Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.4 HDI - topení klimatizací?


hrasek

Recommended Posts

Možná blbý dotaz, ale jak je to s možností topit v zimě klimatizací? Konkrétně mám P206 1.4HDI s manuální klimatizací. V zimě tento malý diesel topí až tak po 10-ti minutách jízdy. Kolega co má P406 /HDI automatická klima/ mi říkal že si přitápí klimatizací. Jak je to obecně s topením klimatizací? Kdy to jde a kdy ne? U 1.4 HDI manuál klima to podle všeho nejde - proč?

Upraveno uživatelem hrasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přitápět klimatizací je nesmysl, protože klimatizace nevytváří teplo, které se dá zužitkovat v interieru, Peu 406HDi má v topení integrovanou topnou elektrickou spirálu, proto tato auta slabě topí hned po nastartování motoru

tvoje topení spirálu nemá... ;) takže topit nebude, klimatizaci bys měl zapínat i v zimním období, aby se klima promazala olejem

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím se stále zaplou klimou více jak 6 let -podle mně klady stálého provozu klimy převažují nad mínusy(nemlží se tak okna zevnitř,stále se promazává,netvoří se plísně na výparníku....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má smysl mít stále zapnutou i manuální klimu? V zimně si topím (motorem) takže kolečko je otočené do červených políček. Jaký má k tomu smysl mít zaplou klimu? Co bude v takovém případě klima dělat když netopí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...