolik na kterem je paka a pak dotyk te paky na lozisku. Na pace je treba zkontrolovat , zda v miste dotyku neni vydrena. Jeste vzdy seberu lamelu a projedu se s ni - jiz po namazani po hrideli, abych zjistil, zda to volne a hladce chodi. Zkousel jsi to?

 

A jeste jedna vec. Jsi si jisty, ze tu lamelu nemas opacne?

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano namazane a odzkousene to mam i tu lamelu,nereknu kdyby to byla ma 8 spojka ale uz mi jich proslo hafo i podobne pripady jsem mel,ale vzdy pomohl vymena pracovniho valecku...

stat se muze ledacos ale lamelu s napisem strana prevodvky(gebrt side nebo jak je to anglicky tak jsem dal na 90% spravne) uvidime dnes jsem tam dal hlavni valec ovzdusním to a pokud nepomuze,spajska jde ven a hledat pricinu tam,uz jen kvuli hlavnímu valci jsem schazoval celou napravnici dolu,bud napravnice nebo posilovac. tak at jsi clovek vybere.

Upraveno uživatelem bemmet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

a nemoze byt chyba v prevodovke? ked bude von tak vyskusaj rucne zaradit 

to si mal uz vyskusat ked bola prevodovka dole

alebo problem s lanovodmi alebo tiahlami neviem co tam mas,popripade kulisa rychlostnej paky

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...