Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DAB+ prijem prakticke zkusenosti ....


Lihous

Recommended Posts

Návštěvník

Když funguje FM, nikomu nevadí, tak proč to měnit do stavu, kdy DAB stejně pořádně nefunguje a stojí to šílený prachy. :super

Jsem prostý občan a nepřísluší mi tomu jakkoli rozumět.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vagi Tak onno FM neni spatne pokud je v blizkosti vysilac pokud je uz vzdaleny je to o nervy poslouchat spis sum ...
A pokud je prijem DAB+ slusny a nejsou caste vypadky je to "skoro" jako z hur nahraneho CD tedy pekne slysitelne stereo dnes uz i v aute akceptovatelna kvalita ikdyz stale nedosahuje
kvality treba v nemecku
Tak ze v aute Ok ale to co ted je a maji je fakt .... no proste to neni zatim top.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lihouš - jezdím pracovně mnoho let v české kotlince a poslouchám takřka výhradně celoplošná rádia na FM vysílání a nemám pocit, že by mi rádio někde šumělo. Kdysi jsem ujížděl na Frekvenci 1, pak několik let IMPULS a po té, co se z něj stala hlásná trouba StBureše už hodně dlouho poslouchám RADIOŽURNÁL, který mi svým vysílacím plánem opravdu vyhovuje 

Jediný co mi občas vadí je fakt, že se mi někdy "hádá" třeba dopravní zpravodajství nebo reklamní bloky, když jsem na pomezí dvou okruhů - ale s tím se dá žít 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd No pak v tom pripade mame neco spatne - ale cisty prijem je pro me neco naprosto odlisneho nez to co mame v aute.
Vymenilo se vse a "sum" prehlusi naprosto vse a ma nervova soustava vydrzi tyto rekneme poslouchat tak 2 nekdy 3 minuty :)  kdyz mam skutecne dobre rozpolozeni tak i 5minut ....

Zacalo se Og antenou - nepomohlo
Z aktivni se udelala pasivni - nepomohlo ani pridany zesilovac nejak zasadne nepomohl
V case se namontovala dopredu antena o ktere je celkem dobra "povest" nepomohlo
Vymena kabelu je samozrejmosti
Pak se "nekde" koupil dualni zesilovac s rizenym ziskem  ... Tak jak na foru zaznelo od kolegu - nebude to delat dobrotu ...

Kdyz jsem nekde kolem HK tak se to jeste  nejak tak da ale pokud jezdim kolem Dobrusky ....  :myslim
Video ac je to mimo tema a je starsiho data - jen zvuk je z palubni kamery tak neni az tak TOP nicmene pro ilustraci naprosto staci.

A at me nekdo rika ze toto je v FM kvalitni prijem - to bych byl skutecny epil ;) Momentalne neposloucham nic a je relativne klid.

Schvalne je toto dobry prijem 😂

 

Upraveno uživatelem Lihous
Nebylo tam video jinak stejny OBSAH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

DAB pokud je dostupný, tak je naprostá pecka. Já poslouchám když rádio tak hlavně Radiožurnál, protože se tam jednak člověk dozví, zajímavé pořady a prolíná se to celkem dobrou muzikou. Co mám 508 tak jedině DAB. Signál Českého rozhlasu je celkem všude a kvalita zvuku je nebe a dudy proti analogu. Kdo říká že je to totéž tak nemá uši. 

Nevýhoda je ta, že ostatní komerční stanice nemají tak dobré pokrytí jako Český rozhlas a to je škoda. Focal v 508 dá kvalitu zdroje uším sežrat ☹️

Stejně je celé DAB a spol slepá ulice do které již dnes nemá smysl investovat. Než se to dostane do určité fáze pokrytí a použitelnosti, tak to preválcují streamovací a internetové služby. Již dnes většinou poslouchám USB nebo přes Android Auto jedu Tidal který má minimálně CD kvalitu 44,1 kHz 16bit a to je už pro uši labůžo. 

Přijde mi úsměvné když v dnešní době někdo u novostavby řeší antény apod. Přitom stačí kvalitní net připojení a to do budoucna pokryje vše. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 1 hodinou, HanysR napsal:

Focal v 508

Grande Utopia v 508 :super:D

 

před 1 hodinou, HanysR napsal:

Přitom stačí kvalitní net připojení

To je v některých končinách i v dnešní "online" době bohužel dost trága :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 měsíce později...

Vcerejsi nadseni ze i na nahrazkove anteny pojede prijem bylo dnes vystridano naprosto stejnym stavem - neustale vypadky a vetsina cestovani ticho.
Dobruska Nove Mesto Slavonov Bohdasin Zakrav Nachod a zase Dobruska
Bud nejaka anomalie v atmosfere nebo nejaky pokusne zprovozneny vysilac - napada me snad jen Krasne u HK pripadne Litice u RK
V kazdem pripade zadna velka zmena.  :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Neco se deje - co netusim ale deje.
Na dilne se da pomerne slusne prijimat DAB+ ;)

Asi mame nekde vysilac - dle mapky to bude - Krasne 10kW

Zitra zkusim na nasem zarizeni v aute - nicmene pro nas kolem Dobrusky to nebude asi TOP.
Stejne tak smer Brno - to by asi lepe pokryl vysilac Litice - treba za rok dva se dockame ;)

https://qos.ctu.cz/dab/mapa?x=16.355789&y=50.0166135&z=12&h=2&mp=1_100&ma=1_90&tp=1_100&ca=1_50&am=1_50&b=1_40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnesni projizdka Dobruska Spy Novac a zase zpatky - dle predpokladu krasne ticho.
Adapter detekoval stanice ale sila byla pod hranici dekodovani :( anteny vnitrni nalepovaci - pro doplneni.


Bez venkovni anteny to prozatim u nas nepujde - az se udela teplo udelame dalsi diru do strechy - konec koncu auto uz spis dosluhuje
nez aby delalo paradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nalepovaci neni ztrata casu funguji viz Nemecko lepe k Lipsku hur to jede na Norimberk - tam jsou "i kopce" .
Dale MB smer CL a dale DC samozrejme nemecky mux a jen ve "volnem terenu".

Magnetka me delala neplechu v zatekani pokud to bylo vedeno zadni bocni dvere byla to katastrofa a pokud 5te dvere tak to bylo podobne.

Jedna dirka to uz na hodnote nejak nezaznamena a hluk ? Snad nebude nejake protivne otravne "piskani" ;)
Ale rozdil nalepovaci antena vs. magnetka nebo pevna venkovni asi jako s antenou a bez anteny v tom souhlasim.

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Noo tak jsem se po case zase odvazil pustit DAB+ radio v nasem povozu v praci a musim konstatovat ze se mnohe nezmenilo.
U nas v aute na nalepovaci anteny je prijem stale stejny - skoro se rovnajici NULE a tedy tichu.
Na magnetku to skousnutelne celkem je predevsim smerem na HK Jicin a Prahu dolu na Brno je taky vice mene od Usti.n O ticho.

V praci bych rekl ze "lepsi" vybava ma citlivejsi prijem DAB+ nez chudsi - je to mozna jen pocit nepodlozeny merenim ale nektera radia haji i tam kde pred
rokem nehrala a jina tam kde bezne hrala nehraji.

No "potesilo" ze poslouchatelne stanice nejsou ale mame navic ukrajinske radio - cimz me dava smysl prohlaseni ze to bude drahe na provoz a mensina zde zijici tohoto statusu bude hojne vyuzivat.

Posledni vetu berte jako ironickou poznamku kde skutecne
Zdavej rozum prestal byt
Selskeho se nedostava uz drahnych let a ebilita je na vzestupu.

Myslim si ze zacinam davat za pravdu tem co pred lety tu napsali ze internet toto prevalcuje - myslim ze ta doba uz tak dva roky trva.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduché a účinnější než magnetka, ale na auto si to nedáš. Hele i kružítka v Německu mají problém s příjmem. Mam odzkoušené na lidl radiu a je to o tři dílky lepší než origo proutek. Musíš mít,   ale dodělaný vstup. V práci máme Skaly s Dabem a pokud nejsi v tunelu tak to maká bez výpadků. Taky si občas zapnu pres data moje oblíbené radio z devadesatek Fun Radio a taky to vypadává a to mám telefon s 5G. Nic není 100%, ale důležité je, že si v této době umíš poradit a nenecháš se ovlivňovat. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...