Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tip na trojkombinaci.... no tak dobrá, na multifunkci....


Hafity

Recommended Posts

Hej hola!

Máte někdo tip na rozumnou trojkombinaci za rozumný peníz? Nejlépe vlastní zkušenost.... Podmínkou jsou pouze oddělené náplně a WiFi.... a aspoň trochu té kvalitky, neboť jsem narazil na (asi) Canon, ale recenze byly zdrcující.... Občasný domácí tisk....

 

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Canon ne, moc drahý tisk, otázka je co je dělený inkoust?

A tak bych se zeptal na pár věcí, kolik a co se bude tisknout? Pokud fotky tak 6 barevná. Pokud víc jak 100 stránek měsíčně tak tank systém od Epson.

Obecně platí, čím levnější tiskárna, tím dražší tisk.

Takže pokud budeš tisknout málo tak xp 610 pokud hodně tak Epson 850.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to hrubě odhadnu, tak 30 stránek za měsíc, někdy více, někdy méně. Fotky se netisknou. WiFi! Každá barva zvlášť, ne black + color. Externí/interní zásobníky na atrament.... něco mi uniklo.... :myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při tomhle tisku je jedno co si koupíš, spíš než spotřebák Tě bude zajímat pořizovací cena. A vůbec bych se nebránil i kombinovaným zásobníkům. Tam je totiž součástí i tisková hlava. A ta vyžaduje menší čištění při každém zapnutí než samostatná tisková hlava. Takže spotřeba při každém zapnutí je menší. Myšleno inkoustu. Také nehrozí že se ti "dopíše" a že budeš muset kupovat novou hlavu. Protože při malém tisku dochází k většímu opotřebení při zapnutí. Prostě když se málo tiskne tak vyjde kombinace barev levněji i když má člověk na první pohled že tomu tak nemůže být.

Vyjimku tvoří třeba tisky s dominancí jedné barvy, třeba například firemní logo na půl stránky v jedné barvě. Ale jinak bych se rozhodoval podle další výbavy, duplex, podavaš předloh, případně oboustranný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MotoMoto - trochu Ti budu oponovat. Po zkušenostech ze servisu PC (bavím se tím už drahnou dobu) bych už do inkoustu nešel i když i v této technologii došlo k výraznému zlepšení. HP, EPSON, CANON, každý má něco pro a něco proti, ale všechny mají jedno společné - při malém objemu tisků a obzvlášť v případech dlouhého odstupu tisku - týden 14 dní - dochází k zasychání trysek a následně samozřejmě nutnosti oživení tiskové hlavičky = v lepším případě zbytečné spotřebě ink náplně.

Při objemu tisku, který uvádí bych šel jednoznačně do laseru. Pořizovací cena je sice o poznání vyšší, ale trvanlivost je proti inkoustu prostě nesrovnatelná. 

A druhá věc: Multifunkce - hezká věc, ale odejde jedna část a celé zařízení je k ničemu minimálně po dobu opravy pokud je vůbec rentabilní.

Moje řešení je: samostatná tiskárna a scanner, který s tiskárnou (pokud je potřeba) komunikuje jako kopírka přes tlačítko. Tonery v tiskárně jsem měnil po 3 letech a to jsem jí nějak nešetřil.

Nic méně, je to věc názoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nepočítám tátovu traktorovku, tak jsem měl Lexmark, pak Canon a Epson. Epson stále vyhovuje, jen nemá WiFi.... Canon, co je u mamky, teď odešel.... Epson bych dal k mamce a něco WiFi ke mně.... Ty náplně do Canonu byly echt drahé, tak trochu jsem rád, že zamávala.... U toho Epsonu mi OPRAVDU vyhovovalo, že mi dá vědět, když už to dochází (jednotlivě), ale ještě to tiskne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Epsonku s LAN, USB i WiFi, duplex :super Model WF-3520, ale ne všechny tyhle modely měly WiFi, kus modelového kódu mi tam chybí. Na tiskárně to napsané není, papíry od ní nemám po ruce a počítač budu zapínat a v noci...

Edit: model s WiFi a duplexem je WF-3520 DWF, ale už se stejně asi nedělá :(

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franto, to co jsi napsal je tak 10 let staré? Protože tenkrát to platilo, ale dnes? Hele my ročně prodáme cca několik set tiskáren a postupně převádíme uživatele z laseru na inkoust. I u nás jsme laser zrušili, prostě je drahý a nejen na spotřebáku, ale i servisu a elektřině. A to nemluvím o rychlosti první stránky. A kolikrát doma tiskneš víc stránek?

A nějaké zasychání, nebo rozmazávání je fakt už historií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...