Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1,6 VTi 120k nebo 1,6 blueHDi 100k


bercox

Recommended Posts

Nechám si tu naftičku projít hlavou, ale VTI teda asi zavrhuju. Momentálně jinak nevím, z čeho vybírat, možná tak dvojkovej Focus, ale s Fordem jsem se už 2x spálil a opravdu bych rád zůstal u Peu. Bohužel nová 308 nebo 2008 je finančně malinko jinde zatím. Leda počkat, nikam nespěchám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak nakoniec som zohnal berlingo r.v.9/2014 1,6vti 120k, 53000 km ziaden dovoz, auto jeste v zaruce. Predbezne som si ho rezervoval, bol som sa na nom previezt vsetko ok. Je to priplatkova verzia grip control, vsetky packety co ponukaju. Cena 290 tis. Ale ako tu pisete bojim sa toho benzinu aby som neprehlupil ale pozeram inzeraty tak kazdy predava berlingo/ partnera zo 150 tis km a viac a do toho sa mi nechce. Ma niekto to Vti ze ci to zerie ten olej a aka je realna spotreba alebo ci ist do tejto kupy?

http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/tabulky/citroen/citroen-berlingo-16-vti-120hp/

co hovorite na upravu chiptuningom?

 

Upraveno uživatelem berco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Nechcem zakladat nove tema. Len sa chcem spytat,mam novu berlingo 5 miestnu 1.6 vti, a pri vysavani auta  som zistil ze mi tam chyba pod spolujazdcovou sedackou krytka ukladacieho priestoru. Pod sedackou vodica ju mam, je tam pod nou inak zdvihak a oko na tahanie. Ale pod spolujazdcom neni a tak by som chcel vedet ci ju tam mate alebo tam neni od vyroby  aby som vedel ba predajni povedat ze mi to chyba . Posielam foto, ak sa niekomu chce pozrite ci to mate pod oboma sedadlami. dik za pomoc 

 

 

Inak ja som za 1.6vti jednoznacne

20160708_170229.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za ochotu. Ma to tam byt ako pises. Pojdem za predajcom. Mozno pri vysavani to kdesi vylozili. 

Ja som za 1.6 vti.  Dynamiku ma hdi lepsiu to je jasne, a samozrejme otacky motora ma nizsie a po dialnici urcite je lepsie. Ale vsetko ostatne je podla mna vti vyhodnejsie.  Napr cena, nema turbo, nema fap, tichy chod , kamaratovi napr na hdi peugeot partner uz dva krat primrzla nafta , musel prist servis za nim resp odtahovka. 

Ako pisem. Na dialnici co sa tyka otacok a spotreby vti nie to prave. Ale v ostatnom je lepsie. Ja som dnes po meste jazdil v pohode aj za 5l na 100km.  Mesto medzi mesto dnes za prvych 100km ukazuje palubak 5.7l na 100km. Mesto som jazdil cca 50 km/h, mimo mesto 70-80 km/h.  Nejazdil som rychlo. Ale spotreba pokial jazdite normalne vychadza docela ok.  Urcite ale na dialnici to pojde dost hore.  Vyskusam a napisem casom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak ked tu citam o peugeot benzin motoroch ze nekupovat.  Nechapem preco.  Viem ze 1.6 thp s turbom mali problemy. Ja som teda mal 1.1 ku benzin 206 ku a potom 2.0 gti 206 ku a nemozem krive slovo povedat.  1.1 ka tu som mal od novoty a predaval pri cxa 180 000km.  Ziaden problem. Od vymeny po vymenu asi 0,5l oleja dolial. Na 2.0gti som nedolieval vobec.  Kamarat mal tu 1.6 ku vti v 206 ke a nedolieval vobec olej. Dodnes o nej hovori ako o najlepsom motore aky mal. 

 

Mal som vela rokov benzinovy motor od peugeotu a ako 20 rocny som mu docela casto nakladal. A isiel ako hodinky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale vtedy sa ešte robili " motory", dnes sú to len súčiastky, z kooperácie a inými značkami ako bmw,nisan a pod.

Náš partner,zatiaľ cca 6000 km,po diaľnici 130 Ba  a spat ,5 ľudí,klíma spustená, priemer 4,9 L.

Tak neviem,ale jazdime dosť,tyzdenne takych 300 km, pondelok 80 km, potom len také curacky, a štvrtok 80 km.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby idem po dialnici 130 a nalozeny na tom berlingu islo byt to hodne vysoko podla mna. Na dialnici a ludia co stale behaju dialnicu sa oplati jasne hdi. Skoda ze tam nedali 6 rychlost na vti 1.6 ke. By sa tam hodila a spotreba by hned na dialnici mohla byt inde. .

 

Neviem ako teraz hdi nove motory v berlingu, ale kamaratom sme isli minuly rok do chorvatska 4 ludia plus batozina, on ma 1.6hdi 68kw rok 2013 od novoty ju ma , tasal to stale 130km/h   a v chorvatsku nam ukazalo priemernu spotrebu 7.1 co sa mi zdalo dost na hdi.  Teraz tupisete ine spotreby ine, mozno lepsie spravene motory neviem. A mozno sme mali smolu vtedy ze bol casto protivietor. Pri takejto skatulke vysokej protivietor spravi liter na 100km/h barz ako naviac

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatial sa s priemernou spotrebou nedostavam nad 6l.  Tak cca 5.5 a beham 90% mesto ale s lahkou nohou a 50ku neprekracujem.   Pokial to nenahanate tak sa da velmi slusne jazdit  s benzinom s hodnotami, ktore ma skor diesel na  l/100km. Inak sa mi zda docela tichucke , ani ho nepocut pokial nevytacate. Otacky na 5 ke mi pridu tak akurat na taku 90-100ku.  Neviem kolko bude tocit na 130 ke  , ale asi ziadna slava , skoda tej 6ky ze absentuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsie skusenosti. Dnes som  skusal otacky motora pri vyssej rychlosti, pri 100km/h 2750 ot, pri 110km/h tocil motor presne 3000ot.  Dalej som nesiel lebo som nebol na dialnici. 

Pride mi to prekvapujuco dobre,lebo recenzii na berlingo 1.6vti boli o dost vyssie otacky. Pri 90km/h uz 3000,  pri dialnicnej 130ke az 4150ot/h.  Na mojom to vychadza cca 3500ot pri 130 ke.  Neviem zeby nova prevodovka??  Cakal som ze to bude teda horsie ked som cital recenziu na berlingo vti 88kw. A na moje prekvapenie nebude ani dialnica take utrpenie co do otacok motora to do spotreby.  Aj tah to docela ma. Na krabicu vykon myslim ze celkom v poho :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba 1.6 vti. Od kupy zatial cca 260km najazdene vacsinou mesto.  Trasa2 bola mesto a medzi mesto dnes, kedy bola stale rovinka cesta. Teda ziadrn kopec ani zjazd.  Mesto dodrziavana rychlost 50kmh a mimo mesto medzi 70-80kmh.  Samorejme ziadne zavodenie.

20160712_131644.jpg

20160712_131629.jpg

Upraveno uživatelem denoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...