Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde povolit víčko nádržky na chladící kapalinu


olgojc

Recommended Posts

Ahoj, poradíte mi, kde hledat problém? Upadl mi odvzdušňovací šroub nahoře na chladiči a víčko nádržky nejde povolit. Rvu to v rukavicích maximální silou a nic. Ten šroub se úplně rozpadl. Párkrát se mi stalo, že když jsem zastavil po delší jízdě, bylo slyšet bublání vody. Teplota na budíku je pořád 90 a nejde přes. Můžu s tím upadlým odvzdušňovákem jet? Koukal jsem, že je v něm stejně díra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nam neslo taky povolovat vicko na nadobce.Klasika cerna nadobka cerne vicko s hlidanim hladiny.
A vetsinou se musela vypacit sirokym plochym sroubovakem asi na 5ty pokus se koupilo OG v peugeotu a je klid.
Nahrada byla vice mene na pohled stejna ale funkce k nicemu.

post-32411-0-06607000-1463930246_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je OG? Myslíte, že může být problém ve víčku? A co ten odvzdušňovák? Předtím mi kolem něj tekla voda. Před pár měsící mi v Peugeotu dali nové těsnění a přestalo to. Teď to zase teklo, tak jsem to chtěl utřít a to kolečko mi zůstalo v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OG - "original"

Odvzdusnovaci sroub na starem chladici nam nesel povolit a na novem se snad jeste nepovoloval - nevim jak vas motor / chlazeni ale na nasem se chladic odvzdusnil sam.
Navic tam mame jen " O " gum. krouzek.

Osobne bych asi nekam daleko nejel s takto "poskozenym" chlazenim .....?
Ale nevidim nevim jak to tam mate - je to jen muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odvzdusnovaci sroub bych zkusil necim ?? ucpat.
Vicko na expanzce se asi protaci a nedrzi aretace samotne zatky - opatrne odsroubovat vypacit dolit vodu a opatrne zkusit odjet.
Pokud bude voda mizet - myslim ze ano  tak trpelive dolevat - 20km neni zas takova dalka.
20l vody by mohlo stacit  ;)
No a pak asi novej chladic a pripadne i expanzku  :(
Pokud to potece hodne tak radeji lano nebo taznou tyc  :myslim

Pokud to pomuze mam nekde rozfocenou zatku klidne fotky pridam.

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víčko se neprotáčí. Nejde s ním vůbec hnout. Nebo teda já na to nemám sílu. Měl jsem motor natočený a voda z toho netekla. Koukal jsem, že v tom odvzdušňovacím šroubu je díra skrz. Novej a chladič a expanzka je děsivá představa. Za poslední  3 měsíce auto spolklo skoro 10000 :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako ze s tou "prevlecnou" cernou matici viz foto expanzky nejde ani pootocit? Nam to slo odsroubovat pokazde ale "telo" zatky zustalo v expanzce .... to se pokazde pacilo.
Je foto expanzky ....?

 

Chladic uz nepamatuju kolik stal ale raketa to nebyla a expanzku jsem na inzerci poridil cca 300,- vcetne indikace hladiny  .....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes ráno zajel místo do práce rovnou do Peugeotu. Nejdřív mě nějaký šéf strašil prasklým těsněním pod hlavou, pak přišel technik, kouknul na to a řekl, že to těsněním určitě není. To víčko expanzky mu najednou šlo normálně otevřít. Připadal jsem si jako blb. Mám ho prý namazat silikonem. Ten odvzdušňovací šroub NELZE koupit jako náhradní díl, jedině prý celý chladič. Nakonec jsem šroub sehnal na vrakovišti za 50 kč. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...