Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výbojka bi xenon - výměna


gerrald

Recommended Posts

Ještě jsem se k tomu neodvážil :D Mám doma připravené OSRAM Night Breaker Unlimited XENARC®. Je tam D1S.

Značku a kvalitu si vyber sám. Vše je to o ceně a o tom, jestli chceš mít "origo" nebo china "fejk" :myslim

Základní řada od Osramu je +- 1500Kč/ks (netvrdím, že se nedá sehnat levněji) 

Výměna dle postupu výrobce by se měla provádět na sundaných světlometech (=> sundat nárazník)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to šlo i na autě. Vyndat baterku stačilo, na druhé straně bez problému, místa dost. Jen ten konektor na výbojce byl oříšek, málo místa, dělá se to spíš po paměti a krátký kabel, musel se vypojit před vyndáním výbojky. Ale za půl hodiny hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně, že se podařilo :super Akorát ta logika - místa dost a v další větě málo místa :D Když už si to dělal, mohl si udělat pár fotek pro ostatní. Případně alespoň hodit nějaký podrobnější popis :myslim Co jsi nakonec koupil za výbojky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem se k tomu neodvážil :D Mám doma připravené OSRAM Night Breaker Unlimited XENARC®. Je tam D1S.

Značku a kvalitu si vyber sám. Vše je to o ceně a o tom, jestli chceš mít "origo" nebo china "fejk"  :myslim

Základní řada od Osramu je +- 1500Kč/ks (netvrdím, že se nedá sehnat levněji) 

Výměna dle postupu výrobce by se měla provádět na sundaných světlometech (=> sundat nárazník)

 

A kedy budeš montovať? Nech vieme či sa oplatí kúpiť a vymeniť?

 

Nevieš aké sú tam originál, od akého výrobcu? Osram, Philips?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Termín zatím nemám. Začátkem léta mě čeká větší servis, tak se to asi sveze s tím :myslim

Origo výbojky podle oem čísla a fotek z internetu se tváří jako základní Philips. Ale já tam mám třeba Osram :nevim

Se mrkni na youtube, pár porovnání tam určitě najdeš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z tých videí kde porovnávajú Philips vs Osram, moc múdry nie som. Zdá sa mi to na rovnako. Resp. na monitore to tak vypadá.

Ale keďže na 307 sw som kupoval len Osram Night Breaker Unlimited, tak dúfam že aj tieto xenónové budú stáť za to.

Tak som rovno aj objednal Osram Xenarc NBU za 58,25 € / kus bez DPH, tak som zvedavý.

 

A keď som pozeral xenóny D1S od Osramu a Philipsu, tak som narazil aj na tému vypalovanie čočiek.

 

Riešil už niekto renováciu čočiek u xenónov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to šlo i na autě. Vyndat baterku stačilo, na druhé straně bez problému, místa dost. Jen ten konektor na výbojce byl oříšek, málo místa, dělá se to spíš po paměti a krátký kabel, musel se vypojit před vyndáním výbojky. Ale za půl hodiny hotovo.

 

Ako si výbojku vlastne uvoľnil ?

Dnes som sa schválne na to pozrel u svetla na spolujazdcovej strane. A zo všetkých 4 strán to držia také malé kovové držiačiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vypadá to rovnako aspoň čo som dovidel, aj tie konektory, aj tie čo obopínajú výbojku, aj tie plastové páčky čo sú po stranách.

Čo si to nepovedal hneď. Som nad tým maturoval, ťahal to do strany, sa to natáčalo, tlačil hore-dole, dovnútra, ťahal a nič.

Keď prestane pršať tak vyskúšam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to TADY. Myslím, že je to stejné, jako na videu od Q7 :myslim

Tak je to ako na tom videu. Treba potlačiť tie plastové páčky a ono to uvoľní výbojku a tá sa dá vytiahnuť.

A ten konektor je tiež nejaký fígeľ? Lebo najprv som skúšal vytiahnuť výbojku a je krátky kábel. Tak som skúšal ťahať ten konektor dolu a nič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vieš mi to prosím upresniť, kam otočiť?

 

Na vodičovej strane som použil šroubovák a zatlačil na konektor smerom dole a ten povolil, na obrázku červená šípka.

Ale neviem či je to to správne riešenie.

post-20720-0-52164400-1462278859_thumb.j

 

Na druhej strane sa mi to nepodarilo, lebo je tam aj menej miesta a ten pliešok konektoru sa mi zdá labilný.

 

 

A pár obrázkov čo som nafotil.

post-20720-0-80540800-1462278229_thumb.jpost-20720-0-75122000-1462278261_thumb.jpost-20720-0-19893200-1462278293_thumb.jpost-20720-0-11974500-1462278347_thumb.jpost-20720-0-09400000-1462278426_thumb.j

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nechcu zakládat nový téma, tak se zeptám tady, máte někdo zkušenosti s OSRAM XENARC SILVERSTAR D1S, už se nevyrábí, ale v BK je ještě mají, opravdu svítí víc/dál? nebo koupit http://www.xenon.cz/d1s-vybojky/4054-osram-12v-d1s-35w-xenarc-1ks.html a ušetřit 600kč :nevim, teď tam mám philips xenstart 4300K, dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Můžete mi prosím pěkně někdo (kdo výbojky na 508 měnil) prozradit fígl, jak sundat ten ****** konektor s kabelem?

Všude v návodech u D1S je, že se prostě jen vysune směrem dolů. Ale mě to drží, jak přivařený :grr

Nerad bych něco urval (jako vždycky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...