Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký olej 2,0 HDI 66KW


milazar

Recommended Posts

  • O 9 měsíců později...
V 9. 5. 2016 at 9:44, MilanF1 napsal:

Je to jedno, jde tam obojí. Jenom 5W-40 v našich podmínkách je zbytečný. Do HDi dávám 10W-40 a po přechodu z 5W-40 jsem nepocítil žádný rozdíl.

Chtěl bych se jen zeptat jaký volíte interval mezi výměnami oleje. V knížce je psáno 20 000 ale to je podle mě moc. Já dávám do mého peugeot 306 2.0hdi také 10w40 od totalu ale přemýšlím zda měnit po 10k nebo 15k kilometrů. Budu rád za každou odpověd.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manuál píše 20 000 km při normálních podmínkách a 15 000 km při ztížených (město, krátké trasy atd). Jelikož jezdím na pohodu a střední trasy, měním po 20 tkm. Déle ho tam nenechávám. 

Zkrácením intervalu se nic nezkazí, ale já to nepovažuji za nutné. Tohle není první generace 1.6 HDi s problematickým sítkem u turba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, MilanF1 napsal:

Manuál píše 20 000 km při normálních podmínkách a 15 000 km při ztížených (město, krátké trasy atd). Jelikož jezdím na pohodu a střední trasy, měním po 20 tkm. Déle ho tam nenechávám. 

Zkrácením intervalu se nic nezkazí, ale já to nepovažuji za nutné. Tohle není první generace 1.6 HDi s problematickým sítkem u turba. 

Koukám se ještě na tvý vlákno o 306 a tam si psal, že si dával i 5w40. Tak se chci ještě zeptat zda tam ted dáváš 5w40 nebo 10w40 a jestli jsi poznal nějaký rozdíl. Když jsem auto koupil tak na štítku jsem mel 10w40 tak jsem tam taky dal 10w40 a přemýšlel jsem jestli zkusit dát 5w40 nebo zůstat u osvědčeného 10w40, který tam asi dával i předchozí majitel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám druhý motor 2.0 hdi 66 kW a vždycky jsem dával jen 5w40, a interval výměny mám cca 10 až 15 tisíc, podle toho jak vychází že je venku zima. Dýl bych to tam určitě nenechával.

Myslím že těch pár stovek nikomu neuškodí, a motor i turbo budou jen rádi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě nevím jestli tam dát 5w40 nebo 10w40 cenu nějak neřeším od totalu je to min rozdíl. Někteří píšou, že při přechodu z 10w na 5w to začíná tíct z těsnění i když si myslím, že by na to olej neměl mít vliv, když 5w40 je akorád řidší když je studený motor jinak za tepla má stejnou viskozitu(hustotu) jako 10w40, akorád starty v zimě by měli být lepší. Jediné čeho se bojím, že nevím co do toho kdo lil přede mnou páč auto je dovezené. Rád si poslechnu každou radu a názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem kdysi četl, že dobrý motorový olej je nejlepší tuning a docela tomu i věřím. Do všech vozů, co jsem měl, jsem se vždycky snažil dávat jen to nejlepší, samozřejmě i podle doporučení výrobce. Třeba do fabie značkovou plnou syntetiku, i když by tam být ani nemusela. Nedávno jsem nakoukl na škodovkácké fórum a tam si dost stěžují na velkou spotřebu oleje. Já mám cca 180t a olej od výměny k výměně zatím nedoplňuju a to teda vůbec motor nešetřím... Tak si myslím, že se to i vyplatí :)

Upraveno uživatelem parizov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Trip napsal:

Právě nevím jestli tam dát 5w40 nebo 10w40 cenu nějak neřeším od totalu je to min rozdíl. Někteří píšou, že při přechodu z 10w na 5w to začíná tíct z těsnění i když si myslím, že by na to olej neměl mít vliv, když 5w40 je akorád řidší když je studený motor jinak za tepla má stejnou viskozitu(hustotu) jako 10w40, akorád starty v zimě by měli být lepší. Jediné čeho se bojím, že nevím co do toho kdo lil přede mnou páč auto je dovezené. Rád si poslechnu každou radu a názor.

moc tím žiješ :myslim, oba oleje jsou doporučené výrobcem, proč nad tím nějak špekulovat?? dej který chceš, výměnu udělej max. po 15 tisících i s filtrem a motor bude spokojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 5. 2016 at 9:44, MilanF1 napsal:

Je to jedno, jde tam obojí. Jenom 5W-40 v našich podmínkách je zbytečný. Do HDi dávám 10W-40 a po přechodu z 5W-40 jsem nepocítil žádný rozdíl.

 

před 7 hodinami, Trip napsal:

Koukám se ještě na tvý vlákno o 306 a tam si psal, že si dával i 5w40. Tak se chci ještě zeptat zda tam ted dáváš 5w40 nebo 10w40 a jestli jsi poznal nějaký rozdíl.

Sám jsi mě citoval, i to, co jsem psal o rozdílu. Nic jsem nepocítil. Mám 400 tkm a při 5W by někde mohl prosakovat. :myslim Ale třeba se pletu, nikde se mi nic neztrácí (ani neztrácelo při 5W) a nikdy jsem nedoléval. Kdybych slil ty zbytky oleje z výměn, už by mi to dalo na další výměnu.  :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 19. 2. 2017 at 16:16, parizov napsal:

Nedávno jsem nakoukl na škodovkácké fórum a tam si dost stěžují na velkou spotřebu oleje.

To můžu potvrdit. Nová O3 1,6tdi a po 16tis nahlásila, že je bez oleje. Bylo tam na špičku měrky :roll Koupil jsem na benzínce 1l oleje s normou 507.00 za 750Kč , který to s přehledem sežralo a jel jsem dál :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že to je služebák, takže servis "longlife" :( Já to bral pro srovnání třeba s 1,6 HDi nebo i s tou 2,2. Tam prostě mezi výměnami (15tis) není potřeba dolévat. Olej klesne možná k půlce měrky, jestli vůbec ...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, škodovky si olej vezmou, já ani po 400 tkm mezi výměnou (20 tkm) nedolévám Já vlastně ani ten olej nekontroluju, jenom vím, že mezi min a max je 0,5 litru, takže mi HDičko sežere max. půl litru na 20 tkm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...