Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

elektroinstalace - zadní mlhovka


_luky_

Recommended Posts

Mám Partner 2004. Nesvítí mi zadní mlhovka. Myslel jsem, že vyměním žárovku, ale ta je OK. Pojistku jsem nenašel. V manuálu žádná pojistka na zadní mlhovku napsaná není. Vše ostatní funguje. Napětí v patici žárovky není.

 

Můžete mi prosím někdo popsat, jak ta elektroinstalace funguje? Kde je BSI?

Při sepnutí předních mlhovek je slyšet cvaknutí z černé pixly s pojistkama v motorovém prostoru. Při sepnutí zadní mlhovky je ticho. Pak jsou pojistky pod volantem. Obě pixly se mi zdají, že nejsou jen držák na pojistky, ale uvnitř jsou i relé a plošný spoj.

Jsem elektroinženýr, takže mi nedělá problém si vadné relé vyměnit, jen potřebuju nakopnout, kde hledat. Ať to nerozebíram úplně všechno.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepsal jsem, že nemá pojistku. Ale můj manuál o jištění zadní mlhovky taktně mlčí. A nepředpokládám, že by zadní mlhovka neměla pojistku společnou s nějakou další výbavou. Tedy kontrolou všech ostatních funcí vozidla jsem usoudil, že pojistka, ať je to jakákoli, to není. Navíc neslyším cvakání relátka, které nejspíš nebude na této pojistce závislé.

Čekal jsem tedy, že mě někdo nasměruje kde hledat pojistku a příslušný spínací prvek. Protože to francouzský auto postrádá jakékoli logické uspořádání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...