Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký mikrobus do cca 150 - 200 tKč?


Medvěd

Recommended Posts

Blíží se čas, kdy bude třeba pustit stávající 306ku do světa a já zvažuju jít do něčeho většího, co by vyhovovalo těmto parametrům:

a) obsaditelnost 8 (9ti) lidmi se relativně snadnou montáží/demontáží třetí řady sedadel (momentálně takové auto využívám na jeden týden ročně, což lze řešit půjčovnou, ale kdybych ho měl před domem, tak by se určitě dal předpokládat narůst jízd v plném obsazení

b) místo té třetí řady sedadel bych si představoval nějakou lehkou "spací" vestavbu, pod kterou by se dávala bagáž a nad ní by se dalo ve 3 lidech komfortně vyspat

c) spolehlivost

d) naftový motor ideálně 2,0 s výkonem minimálně 100 k

e) ideálně automatická klima

Zatím mi nejlépe vychází Renault Trafic/Opel Vivaro s motorem 115 k a LONG verzi. Ví někdo o nějakých specifických problémech tohoto dvojlístku nebo má někdo nějaké jiné zajímavější řešení? Transit/Boxer jsou na tyhle účely zbytečně velký krávy, Expert mi přijde ouzkej, Transporter T4 starej a T5 šílená pověst .......

NIc mě netlačí, klidně budu přemýšlet i rok


 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem jel s Vitem 115CDI, ale plechovým do Brna. Pěkně to utíkalo. Jen být tebou Medvěde bych si pořádně zvážil pro a proti. Jestli se ti vyplatí držet takovýhle velký auto, když jste tři a plnou obsazenost využiješ teď jeden týden v roce. Porovnal bych si náklady na provoz, servis, parkovací místo, pojistku... Osobně bych do tak velkého nešel. Je to určitě lákavý tím disponovat, ale abych vozil převážně vzduch v prázdný jarmaře, to ne. Ale je to jen můj názor. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vito nikdy více ....gumový průběh motoru a moc to nejede, to nemá vrch ani spodek .. hnije to před očima ,s Hiacou jsem táhl jeden na laně pro prasklý diferák při 230 tis km  , jednomu odešla řj a to je darda za 45 tis na 14 let starý auto...dělá se to unikátně na každý auto a z druhýho to nepřehodíš, takže autorizák ... jak to vidí kopeček se sněhem ,tak radši aby člověk šel pěšky...

co chvíli repase kardanu v Horce nad Moravou.....interier zpracování hrůza, vydrolený tapecy ,podlady,sedačky divné.

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem jel s Vitem 115CDI, ale plechovým do Brna. Pěkně to utíkalo. Jen být tebou Medvěde bych si pořádně zvážil pro a proti. Jestli se ti vyplatí držet takovýhle velký auto, když jste tři a plnou obsazenost využiješ teď jeden týden v roce. Porovnal bych si náklady na provoz, servis, parkovací místo, pojistku... Osobně bych do tak velkého nešel. Je to určitě lákavý tím disponovat, ale abych vozil převážně vzduch v prázdný jarmaře, to ne. Ale je to jen můj názor. :)

Provoz toho auta o moc dráž nevyjde - spotřeba kolem 9ti není nereálná, co se ostatních dílů týče, je to srovnatelný s OA. Parkování stejný jako se 406kou, pojistka taky nebude o moc vyšší ....

Radime - já už dodávku měl (a ne jednu) a srdce mi pláče v momentu, kdy musím zvažovat co s sebou můžu vzít a co ne. Další BONUS je to spaní v autě - na našich výletech (víme, že jich není málo) často spíme po penzionech a to máš litr za noc jen to hvízdne

Ad to využití pro lidi - umím si představit, že bych si registroval víkendovou cestovní agenturu a doplňoval lidi na cesty na akce, které by mě zajímaly ...

 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má být spaní za druhou řadou sedaček, je to na dlouhou verzi, ať je to co je to. Takže to musí být vysloveně původem dodávka, ne něco jako starší Expert/Scudo, kde je za druhou řadou metr a půl... POHODLNÉ spaní pro 3 ale podle mě nebude v ničem takovém. Co se týče Traffica, měl ho Rebik, poptej se ho, jak se mu v tom jezdilo, akorát to tehdy bylo nové, co do spolehlivosti těžko říct. Za tuhle cenu to teda ale nebude žádná sranda, sehnat něco, co nebude past. Caravella, Vito apod. je za tuhle cenu mimo mísu zcela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen pro představu , kolega z práce prodává své Viano , bez koroze super stav ....  http://www.sauto.cz/osobni/detail/mercedes-benz/viano/16830928?goFrom=list

 

p.s. dodám že je to rok výroby 2008 takže před facelift, dva roky stál u nás na saloně a proto provoz od 2010

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...