Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapečené kroužky VS petrák ....mýtus nebo pravda..?


myšut

Recommended Posts

V práci byla řeč o motoru ,co bere olej ,třeba benzín 1.6 , takže jasná příčina - stírací kroužky.

Člověk tomu motoru vypustil olej , odměřil písty zhruba ve stejné výšce ,přes otvory na svíce nalil petrolej a nechal přes noc .

Měl za to ,že petrák ty kruhy pročistí ,jak prolíná do vany a rozchodí to žraní oleje. 

Je to hoax nebo to nějak z části zabere a kruhy pustí...? Nemám tu čest to posoudit ,mě motory doposavaď olej nebraly.

 (v hydro používám obyčejně naftu ,někdo petrák ,je to osvědčené.)

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsme to v práci kdysi zkoušeli a že by přes noc třeba se kroužky uvolnily :bojim , navíc ten olej nemusí jít vůbec přes kruhy, ale přes gufera ventilů, úniky z různých těsnění kolem motoru..., petrolej karbon naruší, to jo, ale že by ho rozpustil a kroužky byly v drážkách krásně volné, tak tomu nevěřím, nakonec se motor vždycky rozebral...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, je mi jasný ,že přetěsnění víka nebo vany je věc čistě mechanická,těsnění taky.Zdvihátka to je evergreen.

Co si člověk neudělá sám a nepřetěsní ,to nemá,

http://www.citroenclub.eu/forum/download/file.php?id=767

Spíš mi to příjde jako poslední pomocná ruka před prodejem auta do frcu ,bazary a pod.

Praktiky jako nafta v oleji ,aby to bylo tišší a motor se neklepal ,tenhle petrák krz písty...aby to nečmoudilo po startu....jasná věc.

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...