Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Propadlá/prasklá podlaha pod nohama druhé řady sedadel


jankralik

Recommended Posts

Mám toto auto už cca 3 roky (od nového), závada se projevila už cca po 1 roce. V aute je propadla podlaha, můj předpoklad po té co jsem se na to podíval je ten, že to je chyba ve výrobě či návrhu. Podlaha nemá žádnou pořádnou oporu a ve své části směrem k zadním sedadlum není vůbec vystužena.

Bylo mě řečeno že jsem na to mohl silně dupl. Mělo by to tam být v systému, že jsem si na to stěžoval a nahlašoval (v záruční době), nyní už je auto po standartní záruce a přikoupenu nemám. Defakto mě to nebylo uznáno že to je závada spadající do záruky, asi jsem se měl více hádat. Nová podlaha by prý stála 8 tisíc cca a podle mě pokud by byla totožné konstrukce by se rozbila opět.

Co vy na to, setkali jste se s touto závadou někdo? Dá se s tím ještě neco rozumného dělat?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud by byla totožné konstrukce by se rozbila opět.

Tzn s výměnou za stejnou novou bys stejně nesouhlasil. Takže oprav tu stávající - vyztuž plastovou nebo kovovou (dural) deskou a nainstaluj podpory.

Anebo sežeň z vrakáče jinou.

Mohl by ses stavit (nebo zavolat) do Peugeotu, anebo zjistit ze serviceboxu, zda nové (anebo naopak starší) ročníky výroby mají stejné objednací číslo, tzn. zda nedošlo během výroby k vyztužení.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo v zadu mam tri male deti co nedosahnout na zem :) V dobe prvniho projevu zavady tam bylo jedno. Si rikam zda nezapomeli dat pod tu podlahu nejakou podporu protoze ted nove je tam uvolneny i ta prihradka, kterou nepouzivam. Kazdopadne na tom mam originalni gumovou podlahu takze tam dira neni ale skoro by i byla.

Mozna dnes nafotim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá závada !!! To chce vidět, ale že by se jednalo o konstrukční závadu? To by se muselo zákonitě projevit u více 5008. Nebo že by byl použit jiný materiál na výrobu podlahy? To nepřipadá v úvahu. To by se s tím v servisech Peugeot již setkali a nebo by měli poznámky v rámci záruky a nebo i výrobce by se ,,možná" ozval v rámci svolávacích akcí. Nemám 5008, tak nemohu pousoudit, v čem je chyba.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak je to s pozdější uznáním závady po uplynutí záruční doby, kdy je prokazatelně zaznamenáno, že daná závada byla dána na reklamaci (zamítnutou) v době záruční doby autorizovaním servisem Peugeot. Musí se prokázat, že je vadná podlaha.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Suditscher

No, oproti mé 5008 r.v. 2011 tam toho, řek bych, chybí docela dost. Ten kastlík je z polystyrenu? Já mám plastový s víkem. Jinak je stavěný na to, aby se do něj zapřela speciální vzpěra dětské autosedačky. A i to víko je v pohodě pochůzné a při našlápnutí se ani neprohne. 

Upraveno uživatelem Suditscher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No víko mám také, ale to jsem nefotil. Nebylo to podstatné, víko tam proste položim ale pevnostně to ničemu nepřidá. Je to celé takové pofiderní, aby plocha na kterou se má šlapat byla z nejakého textilně papírového materiálu. Tohle podle mě soudruzi ve francii nevymysleli dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Statisíce aut tohoto typu je OK. Tak se koukni, jak je to uděláno u ostatních. Kolik a jakých výztuh tam správně má být. Taky to mám nějaké plastové, ale normálně to drží, ačkoli tam nastupují i těžcí a nepoučení cestující, např. Běžný Franta Uživatel.

V této situaci je řešení to nahradit, nebo zesílit. Další nadávání na soudruhy z Francie nepomůže.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by bylo nejlepší než rozumovat to přímo porovnat s jiným autem? Mě se podlaha taky ani nehne, nechybí tam spíš nějaký plast???

Jinak nevím jestli by měl Peugeot jiné objednací číslo po změně dílu (úpravě), podle mě to nikdo nedělá. Já se tím živím a změna se eviduje vždy jen interně. A že těch změn někdy je za těch 7-8 let, to by se jeden divil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím,

tu podlahu mám propadlou úplně stejně, rok výroby 2012, propadlo se po cca roce, nájezd byl do 10 tis, vzadu prakticky vždy prázdno či děti v sedačce - konstrukční vada /aneb co frantíci nedořešili/, při pokusu o reklamaci mě v Jihlavě smázli, že to má skoro každej, je to je "opotřebení"......no comment.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 7. 2016 at 10:56, ozzy56 napsal:

zkus kontaktovat nějakou organizaci, co hájí práva kupujících, ta by se snad mohla tohoto ujmout, protože sám nejsi nic..., zvlášť, když nikdo jiný nemá s 5008 takový problém :myslim

osobně toho moc na fotkách nevidím, kromě toho, že máš v autě mrdník ;)

Měj v autě tři děti :-) :-) 

Ale můj 2010 má taky ty schránky radikálně pevnější.... vydržely mých 110 a dokonce XXX mojí tchýně :-) :-)

Já osobně bych asi taky něco pobastlil:myslim, protože originál to podle fotek není....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

No podlahu u zadních sedadel propadlou nemám. Ale u řidiče mám pod patou levé nohy (opřená o levý podběh - mám automat) vyšlapaný důlek. Na 13tis km mi to přijde sakra brzo. Co to je sakra za materiál??

Obecně mi kvalita koberců přijde mizerná. Do "jekoru" předchozího auta (FoFo II) bych se nebál v tretrách, tady jsou málem průsvitný (kufr to samý) a všechny podlahové sexy výlisky se prohýbají pod tlakem prstu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...