Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kibiho Pažout 307 break 1.6 16V 80 kw bílá banquise


kibi

Recommended Posts

Ahoj,

 

tak jsem po japonci (Honda Civic 1.4iS 6G) a srdcový záležitosti koncerňáku (Fabia Combi 1.9 TDi PD) zavítal do francouzských vod a pořídil faceliftového Pažouta 307 break 1.6 16V 80kw v edici Oxygo r.v. konec 2006 ve sněhově bílé vznešené banquise.

 

Frantíka vlastním třetím měsícem a už jsem se s ním docela skamarádil :)

 

Pažout jezdil s první majitelkou po rodné hroudě v SRN a poté jsem ho s cca 150 tkm na hrbě zakoupil já. Protože Fabču jsem měl ve slušný výbavě, nechtěl jsem klesnout a tak se frantík pyšní:

 

senzor světla, senzor deště, samostmívací zrcátko, 6x bag, 2 zónová klima, mlhovky, koženej paket, rádio RD4 repro i v zadních dveřích + ovládání pod volantem, lišty v barvě vozu a vše v el....

 

pro mně takovej zažitej základ :)

 

Hned po koupi jsem nechal na zadní skla dát protisluneční folie, protože jsem zvyklej a protože proti Fabce je Pažout jak prosklená výloha :D Kontrast bílý a černý mám moc rád a tak jsem krom folií pořídil na léto jednoduchý loukoťový černý R16 s pneu 205/55 R16 ááá tak se už těším na sezonu, protože zima vs bílá barva a plecháče vzhledu moc nesvědčí :mad:

 

Dále jsem pořídil digi changer do RD4 = protáhl jsem jej do kaslíku a už je v něm pěkně zapíchlá flashka s MP3...doporučuju, měl jsem jej i ve Fabině a funguje parádně.....původně jsem uvažoval o origo navi, ale sehnatelnost a cena vs užitek mě hned odradila :nevim

 

Po koupi jsem na pažoutovi udělal klasickej servis (olej, filtry...kontrola rozvoďáku) a vyměnil termostat s čidlem teploty. Dále mě čeká klínovej řemen a jeho napínací kladka, která se za studena ozívá pískotem + komplet brzdy, které už mám nachystané.

 

Jak bude trošku slušný počasí, který mi dovolí Pažouta nafotit alespoň v trošku slušné očistě, hnedka sem vložím foto... :cool:

 

Edit: vloženo foto "zmrzlýho" pažouta :D

post-53262-0-61238200-1453328578_thumb.j

post-53262-0-72819300-1453328583_thumb.j

Upraveno uživatelem kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

než se zadaří nafotit Pažouta, tak snad neurazím s koncernovou bejvalkou...se slzou v oku šla po 8 letech, nespočtu hodin, který jsem u Fabky strávil, když jsem si s autem "hrál" z domu a dělá radost v jiným koutě republiky....u frantíka jsem si řekl, že na něj nešáhnu, pouze běžná údržba a a a nějak to nejde :aut

post-53262-0-99018200-1453214332_thumb.j

Upraveno uživatelem kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám za sebou cca 4000km/2.5 měsíce, což už něco vypovídá a zatím jsem na zimní dlouhodobý spotřebě 7,1L/100 km...jezdím vesměs couračky kolem města a zbytek delší štreky (tak 80 - 20 %), kde v pohodovým tempu dle předpisů Pažout bere lehce nad 6L/100km (dle PC i dle propočtu u pumpy)....za mně zatím spokojenost :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je na dvoulitr slušný :super on si po městě vezme každej benzín, na dálky je ta 1.6 spořivá, ale jak se vytáhne na dálnici, tak věřím tomu (pokud ten dvoulitr má delší převodovku), že bude žrát i trávu kolem silnice.....ale můj případ jsou couračky a trasy do 50 km prdelákovama, tak se toho párkrát do roka nebojím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 307 SW 1.6 HDi a jezdím převážně dálnice a město (mimoměsto jen příležitostně) s průměrnou spotřebou 6,8 litru dle PP (na 5000 km), dle propočtů tankování za 6,44 litrů (na 45000 km). Je fakt, že na dálnici tomu chybí 6. kvalt :( Na dálnici při 140 mi pětka točí 3000. Ropák no ;)

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kingspade: francouze zatím "poznávám", tak neporadím, ale podle mě to nebude tak jednoduchý a druhou otázkou je, zda se ti to při městskym provozu vyplatí, myšleno vrátí ve spotřebě :myslim  já to mám jednoduchý, u dejchavičný 80kw 1.6 jsem rád, že je to do rychla :D

 

Veverka: ta 1.6 hdíčko je příjemný svezení, ale na dálnice je prostě zlatej 6kvalt, nebo kolikrát větší obsah....kamarád má dvě C5ky (1.6 Hdi a 2.0 HDi), s 1.6 drandí žena, je to příjemný svezení, ale s plným autem a na dálky se mu z dvoulitra nechce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tvým nájezdem po dálnicích docela škoda, navíc na tu 1.6 slyším jen špatný slova a ve výsledku jsem se o tom přesvědčil u švárovo 407 (KO komplet motor, sehnat slušnej za normální peníz problém - tuším kod 9HZ), ale ve výsledku to mohlo být špatným kusem. nebo zanedbanou údržbou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně chápu, ono se né vždycky povede co člověk chce....navíc jako u všeho je to o kusu a přístupu....a jestli slouží bez větších investic, tak co víc s přát :super

 

407 SW je fakt pěknej kus auta, ale jak píšeš "větší - menší"....doteď čučim na ty obrovský převisy jak puk, prostě když chce člověk praktičtější, sáhne po 307 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...