Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 605 V6 '98


P4WLYK

Recommended Posts

Ahoj,

"docela" dlouho jsem tu nebyl, moje stará 605 zdechla na plechařinu a hlavně čerpadlo, a já zdrhl k VW. Asi si mě skoro nikdo z aktuálních členů už ani nepamatuje, ale nevadí :) 

 

Letos v lednu jsem začal hledat nový auto na daily, protože moje vento je sice skvělý auto, ale je malý v interiéru a taky jsem se rozmlslal velkejma silnejma motorama, takže 1,8čka přestala stačit. Passatem, do kterýho letos instaluju VR6 denně jezdit nechci a tak jsem potřeboval velký auto na daily ježdění. Hledal jsem všude možně, rozpočet mi byl relativně jedno (do 100 tisíc cca). Hledal jsem passaty 2,8 V6, hledal jsem superby, 607čky, všecky možný auta, podmínka byl motor V6, benzín, full výbava a automat. Občas jsem se i mrkl na peugeoty 605 apod a jednou na mě na Sautu vyskočila hnědá V6 ze švýcarska, po prvním majiteli, čerstvý dovoz do CZ, rok 98, full výbava a automat. Z fotek vypadala parádně, nedalo mi to a zajeli jsme se na ni do Kolína mrknout. Cena byla 36500Kč.

 

Po příjezdu na místo začalo těžce sněžit, ale projeli jsme ji, všechno v pohodě, až na nefungující ventilátor topení a zamrzající dveře (-10 stupňů, sníh, netopící auto...). S pánem jsem se domluvil na 34000 a já si po šesti letech opět koupil Peugeota 605. V parádním stavu, výbavě, barvě i motorizaci. 

 

Po dovozu domů jsem kromě přepisu a podobných srand auto hodil do servisu na prohlídku a údržbu. Proběhla výměna svíček, oleje, všech filtrů, těsnění na ventildeklu a termostatu. Po rozdělání motorovýho prostoru se pod nádobkou chl. kapaliny a pod airboxem objevily prorzelé díry, a další dvě čekaly na opačné straně podběhů, u torpéda. Nechaly se zavařit a ikdyž sice pořád čekám na přidělení značek, auto už je provozuschopný, naštěstí tyhle díry byly jediný zhnilý místa na autě, a můžu jezdit. 

 

Plány jsou: udržovat ho v co nejlepší kondici, aktuálně sehnat nějaký pěkný kola (ať už origo nebo aftermarket, 15-17") a užívat.

post-20743-0-57326800-1455213122_thumb.j

post-20743-0-76466400-1455213133_thumb.j

post-20743-0-43166400-1455213147_thumb.j

post-20743-0-94577000-1455213158_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně, na to svezení se nezapomíná :) ta V6 je skvělá. Ten co ji dovezl ji dovezl, protože když nakládali kamion aut ve švýcarsku, tak tam stála na prodej a byla pěkná a tak ji z nostalgie dotahl sem. Na kastli z venku není jedinej pupínek, jen se na jednom místě na kapotě loupe lak. A zvony jsou zavařený.

 

Po tom co jsem do ní sedl, musim prostě říct, že to pohodlí je prostě úplně jinej rozměr. Shodou okolností si nedávno kamarád koupil jedničkovýho supa 2,8 V6 ve vládní výbavě a ikdyž je to auto novější, motor trochu silnější, a je vzadu víc místa, tak je peugeot co se týče jízdního komfortu a zvuku motoru o dost lepší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to dobré svezení. Auto má nízko těžiště, výborně drží stopu v zatáčkách i při rovné jízdě. Výborně brzdí, a 3V6 taky výborně zrychluje (měl jsem ten starší typ, který táhl odspodu, ty novější pak už kvůli emisím netáhly odspodu).

Když bylo při předjíždění málo místa tak nebyl problém vzít to v 90-ce po trávě nebo krajnici, auto se ani nezachvělo. Najel jsem s ním asi 220 t. km. Poté 406 3V6, ani 607 2,2 HDi už byly méně povedené. 406 příliš sportovní, ale nebyla taková jistota. A 2,2 HDI byla líná, měla turbo-prodlení.

 

Takže pokud jste fandové a máte ho kde mít (já nemám), tak si 605 pořiďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, dnes jsem (ikdyž jsem nedoufal) dostal značky, teď už zbývá jen pořešit drobnosti a koupit kola na léto. V papírech jsou i 16" takže asi koupím ty originály, co jsou teď na prodej. Jinak bych chtlě nějaký oldschool pavučiny nebo jinou starou školu, ale to bohužel není...

post-20743-0-28472400-1455308519_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný kočár. :)

Pokud jde o kola, počkej chvíli, třeba se něco objeví, člověk nemůže chtít všechno hned. 

Kola jsou můj obor, ale tyhle opravdu nemám, ani nevyhledávám, takže ti doporučím jen prohlížet inzerci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto na fotkách fakt nádherný kus ;) gratulujem :) motoricky tiez skvelý výber, mám to isté v 406 s 380tkm, a pradie ako nový :) veľa príjemných km bez nehôd ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dlouho jsem tu nebyl. 

Auto jezdí, je super, až na pár drobností: automatická klima furt topí. čidlo teploty evidentně funguje protože hlásí že v kabině je moc vedro, ale pořád jde z výdechů teplej vzduch. Neví někdo, kde je nějaká klapka nebo ventil nebo něco podobnýho, jak se k tomu dostat a jestli to pasuje třeba ze 406? 

 

Jinak čeká mě lak kapoty, ošetření kůže a rozleštění laku. Pořídil jsem letní kola - originál příplatkový 16". Přijali mě na Legendy, takže v červnu pojedu s autem se ukázat do Prahy. 

 

PS: ještě by mě zajímalo, jestli je filtr automatické převodovky shodnej třeba s peugeotem 406 nebo kde to koupit. A taky jakým způsobem se dělá diagnostika. O tom autě nemůžu absolutně nikde nic zjistit :(

 

V příloze ještě nějaký fotky, abych pořád jenom nemlel :)

 

A tady ještě jsme s kamošem sesmolili jedno videjko:

post-20743-0-05261600-1459875995_thumb.j

post-20743-0-83296100-1459876012_thumb.j

post-20743-0-32652900-1459876063_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak hnůj, byly to první pokusy o fotky za jízdy a o video, nikdy před tím ten člověk podobný věci nedělal :D 

 

 

jinak stěrače jsem měl objednaný ramínka, ale přišly flaty :( co už, zatím fungujou, až přestanou, nahodím ramínka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Tak kapota je po laku. Jsou tam chyby, podbrusy a podobný prasárny, ale bohužel s autem musím jezdit a není čas ho mít zase několik dní odstavený, zatím. 

 

Rozleštil jsem lak, zavoskoval a teď o víkendu jsem se účastnil Legend v Praze. Bylo tam jen pět peugeotů, což byla škoda. Organizace v naší sekci byla absolutně nulová, což byla taky škoda. Zbytek byl úžasnej... tady nějaký fotky:

 

 

post-20743-0-65336600-1465830870_thumb.j

post-20743-0-15135300-1465830931_thumb.j

post-20743-0-26576300-1465830958_thumb.j

post-20743-0-37816400-1465830967_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...