Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 306 1.4 sl 55kw spotreba


Martinmatl11

Recommended Posts

Mám dotaz kolik vam žere 306 1,4 55kw ?
Já s ní jezdím s lehkou nohou za 8.5-9l neni to trosku moc ? máte nejake napady jak snizit spotrebu ?
Mám tam novy vzduchovy filtr  a tocim ho max do 3 tisic
vyplai se s kopce nechavat kvalt bez plynu nebo vyrazovat ?
 jo a mam v planu davat si do auta muziku tubu do kufru repro do plata o kolik to tak zvedne spotrebu ?
auto ma najeto 161 000 km

post-54943-0-32971000-1459691441_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdriv bych poresil tu spotrebu pak teprve pripadne muziku ... Mame 306 1,4 hatch rv 2000 a jezdi do 8L. Taky lehka noha, pres 3.000 ot. vetsinou nejde. Dlouhodobe mezi 750 a 800 km na nadrz, tj. na 60L. Vyfuk mas v poradku ? Nevozis v tom uz takhle nejakou zatez ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč tam nedáš 5kový soukolí z Td..a řidší olej do převodovky...?

4ramenné svíce,polátat vyfukový systém ...já jsem šel o 1.5 L dolů 

máš OK map senzor.?

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám, že udávaná spotřeba je 75% MĚSTO. Jinak z kopce většinou necháváme kvalt, teda aspoň já ano, nevím, jak žena, která jezdí s 306 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takový auto je sen každýho , žere to jak tank, nejede to ,jak to vidí kopec dá se to na modlení ,nemá to ani nejlevněší ručení a motor s tou spolehlivostí taky nic moc.

I v sax to bere kolem 6L /100 tahle 1.4 55kW...

zlatá 1.6 se 65 kW ...to už aspoň nějak jede a žere stejně ..prodej to zavčasu,to není ani do kvasu ani na smeťák.....

kámoš má Xm V6 3.0 awtomat a jezdí klidně za 8L...s lodí ,co má 16 metráků...:D

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam na svojej 106ke spotrebu 7,5 litrov po meste a 6 mimo - 306ka je sice o takmer 200kg tazsia ale my sme zas jazdievali vacsinou v trojici a s nejakou batozinou takze v konecnom dosledku tam velke rozdiely v hmotnosti nebudu.

 

Moj motor je ale po vacsom servise, bolo na nom zle asi uplne vsetko takze som vymenil co sa dalo a na dynamiku ani spotrebu sa nemozem stazovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9l mi přijde nějak moc na 1.4i. Takovou spotřebu nemám ani s 106 GTI. Já bych viděl tak mimo město do 7l/100 km. Bohužel v benzínech se tolik nevyznám, ale co takové svíčky?

 

A s reprákama v kufru se netrap, to bude méně, než kdybys vezl dalšího člověka. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba brzdy? v pořádku? nevisí vzadu prasátko? Zvedni auto na hever zkus zatočit s kolama.

Teď jsem řešil u 207 dcery zvýšení spotřeby a vzadu byl zarezlej brzdič. A protože byla zima a jezdí hlavně krátké trasy tak se to ani nehřálo (i když ta určitě na kola občas po delší jízdě nesahá :-) ). Na výkon auta se nic nepoznalo na spotřebě zhruba 0,4 podle palubáku. 

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prohodit 5kové soukolí z TD  :obnáší demontovat cca 14 šroubků s klíčem č.10 nebo 12 ,vypustit olej z převodovky,oddělat přední levé kolo a to soukolí z tama demontovat špárátkem,šroubovákem...práce na hodinu a nahodit soukolí z převodovky Td ...kryt cca 14 šroubků....strašně těžké...

implantace uni katu by byla taky přínos.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...