Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2,2 HDI klepe motor


Forsajt

Recommended Posts

Ahoj, známá má problém s motorem, při jízdě jí začal klepat motor. Při poslechu se zdá, že je to pod víkem ventilů na straně rozvodů. Moc jsem to nezkoušel, ale zdá se, že to má i slabší výkon. Klepe to neustále i ve zvýšených otáčkách. Udělal jsem test přepadů a vstřiky vypadají dobře. Na diag žádná závada. Korekce vstřiků je:

1) -0,12

2) 2,71

3) -0,20

4) -2,47

Co by to mohlo být? Vačka? Na diag je vzájemná poloha ok, hydroštely? Díky za radu.VIDEO0007.mp4

Upraveno uživatelem Forsajt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej byl dělaný před 10tis. Je tam 10-W-40. Říkala, že se to stalo při jízdě, v servisu jí řekl, že je protočená vačka a že minimální cena opravy 20tis bez práce. Auto nekouří, startuje na poprvé, tak nevím. Na tom videu to moc není poznat, ale klepe to dost. Díky za reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, se snažím odposlouchat odkud to jde a zdá se, že to jde od řemenice na klice a dokonce jsem zjistil, že se rozpadá, vypadávájí kousky černé gumy. Zkusím jí vyměnit a uvidím.

EDIT: tak řemenice je načatá a trochu hází. Sundal jsem řemen a motor stále klepe, tak to vypadá, že bude problém pod tím víkem ventilů.

Upraveno uživatelem Forsajt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vačky vypadají ok, oddělal jsem ten plastový kryt a je tam na to vidět. Dokonce i ventily, ktere jsou vidět vypadají ok. Přemýšlím, že zajdu zítra do Lídlu pro ten nabízený Endoskop za 1500,- a podívám se i na ty, co jsou pod tím hliníkovým víkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...