Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Z čeho udělat terasu?


brslen

Recommended Posts

Na jaře se plánujeme výstavbu terasy cca 30m2.A otázka zní z jakého materiálu.Už jsem strávil hodiny na netu,a pořád mě nic nenadchlo.Jako měl bych vybráno Woodplastik,ale ta cena je brutální-poptával jsem u jedné firmy z Ostravy a chtějí 3500 za m2.A to v tom není základ pro terasu.Zatím to vypadá na betonové dlaždice s motivem dřeva.Budu rád za každý nápad i fotky vaší terasy,a třeba i kontakty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych vůbec zrušil kytky i trávu a všude dal beton nebo asfalt, je to hladký, neklouže to, nejsou na to alergie (jenom asi silniční lišej) a dobře po tom jezdí sekačka :D :D :D

K věci - my máme na lodžii (jasně, že o hooodně menší plocha) na dřevěném roštu prkna z borovice douglasky. Je to ale zastřešený a zasklený. Zrovna nedávno jsem potkal maníka, co dělá ty dřevoplastový prkna/terasy, a říkal, že v porovnání s jinými materiály je to dražší, ale skoro věcné :myslim

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem terasu dával dohromady dva roky vždycky po chvilkách. Zeminu ze základu jsem rozvozil po zahradě, zabetonoval jsem zahradní obrubníky do spodku jsem utopil všemožnou rumovinu co jsem našel okolo baráku tím jsem na pozemku uklidil. Pak jsem na to navozil štěrk frakci 4-8  a položil jsem na to vymývanou dlažbu 40x40 cm sice se některá dlaždice občas zhoupne takže ji vydloubnu a podsypu a je klid. Zámkovka taky není špatná ale chce to aby se podloží udělalo poctivě jinak je z toho vlnobití na kterém nepostavíš stolek ani židličku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem to u bytu s předzahrádkou taky řešil, ale terasu mám jen cca 12 m2. 

Udělal jsem ji z betonových dlaždic od BESTu z kolekce IN - ty jsou určené pro terasy. Dlaždice jsou o velikosti 56x28 cm, takže jsou docela těžké - výhoda, že i při horším podloží se jen tak houpat nebudou. Cena za m2 byla tuším do 500 Kč.

 

Dělal jsem to svépomocí: Betonové obrubníky jsem zabetonoval tak, aby se mi tam dlaždice vešly s minimem řezání (přesně na počet řad). Poté jsem si nechal přivést tunu štěrku 8-16, srovnal + zhutnění a pak 4-8, srovnáno do váhy se spádem a pak pokládka - při dokonale připraveném podkladu jsem tam jenom ty dlaždice sázel jednu vedle druhé. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedine kamenny koberec dobra udrzba rychle provedeni dobra cena mnoho barevnych moznosti muzu doporucit

Kamenný koberec mě zaujal. Taky se letos na jaře chystám na terasu a je to žhavý kandidát. Jsou zkušenosti s konkrétními výrobci? A co třeba dilatace při větších plochách? Upraveno uživatelem honzanaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co benátská dlažba..? je to poměrně rychlý.., hřeje to a když obejdeš tak 20 kamenictví ať ti dají zbytky a úlomky - bude to za cenu betonu a trochu vlastní práce... :)
já vytvořila rámečky ze dřeva asi 50x100 na výšku min. 5 cm. položila ho na igelit na ROVNOU plochu.. naskládala do něj zbytky a úlomky kamene (placatý asi 3cm) dala kousek kari sítě a zalila to betonem.. po uschnutí a ztvrdnutí odendala rámeček, igelit sloupla a byla deska hotová... takhe asi 50x.. :)post-27682-0-03043300-1455315374_thumb.j

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi to dělala sama tak :super

nó.. beton míchla míchačka a kamení vozilo na hromadu asi 6 lidí.. hotový desky pak skládali kluci.. je to těžký..:) ale nadzvednout a podsypat se to dá i v jednom.. jinak "sama"... dyť je to práce pro ženský - skládat šutříky a nalejt na to těsto.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...