Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zdeňkova 106 Rally


Zdenek86

Recommended Posts

Jezdím na 195/45 r15 už asi 3 nebo 4 sezony a nikdy nic neškrtalo. Šířka určitě vadit nebude. Navíc některé verze Saxo VTS vyjížděly na 15" s gumou 195/45 r15, takže tam by problém být neměl. Jeden borec kdysi na saxu jezdil na 15" s gumou 175/55 R15 a taky to jezdilo bez problémů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to vyzkoušel já. 195/50 R15 při ET15 na auták jde a nedře. Je to ale na chlup, od závitu stabilizační tyče je to jen pár mm. To ET19 by mohlo dělat problémy. Takže doporučuji přezkoušet. Bohužel tuto kombinaci kol doma nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vyzkoušení Milane... Akorát jsem tedy před přečtením tohoto zjištění šel rovnou na věc, a mě to problém nedělá. Gumy 195/50 R15 ET19 origo Speedline a mezi šroubem stabilizační tyčky a pneu je místo tak na palec. Takže tady je to v pohodě. :)

Upraveno uživatelem Zdenek86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak... dnes proběhla evidenčka, až na malý zádrhel s pneu v pohodě icon_mrgreen.gif No jo no, v TP jsou 14" s gumou 175/80 a na autě byly 185/80 fran.gif Ale technik přimhouřil oko a foto pneu vynechal icon_mrgreen.gif
Takže foto s Berlingem, které pilně slouží každý den. První ještě na origo plecháčích Rallye, pak přišla výměna za 15" Speedliny, a origo volant. Tam ovšem nějaký patlal nabarvil lva na červeno a trvalo mi dvě hodiny, než jsem to dostal dolů zinzin.gif
Pískající destička mi cestou na evidenčku tak pila krev, že jsem po příjezdu při výměně kol celé brzdy na všech kolech rozhodil, vyčistil, promazal a zdá se pískání přestalo. Jestli se to znovu objeví, tak půjdou milé destičky Textar do popelnice a dám tam něco jiného, ikdyž jsou tyhle skoro nové. No a zároveň jsem to tedy blejsknul, co tam je za brzdnou soustavu.

post-31772-0-24571200-1459795480_thumb.j

post-31772-0-65798600-1459795502_thumb.j

post-31772-0-11468800-1459795519_thumb.j

post-31772-0-20325800-1459795533_thumb.j

post-31772-0-27733000-1459795553_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak fajn. :)

Ono taky záleží na pneumatice. Mám to na 7" disku a guma (Barum Bravuris) je hodně přes ráfek. Zato kolega z práce má na 7" disku pneu 205/45 R16 (Hankook Ventus Prime) a bok gumy je zároveň s diskem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono hlavně záleží ma šířce disku a jeho ET, Zdenda to má sice ET18, ale šířku jenom 6 palců, a jeden palec šířky při prakticky stejnym ET (3mm rozdíl) už udělá problém....  já mám 266 brembo max a textary a nikdy si to ani trochu nepísklo.... ale je pravda, že je po každý zimě čistim a znova mažu mědí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, přesně tak :D  No holt to nějaký ouřada dobře zapsal, když se auto v roce 2000 dovezlo z Francie :myslim  No hele vešlo :D  a ještě ke všemu to jsou zimáky, tak se divím, že se to při říznutí zatáčky nesrolovalo do podběhu... Ale abych pravdu přiznal, tak jsem tohle při koupi vůbec nezkoumal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, přesně tak 6 nebo 7 palců už je dost znát. na Berlingu mám kola 7*15 ET15 + podložky 8mm a tam je ta šířka hodně znát vlastně na všem, jak na odsazení kola vůči náboji, tak i na natažení pneu... Tedy je pravda, že tam jsou zase pneu 205/65 :D

No každopádně Speedline s rozměrem 6*15" ET19 (fakt, nekecám, taky jsem žil v domění, že 18, ale dnes jsem koukal na kola a je to tak) s pneu Pirelli 195/50 se vejde naprosto bez problémů :super

Upraveno uživatelem Zdenek86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šířka takovou roli nehraje. Jde jenom o to, v jaké šířce zapadne patka gumy. Ale jde o tvar bočnice pneumatiky, zda dělá "bobánek", nebo je úzká. Já denně mám v ruce různé pneumatiky obuté na různých ráfcích. Už nevím, co to dneska bylo, ale na 7" disku byla guma 225/45 R17 a když jsem je dával na sebe, tak to cinklo - prostě se potkal disk s diskem = úzká guma. Jindá mám na 7" disku 205/55 R16 a dělá klasický bobánek...

 

Jaké Pirelli tam máš? PZero Nero? Nebo obyčejné?

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...