Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chcete si zařídit Actrose?


Recommended Posts

Pe.Tr: tak to jo tam je o kousíček dál. Potkávám pravidelně taky podobnou soupravu ale obrácenou auto je tříosá skříň a tahá za sebou dolly a na ní zapřažený tříosý návěs  pendlujou s tím mezi Jažlovicema a Kralupama jak jsou ty sklady Tesca. A takováhle skladba soupravy akorát valníková ne skříňová navážela materiál do TPCA tuším že to byla svého času první takhle velká souprava která se tady směla provozovat jezdili s tím někde od Plzně do Kolína a zpět. 

Tomas405: jasně že i mezi kamioňáky se najdou " hovada" ale takový týpky najdeš i mezi řidiči osobáků. Já netvrdím že všichni od velkých volantů jsou svatí a do písmene ctí literu zákona ale když bych se chtěl pouštět do sáhodlouhé diskuze tak budu tvrdit že přestupky řidičů NA + BUS při nájezdu km které tito lidé najezdí v procentuálním vyjádření daleko méně častější než podobná skladba přestupků o řidičů OA . Ale  to jen tak okrajově.  Ale máš pravdu že spousta těch nedorozumění na silnici by se nestala když by si řidič OA dovedl představit jaké to je řídit NA / BUS.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto s tebou souhlasím. Jezdil jsem i s busem, a kolikrát na těch vesnických cestách to bylo tak tak. Já najedu cca 12-13 tisíc měsíčně a nemůžu tvrdit, že bych občas neudělal nějakou chybu. Všichni jsme jen lidi ;-)

Odesláno z mého Lenovo A319 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....

Tomas405: jasně že i mezi kamioňáky se najdou " hovada" ale takový týpky najdeš i mezi řidiči osobáků. Já netvrdím že všichni od velkých volantů jsou svatí a do písmene ctí literu zákona ale když bych se chtěl pouštět do sáhodlouhé diskuze tak budu tvrdit že přestupky řidičů NA + BUS při nájezdu km které tito lidé najezdí v procentuálním vyjádření daleko méně častější než podobná skladba přestupků o řidičů OA . Ale  to jen tak okrajově.  Ale máš pravdu že spousta těch nedorozumění na silnici by se nestala když by si řidič OA dovedl představit jaké to je řídit NA / BUS.

Véno - samozřejmě máš pravdu a SAMOZŘEJMĚ že mezi řidiči osobáků je víc těch chybujících (někdy i hovad), ale -

 

- drtivá většina řidičů OA o sobě netvrdí, že jsou profíci

- udělá-li minelu řidič OA, je to méně viditelné než u 40ti tunového kolosu a dá se to i snáz korigovat (ať už ze strany samotného viníka, tak i jeho okolí).

Prostě nezvládnutý manévr sice rychle jedoucího, ale "POUHÉ" 2t vážícího auta napáše daleko míň škody než kamionák utrženej z řetězu (o řidičích busů z 50ti hlavama za sebou, za které mají zodpovědnost, záměrně nehovořím - u nich zatím v opravdovou profesionalitu ještě věřím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dneska jsme byli v Ústí nad Orlicí a svezli se jak tahačem tak autobusem. Bylo to super, jen možná bych zkusil ten tahač i s návěsem (nebylo tam na to místo).

Maník v tahači se mě ptal jestli jsem s tím už nejezdil, že si dobře nadjíždím. Tak jsem mu odpověděl, že jezdím v práci s dodávkou a s kamiónem mám projetou Evropu jen v ETS (Euro Truck Simulator). :D:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aluska - pokud si ta blondyna tak ti ten kamiom uplne sedne do ruky

 

Jojo su to já :D  hmm asi si dodělám papíry a změním zaměstnání :aut  ne vážně, nevím, jestli bych se s nějakou takovou velkou krávou někdy naučila couvat :o  :bojim

 

 

radim.1008: chtěli jsme kouknout na rozhlednu a o závodech jsme nevěděli, takže nás to nemile zaskočilo a na rozhlednu se vykašlali, protože bylo všude hafo lidí :nevim

Upraveno uživatelem Aluška
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aluška: Zkus to udělat si "noty" a zkus takovou práci. Dnes už to není nic tak těžkého všechny auta mají posilovače takže řízení je jako v osobáku to jsi si vyzkoušela. Couvání je jen o tom mít dobrého učitele a pak o tréninku je to věc která se dá nacvičit. Navíc nás řidičů z povolání ubývá geometrickou řadou jednak hodně "starých psů" odchází do důchodu a druhak ty mladší to dělat nechtějí a o dorostu ani nemluvím. Spousta lidí má o šofeřině dost zkreslené představy a nenechají si je vymluvit ale to je jejich názor. Já chtěl šofeřinu dělat od malička a šel jsem si za tím a i když vím že v jiné profesy bych se měl asi líp tak bych neměnil resp. nedokázal bych se toho "velkýho kulatýho" nesmyslu úplně vzdát. Pravda je že šofeřina je i dost velká řehole při který především trpí rodinný život . A už to není to co to bejvalo protože spousta lidí to bere jen jako zdroj "snadno" získaných peněz a už nectí takovou tu stavovskou čest a sounáležitost jako bývala. Ale tohle je problém v celé společnosti. Pamatuju si když mě dědův brácha brával o prázdninách na cesty tak ten tvrdil kamarádíčku šofér bráchu všude má a je fakt že nikdy se nestalo že by nás nechal jiný šofér ve štychu. Tohle se vytratilo protože na parkovišti budou stát auta od jedné firmy a ty kluci se ani nepozdraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Véno - souhlas až na tu představu, že by holka Aluščina typu (drobná, křehká) mohla práci na kamionu 100%ně zvládat - na busu to jo, to bez problému, ale ...

Když jsem jezdil u zdejšího bývalého člena Řebíka, vozili jsme pelety a lisované dřevěné brikety, které byly na paletách o hmotnosti 1000 kg. Do skladu nám je vozili kamioňáci a ty palety oni vozili po návěsu na "pumpikách", aby je skladník mohl napíchnout na vidle ještěrky. Netvrdím, že každý závoz musí být takové "maso", ale Alušku si jaksi v pozici tlačiče pumpika s tunovou paletou představit neumím (a že mám fantazii cvičenou kovbojkama docela slušně).

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...