Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tpms berlingo partner tepee


denoo

Recommended Posts

Zdravim.  Kupujem nove citroen berlingo 2016  xtr 1.6 16v  full vybava plus 7"navigacia. Zaujima  ma ci tam  davaju senzory poklesu tlaku v pneumatikach . Kontrola tam je urcite ale zaujima ma ci priama teda ventilky v kolach alebo iba nepriama?  Vpredajni moc nevedeli a povedali ze asi nepriama co sa mi nezda ked som cital manual skor by som to tipol na priamu.  Musim teda na zimne kupit plus 4 ventilky ak je priama ak chcem aby to bolo funkcne a to je docela palka. Ukazuje vam kazde koleso zvlast a zistite presne na displeyi ze ktore kolo je makke alebo iba kontrolka zasvieti a musite kazde kolo skontrolovat aby ste zistili ktore je podhustene teda toto je system nepriamej kontroly. Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mi dobre hovorili. Len cital som na fore teraz jeden co kupil nove berlingo xtr 2015 rok v cechach  tak menil uz dva ventilky na tpms na kolesach. On tam mal priamu.  Asi bolo viac verzii lebo ako pisem v manuale co som nasiel na nete na nove berlingo s 7"palc navi pisali taktiez len o priamej kontrole. Davaju to asi barz ako do aut alebo neviem.  Tiez by som ale tipol ze skor budem mat nepriamu detekciu. V piatok idem pre auto uz je na predajni :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priame je lepsie ze je presnejsie a meria aj teplotu pneu a hlavne ukaze ktore kolo je makke.

Ale inak nepriame radsej, ziadne dokupovanie ventilov na zimne alebo rezervu, je to lacnejsia varianta. Len naozaj skoda ze ked zahlasi makke kolo neviete ktore a musite prejst vsetky 4 kola, teda ked nie je moc makke a neni vidiet na pohlad ktore pusta.

 

Ja som mal 407 peugeota a priamu detekciu,a dva ventilky som menil len preto ze zaoxidoval koniec ventilku a zlomil sa casom a potom prepustal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, mmartinkovic napsal:

Neviem či je to šťastie .....

Nový merač do ventilu svoju od 40€ tuším, + diagnostika a na párovanie

Nepriame len snímačom ABS a esp + diag,tak neviem čo je lepšie.

jak píšu, mám klasické ventilky--bez měření tlaku, prostě nechci takové cypoviny v autě mít ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přímé - čidla jsou drahá a po přezutí to musíš řešit (koupit druhou sadu, spárovat - přihlásit), krom toho se mohou pokazit.

Nepřímé, tedy porovnáváním rychlosti kol, je prakticky zadarmo, je součástí softwaru, a nemůže se pokazit. Pokazit se může čidlo ABS nebo řídící jednotka, ale tato závada není zapříčiněna přítomností funkce hlídání.

Zkušenost jsem měl takovou, že je více planých poplachů, než oprávněných.

Které kolo? zjistíš snadno zmáčkneš palcem, ani tlakoměr nemusíš vytahovat.

Četnost defektů je minimální, a krom toho, když se defekt (nebo jeho falešné hlášení!!!) stane na frekventované silnici, nebo dálnici, tak je lepší zastavit až na odpočívadle. 90% defektů je na zadním kole - přední kolo hřebík postaví a zadní se propíchne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem z půjčovny zánovní Peugeot 301, po jízdě v serpentinách hlásil (nepřímé měření), že je měkké kolo. Tak jsem nafoukal všechny 4, asi o 0,2, a hlavně jsem aktivoval tím tlačítkem "teď je to OK".

Z jednoho případu se nedá usuzovat, a navíc předpisy nyní vyžadují, že auto musí být vybaveno touto funkcí.

Po roku nám napiš, kolik bylo falešných hlášení a kolik správných.

Myslím, že nepřímé hlášení je přesnější, než přímé (čidla na kolech, nebo na ventilkách).

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...