Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Průběh TK ponovu


FiFa_cze

Recommended Posts

Ahojte,

zanedlouho mě čeká návštěva STK a tak jsem se chtěl zeptat, co je nového nebo jak nově probíhá TK. Je tu někdo, kdo ji už absolvoval? Je tu někdo kdo ji absolvoval s odstraněným DPFkem? Jak jste dopadli?

Byl kolem toho velký humbuk, ale od nového roku jsem o tom nic neslyšel, tak by mě zajímalo, jestli opravdu na odstraněný DPF přijdou nebo ne a co je vlastně jinak. Sám odstraněný DPF v autě nemám, ale i tak mě to zajímá.

Další věc na kterou se prý měli zaměřovat jsou nedovolené (nazapsané v TP) úpravy na autě, jako jsou třeba snížené podvozky atd. Jak to máte s tímto? Je tu někdo, kdo se sníženým autem prošel?

Ptám se tady proto, že je tu dost lidí, kteří mají auta snížená a je tu i dost lidí s odstraněným DPFkem, takže mě zajímají osobní zkušenosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co jako chceš slyšet...?

 

Emise rovnou na ostro ,bez nějakých zkoušení ,ukládání ....jak se objeví červený čísla na monitoru ,končíš.

Hned se odesílá protokol do dtbze,nemáš šanci to ovlivnit.

Technik na monitoru zjistí ze sondy podle O2,že to bere vzduch ,když máš díru v laufu ,vysoké CO ,když mám v háji kat ,vysoké emise ,když máš v háji tlumiče výfuku .Nemusí pod to ani lozit.

 

Tk delší ,6 fotek.

 

byl jsem jako 6té vyhozené auto od začátku roku na emis. tk v poho

 

jeden sníženej tady psal,že hledá na tk normální tlumiče....si to najdi není to tak dlouho....byl vyhozen

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s xm v6 né ..to má ještě laufy z nerezu ,,10 let to stálo ,s tím problém nebude..

 

 

Bx 4x4 Tri-  úplně nový tlumič z Berlinga nepochytal všechno CO ... uni kat už jo ,CO spadlo to na desetinný hodnoty

 

jsem teď na kurze , s lidma co jezdí MKD ,vnitro ....tohle potkali

podzim 2015 výpadovka Šumperk - u kruháče - mobilní STK ,celníci dopravka ,váhy....na místě flasty za úpravy a TK na měsíc

 

to samý Jeseník u Bělidla u hasičů .dopravka zablokovala příjezd Lipová Lázně po staré do Jes, a nechala jen volný tah,na konci váhy ,celníci ,TK,dopravka ....to samý ...flastry a TK na měsíc,focení úprav ,měření emisí...

 

Měl jsem cuka po TK ten uni kat vyhodit ,a naflágat ten tlumič zpátky ,ale když jsem slyšel tohle...kašlu na to.Pak pojedu někam s děckama,drapnou mě za 6 bodů a flastr.....mě to za to nestojí .Výkonu mám dost ,těhle aut tolik nejezdí.....aspoň  budu dopraváky posílat do pá.....

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky takhle mi to tak nějak stačí :) Mě šlo (jde) spíš o to, jak kdo prochází a za co kdo byl vyhozen :) Teď mě to čeká jak se 106kou, tak s Lancerem a i když ani na jednom není žádná nedovolená úprava, tak mě to docela zajímá, protože snížených aut jezdí jako máku. To samé třeba auta s nějakým sportovním výfukem, nebo bez katu a podobně.

U lancera jsem po koupi uvažoval o vyhození DPFka, ale nakonec jsem ho jen vyčistil, tak mě taky zajímá, jestli jsem udělal dobře, nebo jsem ho měl vyhodit, ale pokud to opravdu představuje na TK problém, tak jsem za to čištění rád.

Uvidíme až budu na STK, tak se poptám techniků. Naše (Šternberská) STK se vždy považovala za benevolentnější (prý i STK v Litovli) a s technikama se dá rozumně pokecat, tak zkusím vyzjistit co teď představuje největší problémy a jaké jsou další novinky :)

 

Pokud by měl někdo další zkušenosti, tak piště :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co nejake vyblikavani ridicich jednotek u řizených katů ? prý to někde chtějí 

 

(ja nastesti nemam na  starych citroenech katy  a karburátory taky ty mobilni moc neumí měřit )

 

jo bude to sranda ,  staré auta už vůbec nikdo nebude chtít 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co nejake vyblikavani ridicich jednotek u řizených katů ? prý to někde chtějí

(ja nastesti nemam na starych citroenech katy a karburátory taky ty mobilni moc neumí měřit )

jo bude to sranda , staré auta už vůbec nikdo nebude chtít

Však to je další že schválností jak vytlačit ze silnic auta s karbenatkama a ty starší.. Začalo to bursikovnym a teď tohle. Tam kam jezdím já tak nemaj 2pin diagnostiku. Takže sonda do laufu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A otázka do pranice. Je to dobře a nebo není?

Myslím, že na tot se zakladatel topicu neptal, zavání to flamware a je to úplně zbytečně položený dotaz

Jako by toho nebylo málo ve vláknech o fap off a podobně. Ale prakticky jsem od tebe jinou věc nečekal a divím se, žes jí napsal tak dlouho po založení vlákna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kamaráda na stk , včera jsem se ho ptal co a jak a říkal že zatím je jo relativně v pohodě, ale od poloviny roku už to prý bude na prd. Jinak s tím načítáním chyb, že tam nesmí být žádná chyba, tak už prý Ford a ještě 2 značky podali žádost o výjimku a bylo jim vyhověno, takže počítám že se to za chvílu bude týkat všech značek, takže se stejně za čas bude řešit zase jen neschválený úpravy a podobně. Sám jdu 11.3. na stk, tak uvidím naživo co je jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem se bavil s emisním technikem ,tak problém zatím představuje skupina aut v emisní třídě  - typu fávo ,fileta , starší diesely a velký benzíny ,jak mám já .Vyrachtaný rozvody ,dědci ,co s tím jezdí 1x za měsíc, starý flltry ,neměněný oleje,vůle na ventilech to taky pos..rou.

 

U R19 chamade Euro ´91,co budu chystat na květen , mi nebyl schopen říct ,jestli to projde nebo ne ,je to myslím monovstřik 1.7 54kW,ať s tím dojedu a uvidím . Jestli se bude implantovat kat nebo ne ,zatím netuší .

Když to rozbíhali ve Šternberku ,udělali za den 1 auto ,sami nevěděli jak .Teď se řeší aktuálně Bx 1.4 KDX 1989,byl vyhozen na emisích ,na kabelu mu pochopitelně nic nevyjelo ...on tam prý něco má -kabel ....ale tam bude problém jinde....asi v obsluze.....měří mu to jako auto po 2000 .....v 89 roce žádný OBD nebylo.

 

k těm karbecům ....tam taky ještě neví....je to hádání, má to jinou třídu ,a když na to loupnu kat,změní se směs,může být bohatá ,pojede to ,ale neprospěje motoru...za ním někdy skočím na info ,bydlí vedlejší ves

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě co jsem se bavil s emisním technikem (kamarádem) tak se emise týkají benzínu cca 2001 a nafty cca 2003., říkal mě nějaký ty názvy těch řídících jednotek a právě říkal že já ještě to mám v pohodě, ale Partner 2003, tedy Partner II. to už má blbý, už má tu jinou řídící jednotku.

Nicméně vím že projdu v pohodě, a uvidíme potom až za 2 roky, zda to nějak nezmění ty pravidla..když třetina starších aut vypadne.

Upraveno uživatelem Šalda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...