Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno


MilanF1

Recommended Posts

15" kola nemám v papírech a na 106tce by musely být s gumou asi 195/45 R15. Ale vypadalo by to takto: http://reallymeansounds.com/garage/carimages/i834.jpg

 

306 S16 má tyhle kola (ty mám taky doma a zase 15"): https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/52/287/39906051/2011-06-12-15-49-36-5036992130528960521.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k autu. vypadá zachovale :)

 

Štefty bych určitě za šrouby neměnil. Dle mě je to prostě lepší mít štefty+matky. Výfuk bych origo taky nedával, protože u origa ti neleze ani koncovka pod nárazníkem a s koncovkou to vypadá prostě líp. Alu kola na léto bych volil určitě 15", i když je nemáš v TP. Zkusil bych je tam nějak dopsat třeba fiktivním TL. Podobně jako ty 14" Alize vypadají originál 15" ze Saxa VTS (stejné auto). Určitě bych 14" nedával, zbytečně to na nich zanikne. Já mám 15" i s 1.1 motorem a když skloubíš ten super podvozek s nízkoprofilovyma pneu, tak to jezdí jak po kolejích a vypadá ještě líp :D Navíc ty to máš asi jako auto na vyjížďky, tak bych se nebál toho, že to bude na těch 15" tvrdé...

Pokud bys volil origo kola Peugeot, tak Cyclony a Ouragany vypadají pěkně a fotek na autech je na netu spousta :)

 citroen-saxo-vts-08.jpg

Upraveno uživatelem FiFa_cze
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podobný výfuk má kujon na svém GTi, taky od remusu a zvuk to má pěknej, jen ty ho máš nějak víc utopenej.. jinak ty kola no, dal bych aspoň 15ky a když origo tak cyclone nebo scirocco, když 15ky tak ouragan.. :)

Upraveno uživatelem Béďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, ale než řešit kola musím to důležité. 

Auto jsem si na dílně zvednul (jen nůžkový hever, na volném normálním jsem měl moc malý rozvor :D) a při pohledu zespodu po mě šly mrákoty: 

Výfuk je flikovaný, jak to přišlo, ale střed je nový. Sponka špatná atd.

Podvozkové díly jsou na 95% původní, aby člověk byl spokojen, je třeba dát všechno nové, ale vůli snad mají jen tyčky stabilizátoru. 

Silentblok na převodovce je jasně na výměnu.

Chtělo by to i nové přední tlumiče (ale jsou stále v normě), zkoušel jsem i zadní na testu, ale já debil stál na brzdě. :mad:  Vzadu je torzka, proto výsledek byl katastrofální.  

Na převodovce zespodu je olej, ale teče asi někde zezhora ... vypadá to ale na olej, který teče kolem víčka motoru (špatné těsnění). 

 

Takže jdu vzít kalkulačku do ruky a počítat.  :(

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť to jsou prkotiny, co řešíš? Tohle je u auta, co má nějak držet v zatáčkách, stejně potřeba dát všechno nový. Pro auto, které mi má dělat radost v zatáčkách a akceleraci bych předem počítal se všemi podvozkovými a brzdovými díly novými zcela automaticky, ještě víc než s rozvodama na motoru... Jak dlouho se zajímáš o auta, že tě tohle překvapuje? Kór u tohodle prdítka, kde to všechno stojí jen pár šupů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

agressore, čekal jsem to trochu lepší, ale prodávají mě říkal, že se staral o motor, zbytek neřešil, děravý kufr atd. S klidným srdcem mi řekl, že tlumiče na autě neměnil, takže jsem věděl, co kupuji. 

Vzal jsem to kvůli tomu, že to nebylo bourané, motor jde hezky a interiér je taky pěkný. 

 

Nutně je potřeba udělat destičky (800 Kč), silent převodovky (700 Kč), tyčky stabilizátoru (1200 Kč). Vyřešit výfuk - aby nebouchal do auta, je na něm guma stažená elektrikářkou páskou, špatná sponka atd. 

 

Oddie: Já s těmi díly na podvozek počítal, ale když to vidím zarostlé rzí, tristní výfuk ... mám z toho špatné pocity. Ale zaplat pánbůh, že to je 106tka, ty díly jsou ve stokorunách. :)

 

Ale na druhou stranu jsem viděl před měsícem dostala vrak. Podvozek totálně vymlácený, nebzrdilo to, vrzala palubka (důsledek bouračky, hnutý sloupek), po přidání plynu se klepalo celé auto (uložení motoru). Nepočítám praskající kyt na zadních blatnících (i na zadek bouračka), pochopitelně děravý kufr. Tohle bylo pro mě zadarmo drahé. 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť to jsou stokorunový položky co hrotíš :D .. Tos čekal snad, že koupíš, sedneš a budeš jezdit ? Nevím, kolik jsi za auto dal, ale věřím, vzhledem k tomu, jak dlouho Tě znám, že máš trochu přehled, a tyhle drobnosti Tě snad nemohou rozhodit. Navíc věci typu brzdy a výfuk pořešíš i sám, ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

StibTo, to víš, že to pořeším .... 

ale asi na mě dolehlo to, že my v práci servisujeme skoro nové škodovky, takže komentáře kolegů nebyly moc lichotivé, ono už kvůli té značce. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A cos čekal, když chceš polepovat 16 let staré auto? Podstatná je kastle, co jde sundat, na tom nezáleží, to se stejně dá nové. A proč to taháš do práce, kde stejně nemáš pořádné zázemí, jen kecy debilů (umím si ty "kolegy" představit v živých barvách, viděl jsem takových chytráků po servisech mraky, ten, kdo má přehled takové kecy nemá), to nepochopím už vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...