Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Srnčí maso - znáte prosím nějaké recepty?


OK406

Recommended Posts

Vím, že jsou zde na fóru P-C zdatný kuchaři. Prosím Vás, zdali by jste mi neporadili nějaký jednoduchý recept na srnčí maso (bez alkoholu), který zvládne i normální muž v kuchyni. Může se jednat o naložení, pečení apod. . Díval jsem se do kuchařek a tam je to moc složité. Děkuji

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám takhle daňka.., má tmavší chuť, ale zkus:

Na cca 2kg masa. Nalož si maso - kostky tak 6x6 do červenýho vína (bacha, padnou tam tak 3 flašky a čtvrtá do tebe..) + bobek, nový, pepř, jalovec, na větší kusy cibule, 3 mrkve, půlka celeru, 2 petržele - aspoň na 2 dny - musí to bejt potopený a aspoň jednou to prohoď...

Opeč malé kosticky špeku (tak 5mm) asi 300g, kostičky schovej a na tuku rychle osmaž zvlášť cibuli (cca 5 středně velkých) na měsíčky až změkne a má karamel barvu, zvlášť žampiony (klidně 2x plech) a na zbytku maso na kostky tak 6x6..

Víno přeceď.. Zeleninu dej do (nejlepší je takovej ten železnej smaltovanej černomodrej pekáčohrnec) tam v čem to půjde do trouby.. A naházej znova stejný ale čerstvý koření..

Dej tam maso, osol opepři a přidej asi 2 čaj lžičky kari.. Podlej zatím tím stejným vínem.. - pokud projde teplem tak ano (pokud budeš dávat nakonci a už nebudeš tepelně upravovat, dej čerstvý) Ale ne moc.., chceme to péct a né vařit jak brambory...

No a teď čekáš... Občas šusneš tekutinu..

Když je to maso měkký, vyndáš ho.. No a teď začne přebíračka z koření... Kuličky ven..

Zeleninu s výpekem vezmi tyčákem měla by z toho být tužší kaše.. Hoď tam maso obal ho, hoď tam tu cibulku s žampionama zamíchej a nech 2 dny uležet.. Před podáváním posyp zlehka tou slaninkou.. (U nás dělám většinou ruhou dávku.. Ty kostičky dycky sežerem jak buráky.. :D)

A k tomu..? Chleba, docela dou i hranolky a nebo z br.knedlik..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvěřina je hlavně:

Černá = kanec

Tmavá= daněk, muflon

Světlá = srnec, zajíc, bažant

Bílá = křepelka, koroptev

A věř mi, že spousty zvuků i cítím... :D

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldo, jak ti už psali, to víno tam absolutně není poznat, ale chuť je pak lepší, su abstinent, ale jsou jídla, kde to bez vína nejde a zvěřina je jedno z nich ;) . Já osobně mám ze zvěřiny nejraději kančí :cool: , nemusím guláše, ale kančí gulášek je úplně jiná liga :mrk .

Fruktis:

V Holicích se zvěřina sežene kupodivu docela jednoduše, několikrát v roce ji prodávaj v uzeninách a mase značky ZEMAN http://www.prodejnyzeman.cz/seznam-prodejen který jsou i v Praze :papa , ale po velikonocích už žádnou zvěřinu neměli :( , ale zkus se poptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...