Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.2 HDi - dodelani cidla tachometru na prevodovku z C5


573v0

Recommended Posts

Mam prevodovku z C5ky, ktora uz nema klasicky vystup na tachometer z prevodovky, ale berie si udaj o rychlosti z cidiel na ABSku. Ja si chcem dat tuto prevodovku do mojej 406ky, ktora si ale rychlost berie klasicky z domceku na vystupe dlhsej poloosy. Tato druha prevodovka tam ma len zaslepku, tak som predpokladal ze to musi ist dorobit, no ked som dal zaslepku prec a zasmatral som na vstupe na poloos, nasiel som tam na mieste, kde by mal byt ten ozubeny kruzok na poloose (c. 3 na obrazku 1 zo serviceboxu) nejaky kovovy kruzok, vid 2 a 3 fotka. Ako vidiet na 4. fotke, pod krytkou je priprava na vlozenie tej tycky s ozubenim (c. 1 na obr. 1 zo SB) co zapadne do kolieska na poloose, lenze ten kovovy kruzok mi nesiel vytiahnut, neviem ci vobec ma ist vytiahnut.. v tom pripade by ale nedavala zmysel ta priprava pod krytkou.. Kazdopadne v mojej terajsej prevodovke ten kruzok podla SB neni.

Mate niekto nejake skusenosti? Diky.

 

post-20251-0-17314600-1464717784_thumb.j

post-20251-0-80278200-1464717798_thumb.j

post-20251-0-65074900-1464717812_thumb.j

post-20251-0-94541500-1464717817_thumb.j

post-20251-0-14598000-1464718043_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si odpoviem sám:

 

po získaní prístupu do citroeňáckeho serviceboxu som si našiel tú prevodovku a porovnal diferenciál s tým mojim - zdá sa že sú identické a hlavne som prišiel na to, že ten krúžok čo som tam videl vlastne nebol krúžok ale koniec klietky diferáku :D (viď zakrúžkovaná časť na obr). Tým že tam je v jednom mieste vysústružená drážka som si myslel, že je to oddelený kus ale očividne tomu tak nie je.. 

To ale znamená, že krúžok s ozubením sa na tejto prevodovke nenasadzuje na poloos, ale práve na to zakončenie diferáku a tie 4 poistné jazýčky sa zaistia práve do tej drážky, čo je pre mňa samozrejme dobrá správa.. ale aj tak by som bol rád keby mi to niekto potvrdil. Isto ste už niekto ťahali poloos z prevodovky, skúste sa pls rozpamätať či bol na nej ten ozubený krúžok alebo či ostal dnu.

Písal som do Peugeotu, ak mi ho ešte budú vedieť zohnať tak ho rovno vezmem a vymením a rovno budem vedieť aj rozmery.

post-20251-0-91063500-1464803660_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...