Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

netočí ventilátor pred chladičom / 307 SW


<!>

Recommended Posts

Zdravim. U 1.6 HDI 66kw 2005 mi netočí ventilátor pred chladičom (vidno ho cez prednu mriezku). Mechanik mi tvrdi, ze ak zapnem klimu (chlad) musi sa roztocit. Pocut ako sa zopne nejake relatko, ale netoci. Teplota motoru je normalna, klima funguje (teplo aj chlad). Chcem sa spytat ci je to pravda ze to ma takto naozaj fungovat. Dnes to mal rozobrate, tvrdi mi ze ak to zapne "nakratko" tak ventilator ide ale nejako divne a chce dat auto k nejakemu cloveku co sa zaobera elektronikou aby sa na to pozrel. Teraz je to vraj v pohode, ale v lete sa mi vraj moze prehrievat motor, alebo roztrhnut chladic ak tam bude velky tlak. Naozaj sa to ma takto chovat? Ake mate skusenosti prosim? Nechce sa mi davat x-tisic za nieco co ani neviem ako sa ma chovat (fungovat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aby klima chladila, musí se točit kompresor, když se točí kompresor, stlačuje chladivo, které se zahřívá, aby se chladivo mělo kde zchladit, k tomu slouží chladič klimatizace, aby se chladivo mohlo zchladit i při stání vozu, musí běžet ventilátor před chladičem...

 

výparník jsem úmyslně vynechal ;)http://www.schiessl.cz/stranka-chladici-okruh-princip-funkce-118

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal tam nejake relatka z Citroenu Picasso kde menil celu chladičovú stenu (tie iste diely ako Peugeot). Skúšal to prehodiť a nepomohlo. Myslíte si, že je vadná jednotka BSI? Alebo v čom by mohol byť problém?

 

 

 

 

Necituj přímo předchozí příspěvky, díky.

Upraveno uživatelem elton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sú tam tri relátka, nie jedno. ako píšem prehodil z citroenu relátko a žiadna zmena, takže nepredpokladám, že v relátku bude problém.

 

 

 

 

Necituj přímo předchozí příspěvky, díky.

Upraveno uživatelem elton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ma to bude stáť 4700kč, dnes si idem po auto. Elektrikár na tom robil 15 hodín (od osmej rana do jednej v noci). Rozobratá palubka + polovica auta. Udajne sa s takym niecom doteraz nestretol. Skusali menit relatka, cidlo atd.. Nakoniec nejake prehnite draty za poistkovou skrinou. Ked to uz spravili a zapli tak sa po chvili zadrel ventilator v sahare a prehriate draty roztavili cast nejakeho plosneho spoju v BSI jednotke ak som to dobre pochopil. Ocividne sa v tom uz niekto v minulosti silne hrabal, z BSI jednotky bol vyvedeny nejaky drat naviac atd.. Dufam ze to je na dlhu dobu posledna investicia do auta (menene rozvody, pumpa, vsetky filtre, napinak, k nemu remen za x-tisic +  na druhej strane remena nejaka velka okruhla kovova suciastka). Celkom som dal teda za servis 16200kč :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, mám taký problém s ventilatorom že ked mam teplotu motora podľa ukazovaťela cez 90°C tak po chvili vypíše že motor je prehriaty a STOP. ale diagnostikou roztočím iba vysoké otačky ventilátoru. Ak vyberem zo snímača teploty vody konektor a naštartujem tak neukazuje teplotu ale ventilátor sa točí. kde môže byť problém?v diagnostike vyhodi chybu P0483..... 307 1.6hdi 80kw

Upraveno uživatelem pajo99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je takto tazko povedat ....

snimac , ecu , rele, predradny odpor ....

ked das diag 1 rychlost pocujes cvakat rele..?

asi nie...skusit vybrat pozriet rele , kontakty cievky , pripadne vymenit...

neviem vin neviem ako to tam je...

Upraveno uživatelem vladosr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...