Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Občasné škubání ve volantu při zařazeném stupni (1.4 '99)


emkay

Recommended Posts

Tak jsme se StibTem, kterému tímto děkuji za pomoc s výměnou výfuku (auto už nezní jako dvoutakt :)), zvedli předek a zjistili, že obě manžety u kol jsou na širší straně slezlé, čímž je homokineťák odhalen a zároveň vytekla veškerá vazelína. Mluvil jsem už i s mechanikem, který též neví, čím by to mohlo být způsobeno a tvrdí, že při výměně bylo vše v pořádku. Stále nemám úplně důvod mu nevěřit, nicméně ve středu se na to společně podíváme a potom uvidím, co a jak. Levý homokineťák už je bohužel asi v koncích (ačkoliv ne na 100 %), pravý snad zachránit půjde. Každopádně do středy auto bude stát, už se řídí opravdu velice nepříjemně a nerad bych na něm zničil něco dalšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahoj rád bych se také zde zeptal.

Mě se také často klepe auto a volant od LP kola. Mám 3 typy, ložisko, kineťák a tlumič (ne vše je z mé hlavy). Tlumiče se mi ale zdají být OK.

Zbývá ložisko a kineťák. Nedavno jsem si ještě myslel, že by to mohly dělat také silentbloky na ramenech a tak jsme je vyměnily a auto je teda o dost jistější, ale to vibrování LP kola je tu stále.

Záhadou je, že někdy to vibruje a volant se škube, jako kráva a někdy vůbec nic. Když jedu po kočičích hlavách, tak jsem zaznamenal jakési cinkání kovu o kov.

Je to podle vás ložisko nebo ta poloosa??? Když se opřu o horní část pneu nohou, tak je to v axiálu volnější.

Můj tip je ložisko a pokud je to ono, tak je ve výměně ložiska nějaká záludnost???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměnu ložiska dej odborníkovi, musí se nalisovat, správně. 

Tu poloosu bych zkusil, zvednout auto a zkusit vůle na kloubu (vertikálně a horizontálně) a porovnat s druhou stranou. Určitá vůle tam být musí. 

Odcházející ložisko většinou hučí, vibrace může dělat, pokud je špatně nalisované. 

Ta poloosa do dělat může, u mě byly cítit silné vibrace při určitých otáčkách a po měsíci odešla úplně a auto bylo nepojízdné. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že to i hučí, takže jako první zkusím ložisko, to by mělo být levnější a pak třebas i tu poloosu, tu mi Badišák nabídl za cca 1500,-, což není tak strašný. 

Možná blbá otázka, vyměňuje se samotné ložisko nebo i s nábojem? Na autokelly jsem právě viděl možnost koupit ložisko i s nábojem. Myslím, že je to ale zbytečné, ale nikdy jsem to neměl rozebrané, tak vím kulové, jak to tam vypadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...