Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Venkovní teploměr 206sw je ko?


Hofmister

Recommended Posts

Zdravím.,

Dneska mi z ničeho nic začal špatně ukazovat teplotu venkovní teploměr.Hlásí to pořád  + 8 stupnu.Když dám na to čidlo prsty a chvilku je tam nechám tak jde teplota nahoru ok.Ale když je dám pryč tak trvá cca 4 minuty než to spadne dolu a to max na +8 dal sem na čidlo sníh ale pořád je +8 , když jedu tak tam skáče pouze +8 nebo + 9.Zkoušel jsem vytahovat baterku jestli se to nesrovná a pak sem sundal tu krytku jak se šteluje zrcátko tam je od toho ten kabel ten sem rozpojil prostříkl ale nic.Myslíte že je čidlo ko? Nebo problém v elektronice abych nejel zbytečně na diagnostiku? A ještě dotaz hledal jsem na netu nové čidlo a našel jsem tohle je to ono??   Díky ua radu....    206sw 1.4hdi  2003

 

http://www.autodily-sklad.cz/nahradni-dil/snimac-teplota-nasavaneho-vzduchu-30981-febi-bilstein?id=226078

Upraveno uživatelem Hofmister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi schopen najít, které kontakty to jsou, tak to můžeš proměřit. Případně to můžeš ustřihnout v zrcátku a pak to připájíš zpět a zaizoluješ - nic těžkého to není.

Měření:

- na stranu auta připojuj odpory a koukej, kolik ukazuje displej. Tzn. kup si nař. 3 odpory po koruně (např. 10kOhm, 5600 Ohm a 2200 Ohm) a připojuj, anebo připojuj potenciometr a jeho nastavený odpor kontroluj ohmmetrem.

- na stranu čidla měř odpor čidla při dané taplotě nebo při různých teplotách.

 

Tabulka hodnot např. zde. Je to bez záruky (převzato dle člena pajas502), ale lze usuzovat, že tam máš svod, protože to neukáže nižší teplotu než 8 stupňů, což znamená ne větší odpor než asi 4800 Ohmů.

Když jsi měl odpojený konektor, tak to ukazovalo čárky, nebo nějakou minusovou teplotu, nebo 8 stupňů?

 

-20°C    10900ohm
-15°C     9500 ohm
  -8°C     7900 ohm
  -3°C     6660 ohm
   1°C     6050 ohm
   5°C     5250 ohm
   7°C     4900 ohm
 13°C     3870 ohm
 19°C     3100 ohm
 20°C     3010 ohm
 26°C     2350 ohm
 33°C     1700 ohm

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi vadné čidlo. Ještě rozeber zrcátko a ustřihni čidlo (s rozumnými vývody, aby šlo připájet zpět) a znovu koukni na displej. Případně změř odpor ustřihnutého čidla a porovnej s tabulkou, podle skutečné teploty.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Díky za nabídku. Zatím toho nevyužiji, jelikož se ukázalo že je vše ještě trochu jinak. Mám podle všeho zkrat někde na kabeláži. Senzor se zdá býti OK (měřeno ohmicky). Musím si na to najít více času a vykoumat kde je zrada. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...