Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chcete si zařídit Actrose?


Recommended Posts

Škoda, je to zajímavá zkušenost. Pak se člověk kouká na kamioňaky jinak ;-)

Odesláno z mého Lenovo A319 pomocí Tapatalk

Za to, jak se na kamioňáky hledí si můžou z velké většiny sami. Byly doby, kdy PROFI řidič byl PAN NĚKDO. Dnes si za volant 40ti tumový obludy sedne 20ti letej Cipísek a jede s ní stylem: Já jsem velkej a tak mám PRÁVO - a všichni vokolo povinnost se mi klídit z cesty. Zrovna včera jsem si na jedné kamioňáckę diskuzi početl o tom, jak jednoho vyhmátli ve Francii a dostal 700€ pokutu za čučení do tabletu a předjíždění v zákazu. Frajer nezaplatil a teď řeší co dělat, aby mohl dál jezdit Evropu...

By mě zajímalo, kolik řidičů OA si za volantem pouští filmy v tabletu

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělat takovou akci pro někoho, kdo má CE a tedy již něco takového řídí by bylo poněkud nesmyslné, nemyslíš?

Myslel jsem, že je to akce třeba pro ty, co jezdí s nějakou starou vránou a chtěli by jít do ICOMu na novější. Odkaz jsem nestudoval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro někoho kdo nemá jinou šanci se svézt to nemusí být špatné. Já osobně teda nemusím MB v žádném provedení. Jezdíval jsem Atega ale nijak mě jako auto nedokázali oslovit. Faktem je že dokud se člověk nesveze alespoň jako spolujezdec tak si spoustu věcí nedokáže představit jaké to je řídit návěsovou soupravu nebo soupravu auto+ vlek případně velký autobus. A pokud by někdo měl šanci se projet alespoň po " dvoře " nebo autobusáku tak bude na šoféry velkých aut koukat jinak. Vzpomínám si když jsem vzal sebou jednou máti ještě když jsem jezdil v Penny s návěsem tak se po nějaké době ptala co to je za to světýlko který se nás pořád drží a ona to byla zadní pozička návěsu nějak to nedokázala pochopit že je tak daleko od kabiny. A je pravda že do té doby říkala vždyť jen kroutíš tím kolečkem.

 

Medvěde asi by jsi se divil  kolik řidičů v OA si pouští filmy nebo televizi ono když se pohybuješ na silnici v osobáku nebo dodávce tak si toho tolik nevšimneš ale já když sedím v busu výš tak vidím co se v osobácích dokáže všechno dělat. Ale co je podle mne horší je když se hrabou v telefonu nebo telefonujou to nechápu mají káru za statisíce a nejsou schopný si koupit blbý HF sluchátko za pár stovek. Nebo i mají HF zabudované v těch dražších vozech a stejně to nepoužívají. To že s velkýma náklaďákama jezdí spousty mladých kluků je daň době protože dříve když mlaďas přišel do firmy tak dostal poslední vránu ze dvora pod kterou každé pondělí a úterý ležel aby mohl zbytek týdne jezdit teprve až když garážmistr viděl že se o auto postará tak dostal něco mladšího a když ukázal i dispečerovi že se umí postarat o auto i o práci tak začal teprve pořádně jezdit. Jenže dnes je doba strašně uspěchaná a žádný z dopravců nemá čas ani prostředky na to aby mladý kluky učil od nuly a zaučoval je nějak dlouho, má ŘP i Osvědčení o profesní způsobilosti takže může jet s kde čím  tak ho posadí do prvního kočáru a jeď a ukaž se. To je dnešní doba. Já jsem ŘP dělal na V3Sce vojnu jsem odjezdil s V3S, T815, T148, Avie A30. Pak jsem jezdil u cestářů s Aviema Trambusama  traktorama a vším co tam mělo kola.  Dneska se v autoškole nenaučí ani řadit s meziplynem a dvakrát vyšlapávanou spojkou což býval základ toho co musíš umět aby jsi se rozjel a někam dojel.Proto dnes většina dopravců kupuje auta s automatickou převodovkou že prý ušetří PHM atd..

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za to, jak se na kamioňáky hledí si můžou z velké většiny sami. Byly doby, kdy PROFI řidič byl PAN NĚKDO. Dnes si za volant 40ti tumový obludy sedne 20ti letej Cipísek a jede s ní stylem: Já jsem velkej a tak mám PRÁVO - a všichni vokolo povinnost se mi klídit z cesty. Zrovna včera jsem si na jedné kamioňáckę diskuzi početl o tom, jak jednoho vyhmátli ve Francii a dostal 700€ pokutu za čučení do tabletu a předjíždění v zákazu. Frajer nezaplatil a teď řeší co dělat, aby mohl dál jezdit Evropu...

By mě zajímalo, kolik řidičů OA si za volantem pouští filmy v tabletu

Rozhodně jsem to nemyslel tak, že kamioňáci jsou ti lepší. Sám na silnicích potkávám obrovský hovada. Nedivím se že máme tak špatnou pověst. Na druhou stranu, je dobré že si mohou lidi s B-éčkem sednout a popojet s tím kolosem. Určitě se pak budou dívat na kamiony jinak. Třeba tak, že někdy ten obr už opravdu nemůže více uhnout.

Odesláno z mého Lenovo A319 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...