Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké používáte zahradní nářadí?


kveton

Recommended Posts

Nevim jestli jste to tu už nerozebírali, ale zeptám se, jaké používáte zahradní nářadí?

 

Éru levných nářadí už mám za sebou a už mi začínají odcházet, kupříkladu dnes jsem zlomil lopatu a jsem strašně rád, protože mě už od koupě štvala. No a teď bych si rád pořídil nějakou novou ale DOBROU!!!

 

Můžete mi doporučit buď dobrý obchod nebo dobrou značku na dobrý ruční nářadí?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nějak moc řešíš. Většinu nářadí mám po předchozích majitelích zahrádky, něco klidně i 50 let staré, u krumpáče jsem akorát 2x měnil násadu, lopatu jsem koupil v jakémsi malém krámku vygoogleném při cestě kolem, akorát tam měl zvlášť lopaty a zvlášť násady, aspoň jsem si moh líp vybrat. Nejlepší kus nářadí, co mám, je vlastně kovaná motyka koupená u Chládka, co si ji tam vybraly děti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lopata je to nejhnusnější nářadí co kdo kdy vynalezl. Bohužel musím se také po nějaké poohlídnout. Hliníková kterou jsem měl na uklízení uhlí už je ošoupaná skoro na půlku. Tu jsem tady měl ještě než jsem před skoro jedenácti lety začal stavět barák a je tak říkajíc ještě z doby kdy se nářadí dělalo aby se s ním mohlo pracovat. A myslím že když ji koupíš v hobby marketu tak tu službu odvede také hodně záleží na násadě aby padla do ruky a dobře na ní držela samotná lopata. K baráku to chce alespoň dvě lopaty hliníkovou na uhlí nebo podobnou práci kdy materiál jen nabíráš a železnou špičatou tu těžší práci třeba hloubení výkopů nebo jam. Děda mě kdysi učil že o novou násadu se musíš na začátku postarat. První vždycky hodně jemným smirkem celou násadu dobrousil skoro až vyhladil do hladka a pak ji několikrát natřel olejem. A nekupovat lakovanou násadu protože sice zkraje hezky klouže v ruce ale po čase zhrubne a dělá mozoly.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nějak moc řešíš. Většinu nářadí mám po předchozích majitelích zahrádky, něco klidně i 50 let staré, u krumpáče jsem akorát 2x měnil násadu, lopatu jsem koupil v jakémsi malém krámku vygoogleném při cestě kolem, akorát tam měl zvlášť lopaty a zvlášť násady, aspoň jsem si moh líp vybrat. Nejlepší kus nářadí, co mám, je vlastně kovaná motyka koupená u Chládka, co si ji tam vybraly děti...

 

OMG jsou to 3 roky a pořád mě to pronásleduje že já na tu Tvoji zahrádku tehdy jezdil :D  :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, trochu pochybuju, že pro něj je to zahradní nářadí takovej koníček :D

 

Jinak mě tak napadá, že bych potřeboval srovnat plochu pod bazén, kdyby si zas někdo chtěl střihnout brigádu ;)

Mas pravdu, konicek to rozhodne neni, ale jako na vycisteni hlavy je to dobry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...